Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismer olyan embert, aki...

Ismer olyan embert, aki sorozatosan műproblémákat, álproblémákat talál ki magának és azon nyafog napokon, heteken át? Ki ez az ember? Családon belül van, vagy esetleg egy munkatárs, barát, barátnő? Mik ezek a bődületes nagy problémák?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazzunk inkabb ugy, hogy keves olyan embert ismerek, aki nem alproblemakon nyafog allandoan...


tipikus "problemak": rovid a hajam, hosszu a hajam, kicsi a mellem, nagy a mellem, van ferjem, nincs ferjem, uj a kocsim tehat draga, nincs kocsim tehat de csoro vagyok, terhes vagyok nem vagyok terhes es meg sorolhatnam......AAAAAA

2010. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

de még mennyit...nagynéném állandóan sír, hogy jajj de nincs pénzük, aztán 2 kocsi, kacsalábon forgó ház, évi több wellness nyaralás, második lakás a fiúknak, gigantikus plazmaTV(és csak a máaosik lakáson van egy kevés hitel). de ők szegények.

akkor a nagymamámnak rossz a szeme, 2x műtötték. sajnos öreg, nem lesz jobb. már 4 orvossal konzultálta meg(köztük megyei kórház fő szemészorvosa), mind ugyanazt mondta, de azért vigyük el 300km-re magánszemészhez, mert az xy néni a szomszédból annál volt.

anyám állandóan a munkahelyén hisztizik, hogy jajj de rossz, rossz a légkör, ott akarja hagyni aztán most volt osztálytalálkozója és akkor gondolkodott el, mikor meghallotta h sok eüs társa mennyit és milyen kevés pénzért dolgozik.

és még sorolhatnám...meg amiket az első leírt, állandóan. soha senkinek nem jó semmi.

2010. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok. Bocsi , a "terhes vagyok/nem vagyokot" nem ugy ertettem. Ez termeszetesen igenis fontos dolog az eletben. Inkabb azokra ertettem ezt, akik olyan felvallrol veszik az egeszet, a, basszus mar megint terhes vagyok tipusu "nokre" gondoltam. Elnezest a gyerekre vagyo holgyektol, akik olvastak a valaszomat, nem rajuk gondoltam.
2010. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenki tud alapproblémákon nyafogni főleg ha az nekik fontos. Az a baj ha több olyan személy van körülötted akik egymást túlszárnyalva találnak ki sok láthatóan hazugságon alapuló problémát. Van egy osztálytársam aki mindig sajnáltatni szeretné magát.. Kiderült az egyik osztálytársamról hogy kórházban van mert rosszul lett, erre ez a csaj kitalálta hogy őneki összevarrták a bőrét hétvégén és fáj. ( a legjobb barátnője sem tudott róla, csak órán nézzük hogy vörösödik a feje jajjgat hogy hú de fáj..). De már olyanokat kitalált hogy a hajam égnek áll. Pl. neki 11 évesen rákos daganat volt a kezében és nem kezelték meg semmi, csak egy mentolos kenőcsöt kapott rá (...). Meg hogy az anyját műtötték tegnap valami mittudomén milyen betegséggel ( elfelejtettem mit kamuzott már de asszem rák vagy nem tudom) viszont aznap láttam bicajozni a suli mellett. Stb..stb.. az ilyen idegel..
2010. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak ilyen emberek, sokan. Talán részvétet szeretnének kelteni embertársaikban, és ezt a részvétet összetéveszti a szeretettel, vagy inkább a szeretetet pótolják vele. Vagy pedig azért tezsik ezt, mert így kicsit felemelik magukat, különbnek tudják beállítani magukat. ez is pótol egy érzést, azt, hogy ők különbek, csak az élet méltatlanul rosszúl bánik velük. Szerintem nem kell bosszankodni ezen, ha bosszankodunk, annak legalább annyira nincs értelme, mint az ő panaszkodásuknak.
2010. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezen gondolkodtam :). Volt több ember az életemben is aki hasonlóan viselkedett.


Barátnőm is volt 2 ilyen stílusú.. Én más formában értelmezem a kérdésedet... Én a lelki síkra értem, sokszor volt olyan eset ezekkel az ember kapcsán hogy, lelkileg terrorizál, bűntudatot fájdalmat kelt az emberben direkt. És aki meg szerelmes őszintén az tudja milyen... Ha összetűzésbe, vagy ellentmondásba keveredtem bele, ami még egy teljesen ártatlan dolog miatt volt akkor terrorizál.. Pl.: Volt 1 barátnőm aki sajnos folyamatosan az alig 1 éve meghalt anyukáját hozta fel... pl.: Ő pl felhozta azt hogy nem mentem ki buszmegbe mikor jött, erre én válaszoltam neki hogy dolgom volt, mert épp hagymát pirítottam a pörkölt alá... és valahogy nem fogadta el ezt a tényt, hanem villámcsapás szerűen felhozta a tényt hogy nem tudott kimenni a sírhoz, mert nagyon fáj még neki... És ebben az a legborzasztóbb hogy nem mondhatom azt hogy te hülye ne beszélj nekem anyádról mert ehhez neki semmi köze!! Aztán elkezd prücskölni hogy jajajaj, de rossz neki, jaj de rossz kedve van, meg öngyilkos less... és ez egy patt helyzet nem tudsz mit csinálni vele, mardos a bűntudat, de magad sem tudod mért? Csak azt érzed hogy megint sír akit szeretsz. És ez ment hónapokon keresztül.. mindég takarózott.. aztán előjött a volt pasis sztorikkal, akkor is kellemetlen érzés támad bennem... és állandóan ezt csinálta, de néha meg csak spontán is... sajnálni, meg együtt érezni kellett vele mindenen, végén lekilek tropára mentem... de kiborultam és nagyon durván elküldtem nagyon messzire.

Ha manapság találkozok ezzel a jelenséggel, pl.: nem hív fel direktből, nem válaszolnak a keresésemre, ha az a cél hogy emésszen az évődés és a fájdalom, ahogy beismerte az egyik csaj is: "lelki szurka", nagyon agresszív ember lesz belőlem...

2010. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen ismerek ilyet, csadádtag ráadásul, és kész mindenkit őrületbe kergetni az ő hatalmas problémájával, pedig nem is problémája van, hanem csak mindig mástól várja a segítséget, és mást okol azért, mert épp neki nincs kedve magán segíteni. Persze ezt is kidumálja, és a végén az sül ki belőle, hogy nemhogy nem tud, nem is akar magán segíteni. Na az ilyenre szoktam azt mondani, hogy akkor bocsi, de ha te nem segítessz magadon, én hogy segítsek?

És ezt hetekig kell hallgatni, szóval kicsit már kezd mindenkinek elege lenni belőle.

Én igazi problémának az olyat tartom, hogy holnap nincs mit enni adni a gyereknek, vagy éppen: vörösiszap-katasztrófa....és még sorolhatnám. Na az ilyen probléma!

De az hogy most unalmában valaki sajnáltatja magát, azt magasról le---. Sajnos vannak mindenkinek gondjai, de elsősorban mindenki a próbálja megoldani, és ne másra tartson.

2010. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

A volt anyósom. Hihetetlen egy személy volt! Minden héten más betegsége volt ( orvoshoz soha nem ment el, vagy nagyon ritkán ) Bebeszélte magának, és sajnáltatta magát, hogy most Ő már nem sokára meghal, blabla...

Meg szerinte, az egész város összefogott ellene, Őt, és fiait mindenki utálja... Borzalmas volt.


Nem tudom, hogy erre vonatkozott e a kérdés, de nekem, rögtön Ő jutott eszembe! Szerencsére, már nem kell vele, találkoznom... :S:)

2010. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Energiavampiiiiiiiir. ><
2012. máj. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, az ilyenek az energiavámpírok. Nekem az osztályban vannak ilyenek. Van egy padsor. Na aztán ott 4-en ülnek és ha az egyik beteg, akkor mind a 4-en betegek. Gerincferdülés, veseproblémák, ilyen-gyulladás, olyan-gyulladás, bokfájalom. Vagy hogy egy hétig nem jövünk suliba, mert fáj a fejünk.Nyafogunk, mert sokat kell tanulni 12.-ben. Ha nem velük van valami probléma akkor valamelyik családtagjuk problémáját nagyítják fel, de olyannyira, hogy ki vannak akadva, nem tudnak koncentrálni amiatt stb. Kiállhatatlan személyiségek. A padtársam is ilyen. Feje fáj, keze fáj, kisujja fáj, foga fáj, hasa fáj, bokája fáj , tetőtől talpig probléma van vele, de facebookon meg virít, mint az újonnan kikelt gyöngyvirág. Szerintem anorexiás is. Alig eszik, az édességet meg viszi be a szervezetébe, a vizet "nem tudja" meginni, sápadt stb. Őt 4 éven keresztül a betegségekről ismerték a tanárok. az oszátlyfőnök meg beveszi, hogy mennyire beteg a kicsi lány, holott napokig nem jön iskolába, mert a pasijánál van. Ez már nem normális. Próbáltam segíteni rajta, vitaminok szedését, normális étrendet javasoltam neki, de ő nem akar meghízni, mert a haverjai között ő a "kicsi lány" és neki bejön ez a szitu. Össze-vissza hazudik, jó barátnők voltunk, de mikor hazudni kezdett már nekem is, onnantól kezdve már nem érdekelt.
2013. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!