Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha összeköltözés előtt a...

Baj ha összeköltözés előtt a párommal csináltatok egy vagyonjogi papírt?

Figyelt kérdés
Nem lesz esküvő de sok rosszat hallottam amit élettársak tettek már a másik féllel x év után és ha lenne ez a papír akkor nem vihetne majd el olyanokat amihez semmi köze sincs
2013. jan. 14. 14:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha házasság nélkül éltek együtt, akkor eleve nincs joga a cuccaidhoz (a házasság előtt szerzettekhez akkor se lenne, ha házasodnátok). Viszont csak úgy elvinni akkor is el tudja a cuccaidat, ha van róla papír...

Inkább a blokkokat tartsd meg a drágább cuccok vásárlásáról.

2013. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mi is csináltattunk, mert a párom szülei meghaltak, és az apjának a második felesége kiforgatja őket a vagyonukból. Azért csináltattunk papírt, hogy legalább az én dolgaimhoz ne nyúlhasson hozzá az a ca*ka.
2013. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősnél 10 év után a pasi követelte x milliót mondván közösen vették a kapcsolat ideje alatt az autót meg a bútort meg egyebeket és állítólag 10 év után már nehéz eset de ha van egy papír melyben le van írva ez és ez van a házamban + autó és ezt kapcsolatunk előtt szereztem azt biztos nem vihetné perelhetné el
2013. jan. 14. 14:55
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
a papír soha sem árt ha van
2013. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
9%
bajnak nem baj, bár egy kissé bizalmatlan kezdés. jelentős vagyon esetén lehet indokolt, amúgy viszont felesleges így kezdeni egy együttélést, mert ha ennyire nem bízol benne, akkor miért költözöl össze vele?! mondom, kivéve, ha elképesztően nagy értékű vagyontárgyaid vannak otthon és nem átlagos háztartásban élsz
2013. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Sőt, okos dolog. Még házasság esetén is jó a szerződés. Csak hivatalos papírt csináljatok, ügyvéd vagy közjegyző előtt.

Ez nem bizalmatlanság, csupán előrelátás. Nem csak válás létezik, de haláleset is lehet. Akkor, különösen élettárs esetében gondok lehetnek.

2013. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
Miért lenne baj, ha ez mindkettőtöknek megfelel? Mondjuk ha én ennyire bizalmatlan lennék, hogy még házasság nélkül is félteném a papírokra lenne szükségem, nem mennék bele ennyire komolyan a kapcsolatba, hogy összeköltözzünk. Olyannal nem tervezném összekötni az életem, akitől féltem a pénzem. De ez én vagyok, mindenki máshogy van ezzel. Biztonsági óvintézkedésnek jó a papír, ha úgy érzitek, nyugodtan írjatok, ez a ti döntésetek, senkinek semmi köze hozzá.
2013. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

Élettársi kapcsolatnál? Szerződés? Még ha házasságról lenne szó ok., de ilyennél?


Élettársi kapcsolatnál nem is lenne joga semmihez azon kivül amit Ő vett. Ez nem olyan mint házasságnál.

Ha esetleg nagy értékű vagyontárgyat vesztek akkor esetleg érdemes "lepapírozni", de így felesleges.

Mi lesz később ha már most ez van?


Akkor ennyi erővel külön költségvetést csinálhatnátok, fillérre pontos elszámolással, vagy egymásnak számlázhatnátok a közös élelmiszerről és lakásfenntartási költségekről.

2013. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Lehet ezt okosan is. Mi 20 éve élünk együtt, házasodni nem akarunk. Gyerek nincs, fel sem merült. Szerződés nem volt, de mindent felesben fizetünk. A kaját is, a rezsit is. Külön számlánk van, de a fizetése felett mindenki maga rendelkezik. Ha bármit venni kell, ami nem kerül elfogyasztásra, akkor megegyezünk, hogy melyikünk veszi és az természetesen annak a tulajdonát képezi. 20 éve zökkenőmentesen megy a dolog. Megoldható.
2013. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!