Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság/összeköltözés után...

Házasság/összeköltözés után hogy oldottátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs kapcsolatom,de ugye előbb-utóbb szeretnék én is családot.Az ünnepek közeledtével merült fel bennem a következő kérdés:

Nálunk a karácsony igazi szűk családi körben zajlik,soha nem mentünk senkihez.A három napot együtt töltöttük,szülők,gyerekek otthon,meghitten,nyugiban. Pont ezért számomra ilyen a karácsony. De ugye tudom jól,hogy sokan rokonlátogatással töltik az ünnepet,ezért előfordulhat,hogy majd a jövendőbelimnek a rokonlátogatással lesz az igazi az ünnep. El sem tudom képzelni,hogy én így ünnepeljek.

A kérdésem az lenne,hogy azok,akik hasonló helyzetben vannak/voltak hogy hozták össze az ünnepet?


2012. dec. 20. 19:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
szenteste kettesben (később majd gyerekekkel), 25-én én mamáméknál ebéd, 26-án ő mamájáéknál ebéd :)
2012. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mivel párommal és az anyukájával lakok együtt, ezért szenteste együtt vagyunk, másnap párommal leutazunk hozzánk, és szilveszterig anyukámmal és tesómmal vagyunk. Szilveszterkor jövünk vissza Pestre. Legalábbis tavaly így volt, és most is így lesz. Jövőre lehet beújítunk, és anyuékkal leszünk szenteste, utána jövünk Pestre. Egy idő után lehet, hogy összevonjuk a két családot, az lenne a legjobb :)
2012. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
ha valakivel összeköltözöl, vagy összeházasodtok, akkor utána már ő illetve majd a gyerekeitek fogják számodra jelenteni szűk családot, nem a testvéreid és a szüleid. mi 24-én mindig itthon vagyunk a férjemmel és a gyerekkel, a másik 2napon végigjárjuk a szülőket és egyéb rokonokat.
2012. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettőtöknek engedni kell.

Egyik évben úgy karácsonyoztok majd, ahogy te szeretnéd, másik évben úgy, ahogy ő.

2012. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#3

Természetesen tudom,hogy ők lesznek a családom,nem úgy gondoltam,hogy majd a szüleimmel,testvéreimmel ünnepelek.

Úgy értettem,hogy számomra olyan az igazi ünnep,hogy otthon leszek a férjemmel és a gyerkőcökkel ezen a pár napon.

2012. dec. 20. 19:33
 6/24 anonim ***** válasza:
Mi szenteste anyáékkal,és a nagyszülőkkel vagyunk otthon. Első nap mamámékkal náluk,második nap a párom szüleinél vagyunk! :)
2012. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező :)

Én is így gondoltam a dolgokat, ah most leírtad :) Aztán már az ötödik éve :D hogy sosem sikerül együtt lenünk a férjemmel :D Mindig a család, mamák, anyós stb. Eldöntjük minden évben, hogy nah majd most kettecskén aztán sosm jön össze. Nem szerettem ezt, de mára már meg pont, hogy ezt igénylem :) Napi szinten, a hét minden napján, éveken át a párommal vagyok :) Mára már kicsit örülök, is, hogy láthatom a családom, a mamákat, rokonokat. mi minden nap itt vagyunk egymásnak, és ez az egy alkalom amikor sikerül összejönni mindenkivel, ez akárhogy gondoltam anno, egy kis plusz, nem csak nekem öröm, de a szeretteimnek is, hogy végre együtt vagyunk. Nekem tök jó érzés. Sose ajándékozzuk meg egymást azt igaz :D de ha nem ez a nap szóljn a szeretetről a családról akkor mi?(Persze más nap is, de nehéz összehozni, ha mindenki melózik, és a közelben sincs :( )

2012. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én úgy nőttem fel, hogy szenteste, 25.-én és 26.-án otthon voltunk, csak a szülők, a testvérem és én. A két ünnep között pedig jöttek a rokonok, vagy mi mentünk.

Most, hogy a párommal élek, úgy néz ki a karácsonyunk, hogy a szentestét az ő szüleinél szoktuk tölteni, 25.-én reggel pedig már indulunk is az én szüleimhez, ahol 26.-a reggelig maradunk, ezen a napon pedig a testvéremhez szoktunk menni(a páromnak nincs testvére).

2012. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. azt írod el sem tudod képzelni, hogy rokonlátogatás is legyen abban a 3napban. hidd el, vágyni fogsz a szüleid és a testvéreid társaságára ezekben a napokban, hisz ezt szoktad meg, így akarsz majd menni hozzájuk látogatóba karácsonykor is, még ha most nem is tudod elképzelni. a párod pedig érthető módon ugyanígy vágyni fog rá, ezért valahogy úgyis kompromisszumot fogtok kötni. ismerek olyan családot ahol összetrombitálják 24-én estebédre az összes gyereket, unokát és testvért, néhány órát együtt töltenek a másik két napot pedig mindenki otthon van a szűk családjával.
2012. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Párommal ez a második közös karácsonyunk. Tavaly 24-én az ő szüleinél voltunk 25-én pedig az én szüleimnél plusz a nagymamáméknál voltunk. 26-án pedig az ő nagyszüleinél és keresztapjánál voltunk.

Idén az én szüleimnél leszünk szenteste 25-én korán reggel autóval leutazunk az ő szüleihez és olyan 29-30 áig ottmaradunk. Mivel csak olyan 1 óra az út, így akkor mindent végig járunk,. barátaihoz, egyéb rokonaihoz is megyünk. Az én családomnál nem volt ilyen rokoni látogatás. Ha ez megvan akkor szilveszter előtti napon hazamegyünk a saját lakásunkba ott kipihenjük magunkat, és szilveszterkor pedig a közös barátainkhoz megyünk buliba aztán 2-án mehetek dolgozni, barátnőm meg még 1 hétig szabadságon lesz, ő akkor visszamegy a szüleihez pár napra kicsit "nyaralni" mert az ő szülei is otthon lesznek.

Nekünk ez az ünnepi program, jelenleg.

2012. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!