Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatesónak, illik gratulálni...

Unokatesónak, illik gratulálni, ha most derült ki, hogy terhes?

Figyelt kérdés
3 hónapos kb!
2013. jan. 14. 16:45
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Hát persze.
2013. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy illik, sőt! :)
2013. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

17/F

2013. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
persze h illik ....
2013. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
illik, igen. bár nekem mindig fura érzés, ha gratulálnak hozzá. olyan formálisnak érzem egyrészt, másrészt meg mintha valami teljesítmény lenne, amit én most már megurottam vagy nem is tudom. nem tudom igazán jól megfogalmazni, h miért, de furcsának találom
2013. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha akrták a babát, vagy most már akarják, akkor persze hogy illik, ha jóban vagytok:) Ha 10 éve nem láttad akkor nem sok értelme van szerintem.
2013. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 rémuralom ***** válasza:
74%
Szerintem ez független attól, hogy milyen rokonod, inkább attól tenném függővé, mennyire vagy jóban vele. Ha egyébként évek óta nem beszéltetek, akkor csak ezért nem érdemes zavarnod. Ha azért tartjátok a kapcsolatot, és jóban vagytok (bár ezt nem tartom túl valószínűnek, ha három hónap után tudtad meg, hogy terhes), akkor mindenképp.
2013. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek illik, már ha beszélőviszonyban vagytok. Függetlenül attól, hogy barátnő/testvér/unokatesó. Anya lesz, még szép, hogy gratulálsz neki. Bár ha nem szoktatok találkozni és nem élőben mondja el, csak hallomásból tudod, én ezért nem hívnám fel, de ha pl. ultrahang képet rakott Facebookra, akkor írnék neki, és nem csak a kép alá, hanem külön levelet is. Ha pedig élőben mondja el, szerintem adja magát, hogy gratulálsz neki abban a pillanatban, ahogy elmondta.
2013. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig nem sok gyerkőc született az ismeretségi körömben, és nem tudtam, mi a szokás, meg hogy babonaságból lehet-e gratulálni. Most mondta el mindenkinek, mert a 12 hetet meg akarták várni a hírrel.
2013. jan. 15. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!