Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen költözni? Nem túl...

18 évesen költözni? Nem túl korai?

Figyelt kérdés

Van még 1 évem a suliból, augusztusban fogok költözni, júniusban töltöm a 18-at. A barátomhoz fogok költözni, mivel eléggé hajtani fogják a melóhelyén és továbbképzésre is járnia kell, tehát egyetlen szabad napja sem lesz. 2 órányira lakunk egymástól, tehát az sem megoldható, hogy átmegyünk egymáshoz, miután végzett...

Szóval költözni fogok.

De annyira korainak tűnik.. Nem a kapcsolat miatt, hanem simán csak a korom miatt. Hazaérek, semmi ebéd, főznöm kell, közben takarítanom egy kicsit, utána tanulnom, közben az állataimmal is foglalkoznom kell 3-4 órát, na meg a barátomra is kell időt szánni.. Nincs ennyi óra egy nap, hogy minden beleférjen.

Félek ettől az egésztől, de izgatott is vagyok... Várom, de rettegek!! :(


2013. jan. 17. 18:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ha bármi tanácsotok, tapasztalatotok van, osszátok meg légyszi:)

Mondjuk a főzéstől nem félek annyira, pedig nem is tudok főzni, de majd belejövök...


Leginkább attól félek, hogy nem lesz mindenre időm.. Tanulás, állatok, barátom..

Meg az új környezet. Még sosem költöztem, ebben a házban nőttem fel, és sírhatnékom van, ha belegondolok, hogy elköltözöm..

2013. jan. 17. 18:10
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

öcsém 12 évesen költözött el 400km-re tőlünk a sport miatt

18 évesen nem olyan nagy para ez

2013. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
majd belejössz
2013. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
én egyetem miatt költöztem albérletben,de én egy év után se szoktam meg,mindig olyan lehangolt voltam,hiányzott a család,barátok,állataim a sport,főleg az úszás,sajnos a közelben uszoda sem volt,úgyhogy egy év után hazaköltözem
2013. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És ha nem jövök bele?... Igazából elég lusta is vagyok :P De sportolnom pl muszáj heti 4x1 órát, ezt ki is felejtettem, mikor tervezgettem az időt...
2013. jan. 17. 18:15
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért én ennyire nem költözök messze :) Budapest mellett lakom és BP-re költözöm. Oda járok suliba is, szóval haverok is ott vannak. Családhoz meg igazából bármikor hazautazhatok.. 2 cicámat itthon kell hagynom, őket nem hozhatom.. Nem ehhez vannak hozzászokva :( De ha hazajövök, tuti halálra simogatom majd őket:D
2013. jan. 17. 18:16
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Senki nem kényszerít rá hogy költözzél el, ha ennyire fájdalmas meg félsz tőle akkor miért költözöl? Biztos megtudjátok oldani hogy találkozzatok valahogyan. Meg miből fogsz ott megélni? A barátod eltud tartani? erre is gondolni kell.

Én már költöztem össze a volt barátnőmmel, nem kerestünk túl sokat nekem megszűnt a munkahelyem, barátnőm tartott el, és ő fizetett mindent, kajára nem maradt pénzünk hónap végére, éheztünk napokig. Nem bírtuk tovább így visszaköltöztünk a szüleinkhez mindketten a saját helyünkre mentünk. Amikor már lett munkám és újra meg akartuk próbálni össze is jött, de mivel 12 óráztam folyton amikor pihenős voltam akkor is alig tudtunk lenni mert ütköztek a műszakjaink. Volt olyan amikor 2 napig nem láttuk egymást, nem volt időnk semmire, amikor a barátnőm bulizni ment én dolgozni mentem, kihűlt a kapcsolat, barátnőm megcsalt otthagytam.

Én is korán költöztem 19 évesen és most 22 évesen a szüleimnél lakom megint mert oké hogy van jövedelmem de egyedül sz@r lakni meg így tudok spórolni is jobban, plusz a tanfolyamot is elkezdtem már hogy legyen végzettségem hogy több lehetőségem legyen, mert ez így nem állapot, plusz fél éves szerződéssel vettek csak fel 2 hónapja lakom itthon még 2 hónap és repülök a munkahelyemről mert egy ember helyére vettek fel, de mivel biztos hogy visszajön így nekem lapát.

2013. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Eleget keres, ezt már átrágtuk. Ettől már nem félek. Illetve a szülei elég gazdagok, így csak 1 telefonhívás, és tudna kölcsönadni akár 100.000 ft-ot is.

De amikor csak tudok, megyek majd diákmunkára, de csak nyáron tudok majd, mert nemsokára érettségi, és hát sok lemaradásom van..


Félek, de biztos, hogy jó is lesz. De attól még van benne negatív is..

2013. jan. 17. 18:20
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Az ifjú eltartott. Nem tudtam, hogy a nőknél ez az ösztön ilyen korán kifejlődik.
2013. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon éretlen vagy te még a különköltözésre. Oké, hogy dúl a szerelem, meg eltart a barátod, de fogalmad sincs, hogy milyen nehéz egy háztartást vezetni. A felsoroltakon kívül még mosogatni, mosni, teregetni kell, bevásárolni, számlákat befizetni, meg úgy összességében rendet tartani. Ha csak a barátod dolgozik, akkor valószínűleg nem fogja hagyni, hogy lógasd a lábad, úgyhogy ez mind a te nyakadba zúdulna (persze jogosan, hamár ilyen kitartott liba leszel).

Egyébként nem érne rá ez érettségi után? Akkor kereshetnél már állást is magadnak.

2013. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!