Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk elmagyarázni a...

Hogyan tudnánk elmagyarázni a párom kisfiának, hogy nem miattam mentek szét a szülei?

Figyelt kérdés
Az a legfőbb baj, hogy válás után kényszerűségből még együtt laktak 2 évig a párom és a volt felesége. A kisfiút az anyának ítélték. Most, hogy sikerült eladniuk a lakást külön tudtak költözni, de az anya új barátja még nem érzi magát késznek a gyereknevelésre, ezért a kisfiú végül a páromhoz került. Most szegénykém csak annyit lát az egészből, hogy az anyja eltűnt, én megjelentem a képben, ráadásul mivel az anyja nem akarja magát rossz színben feltüntetni, azt is mondta neki, hogy miattam váltak el. Ezek után mégis hogyan tudnék jó kapcsolatot kialakítani a kisfiúval?
2013. jan. 18. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves ez a kisfiú?
2013. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
9 éves
2013. jan. 18. 07:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
az új barát nem érzi magát késznek a nevelésre??pff szép egy anyukája van.Rugnám páros lábbal ki a barátot.Nem tudom mennyi idős a kisgyerek.Legyél vele természetes érezze szereted.Nem hiszem ezzel kéne traktálni a gyereket ki miatt miért váltak el stb.A gyerek ha kicsi is nem hülye,látja az maga körül a történéseket.Inkább alakits ki vele egy jó kapcsolatot nevetés móka kacagás amitől oldodik benne a feszültség is.érezze fontos neked.
2013. jan. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
az szerintem nem anya, aki eldobja a gyermekét egy f@szért!!!!!!! légy a kisfiú mellett mondj neki este mesét és vidd ide-oda állatkert stb... ha már bevállaltad a kapcsolatot a gyereket is vállaltad, ami nagyon szép tőled. Támogasd és beszélgess vele sokat légy az anyja, ha az igazi nem képes rá
2013. jan. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

1. Elöször is sürgösen kérjétek a gyerekelhelyezés megváltoztatását a biróságon, mert ha netán meggondolja magát a nö, akkor a gyereket megint csak kirángatja a megszokott környezetböl és még jobban megzavarja a fejlödését.

2. Az apja mondja el a gyereknek teljesen nyiltan, hogy MIÉRT váltak el, és miért laktak egy lakásban továbbra is. Azt is közölje a gyerekkel, hogy téged csak késöbb ismert meg - adott esetben ismerösökkel is beszélhettek, hogy ha találkoztok/nálatok vannak, emlitsék meg, hogy a válás után az apa egyedül volt, te csak késöbb jöttél a képbe.

3. Az apa mondja meg a gyereknek, hogy nem ö az, aki a gyereket eldobta egy idegen emberért, mint az anyja - ekkora gyereknek már van annyi esze, hogy felfogja, az anyja elhagyta öt, az apja meg nem. És elgondolkodik, hogy ki mond igazat és ki hazudik.

4. A gyereket lásd el mindennel, ami a napi életéhez szükséges, mutasd ki, hogy szereted, és tégy nagyon türelmes. Idöbe telik, mire megnyugszik és el tudja fogadni a jelenlegi helyzetet.

2013. jan. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg az édesapját, hogy beszéljen a gyerekkel, tőle elfogja fogadni amit mond neki-tőled semmit, mert te egy idegen vagy számára..
2013. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet azzal az apa azt mondja a gyereknek anyád dobott el.A gyerek amugy sem hülye miért kéne még jobban össze törni a lelkét?9évesen már magától is rájött arra kit választott az anyja helyette.Nem kéne még megtaposni eldobott anyád.Miért van a szülő védje a gyerekét, ha kell kegyes hallgatással is.Én legalább is ezt nem mondanám...
2013. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyet mondani egy gyereknek, hogy eldobott anyád/apad. Tönkreteszi vele az önbecsülését egy életre.
2013. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

"Nem értek egyet azzal az apa azt mondja a gyereknek anyád dobott el.A gyerek amugy sem hülye miért kéne még jobban össze törni a lelkét?9évesen már magától is rájött arra kit választott az anyja helyette.Nem kéne még megtaposni eldobott anyád.Miért van a szülő védje a gyerekét, ha kell kegyes hallgatással is.Én legalább is ezt nem mondanám..."


Éppen a kegyes hallgatás az, ami miatt a gyerek akár élete végéig lelki sérült lenne, MIVEL az anyja nem tartotta magát ehhez, SÖT még hazugságokat is terjeszt az apáról meg az új partneréröl.


A gyerek 9 (KILENC!!!) évesen még nem látja át az összefüggéseket, és jelenleg annyit tud, hogy az apja elhagyta öket egy nöért, akivel most neki is együtt kell élnie (ami a valóságban nem igaz), viszont az anyja eltünt a szinröl (ki tudja, milyen hazugsággal magyaráza ezt, pl. hogy az apa kényzseritette az anyát vagy hasonló), és igy teljesen meg van zavarodva.

EZÉRT kellene MINDENKÉPPEN nyiltan beszélni vele, mert ha az igazságot megismeri, akkor képes lehet feldolgozni, de állandó "kegyes" hazusgságban élve élete végéig szenvedni fog.

2013. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nos, az en gyerekem 9 eves. Pár eve jártunk gyermkpszichologusho es pszichiáterhez bizonyos problémák miatt es ott felmerült apuka kérdés is - sosem tartotta a gyerekkel a kapcsolatot. Mindkét szakember azon a véleményen ölt, hogy a gyereknek SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem szabad semmi negatívat mondani a másik szülőrol. A gyerek tisztában van vele, hogy o "anyabol es apabol" van - ha az egyik rossz, akkor o magát is annak fogja érezni. Ezt nem szabad. Idővel majd rájön magától a dolgokra - ez jó, de nem szabad "letamadni" anyád eldobott, apad egy mocskos gazember stb szövegekkel, meg akkor sem, ha ez igaz.
2013. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!