Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halasztanátok a közös baba...

Halasztanátok a közös baba projektet, ha a férjetek kisfiának anyai ágon is most születne féltesója? Meddig várnátok?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt a férjemmel, a kisfia 8 éves. Most jutottunk el odáig, hogy legyen egy közös gyerek is. De a volt párja "beelőzött" :) Ma újságolták, hogy jön a baba. Így kicsit megijedtünk. A kisfia közös sokat van nálunk, közös a felügyelet. Most hogy az anyukájának is lesz kisbabája, lehet sok lenne neki hogy itt is. Bár már beleéltük magunkat :) De talán még egy évet lehet várni kellene. Míg ott beleszokik, és rájön, hogy attól még őt is ugyanúgy szereti mindenki. Azért nagy változás lesz ez az ő életében. Nem tudjuk, hogy lenne neki a jobb.

#feltesó
2012. dec. 14. 22:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Ez miatt szerintem hülyeség.
2012. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem várjatok egy kicsit. Nővéremnek is van egy mostohafia, valóban nagy falat volt, a fiúnak is, nekik is. De csak pár hónapig tartott, míg felfogta, hogy az édesapja ugyanúgy szereti, és a nővérem is. Ha mindkét oldalról mindenki csak babázna az elég vészesnek tűnik. Ha megszületik az anyukának a kicsi, úgyis meglátjátok mi lesz, vártok egy picit. Még jól is kijöhettek belőle, hiszen kijárják nektek az utat :)
2012. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Lelkes, hogy lesz kistesója egyébként :) Csak attól félek, hogy egy baba azért kötöttség. Eddig mindkét szülővel és új párral elég pörgősen élt, nem vagyunk azok az otthonülős fajták. Ha lesznek kicsik, akkor ebből eleinte vissza kel venni. Nem akarom, hogy úgy érezze elhanyagoljuk, mindenki csak otthon ül, és nézi hogyan gügyög a baba :)
2012. dec. 14. 23:00
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Emiatt nem halasztanék.
2012. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha belefér nektek, halasszátok el egy kicsit. Az az egy év nem is sok, de arra pont elég, hogy a kissrác is belerázódjon a tesók érkezésébe.

El tudom képzelni, hogy kicsit kellemetlenül érezné magát, ha az apja meg az anyja is egyszerre babázna.

2012. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Beleférni belefér, nem kerget a tatár :) Csak most jutottunk el oda, hogy kész a közös ház, még van két üres gyerekszoba :) és megbeszéltük, hogy már nem lenne akadály egy közös gyerek. Eddig kényelmes volt, hogy fél hétig van gyerekünk, utána fél hétig kettesben vagyunk, de most mindenki babázik a környezetemben, így elkapott engem is a vágy :) De tényleg nem akarjuk lerohanni a kisfiút. Nekünk kellett volna gyorsabbnak lenni :)
2012. dec. 14. 23:20
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Engem messze nem érdekelne hogy a férjem volt párja terhes vagy sem. Nem az ő igényüknek megfelelően alakítanám az életemet. A kisfiát nem nagyon fogja érinteni, hogy mindkét helyen tesó lesz.
2012. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Emiatt nem várnék. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de lehet, hogy nem fog egyből összejönni, hanem beletelik fél-egy évbe is. Ha az anyukája bejelentette, akkor biztos nem túl fiatal már a terhesség (valószínűleg), szóval benne van a pakliban, hogy egy ideig még csak az édesanyáéknál lesz kis tesója. Szóval szerintem vágjatok vele :)
2012. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Én is azt mondom várjatok. Nálunk is hasonló volt a felállás, 7 éves volt a fiam amikor az apukájáéknak megszületett a közös. Na engem meg akkor kapott el a babázhatnék, máshol nem volt picike, de azon kaptam magam, hogy mindig én viszem vissza a fiam és már korábban, ott ülök a nyakukon babázok :)Exem kérdezte is a páromtól, hogy fel van e készülve.

Hogy arról is írjak amiről akarta:

A fiamat valóban kicsit megviselte hogy megszületett a kistesója. Nálunk is egyre bújósabb lett, azt is jobban igényelte, hogy az apukájával legyenek kettesben programjaik. Szerencsére egy végtelen normális mostoha jutott neki, nem váltott át gonoszmostohába azután sem hogy megszületett a saját. Bevonta mindenbe, volt türelme/ereje este még mesét is olvasni neki. Szóval nem tartott olyan sokáig ez a féltékenység, ami nem a babára irányult, hanem féltette az addigi kis életét :)

Nekünk akkor született kisbanánk, mikor a másik feltesó 3 éves lett (és ott is született szinte egy időben még egy) Akkor már rutinos nagytesó volt, de azért itthon is le kellett meccselni, hogy én attól még ugyanúgy szeretem, mindkettőjüket ugyanúgy, és a párommal is kellettek a közös programok, hogy ne érezze azt, hogy neki már nem fontos.

Nem annyira tragikus egyébként. Belerázkódtunk mindannyian.

2012. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
HA belefér én várnék egy évet egyrészt a kisfiú is nagyobb lesz, jobban megérti a családban folyó dolgokat. Meg lehet két kistesó egyszerre kicsit sok lenne, főleg, hogy itt is ott is.
2012. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!