Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan felnőtt embert...

Ismertek olyan felnőtt embert aki mindenbe beleköt? Tehát pl megpróbáltok neki elmagyarázni egy dolgot ami zavaró benne és ő rögtön nektek támad.

Figyelt kérdés

Elmondok neki egy apró dolgot normálisan, hogy mi zavar benne és elkezdi sorolni a hibáimat, szinte tereli a témát.


,,A legjobb védekezés a támadás", ő ezt halálosan komolyan

veszi. Csak az a baj, hogy sosem támadjuk még is támad.

Az meg a másik, hogyha neki sza* akkor másnak is legyen már rossz.


Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet valaki felnőtt létére ilyen gyerekes. Ismertek ilyet?


2012. okt. 13. 11:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A szüleim néha ilyenek. Szerencsére nem mindig. De ez benne van a kommunikációs eszköztárukban, sajnos akaratlanul én is átvettem a mintát és kellett némi idő, mire le tudtam vetkőzni.

Ha a szüleimre éppen rájön a kötözködés, akkor inkább rájuk hagyom. A poén az, hogy sokszor egymásnak is felróják ezt a hibát, de mindketten ilyenek.

2012. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akit én ismerek az mindig ilyen. Soha sem volt még rá példa, hogy normálisan elbeszélgettem volna vele.
2012. okt. 13. 12:06
 3/19 anonim ***** válasza:

Mi még ugyan "fiatal felnőttek" vagyunk, a húszas éveinkben, de a párom pont ilyen. Ha valami elmondok neki normálisan, ő azt rögtön kritikának, támadásnak éli meg és felveszi a sündisznó állást. Ahelyett, hogy meghallgatna, azonnal "vissza támad". Eleinte hatalmas viták kerekedtek ebből, mert ha ő rákezdett, akkor eldurrant az agyam és én meg folytattam. Mára ezt már megtanultam kezelni, nem állok le vitázni, egyszerűen nem veszem figyelembe. Kivívom magamnak a figyelmet és elmondom neki, hogy ezt nem támadásnak szántam, nem akarok vitázni, csak megosztottam vele az érzéseimet. Általában ennyivel le is tudjuk.

Párom egyébként is későn érő típus, azért kicsit reménykedem benne, hogy "kinövi" ezt a tulajdonságát is.


Egy relative idegen embertől viszont sosem tűrném el, hogy minden szavamért leszóljon, oltogasson. Ilyenkor én is felveszem a lekezelő stílust és annak sosem lesz jó vége. Tudatosan kerülöm az ilyen embereket.

2012. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
Értem, szóval te felhozod az ő egyik hibáját, és meglepődsz, hogy védekezik. Szerintem normális emberi reakció, csak mindekinek máshol van a tűrésküszöbe. Tapintatlan vagy, de te sem látod be. Nem vagytok annyira különbözőek!
2012. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ma felhoztam neki, hogy éjjel felkeltett és nem örültem túlzottan neki. Mire a válasza az volt, hogy hát ő sem tudott aludni. Tehát ha ő sem tud aludni, én minek aludjak?


Korábban azt mondtam neki, hogy fáj az, hogy csúnyán beszél velem. Olyanokat mond, hogy minek vagyok én (tehát, hogy megbánta, hogy megszült), leku*váz.


Egyéb dolog amit még a fejemhez akarsz vágni?

2012. okt. 13. 12:16
 6/19 A kérdező kommentje:
Hogyha csak annyit mondok neki, hogy kiöntötted a vizet (mert pl nem vette észre) abból is cirkuszt csinál és támadni kezd.
2012. okt. 13. 12:17
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem iszik? Mert olyan paranoid-féle viselkedésnek tűnik amit csinál.
2012. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem iszik, ,,csak" idegbeteg.
2012. okt. 13. 12:28
 9/19 anonim ***** válasza:
Tehát te vagy a gyerek ő meg a szülő. Mennyi idős vagy? Én pakolnék, ha elmúltam 18. Egy albérletben is jobb, mint így. Ha nem bírod, lépj.
2012. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor valami idegrendszeri zavara lehet, pszichiáterhez kellene vinni, de úgysem menne el. Szintén támadásnak venné ha ezt felhoznátok neki. Akarata ellenére pedig senkit nem kezelhetnek.
2012. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!