Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok hajlandó fizetni...

Ha nem vagyok hajlandó fizetni az egyik szülőm rám róható temetési költségeit, mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak az apám alkoholizmusa miatt, és amiatt, hogy folyamatosan bántalmazta a családját, azaz minket. Számtalan rendőrségi ügy, verés, megmérgezési kísérlet, mindenféle kegyetlenkedés után, mire felnőttem, egyáltalán nem akartam tudni az apámról, nem is tartom vele a kapcsolatot. Soha nem viselkedett apaként, engem mégis kötelezhetnek arra, hogy fizessem a temetése költségeit? Mit lehet ez ellen tenni? Én még a temetésére sem fogok elmenni.
2013. jan. 19. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Igazad van,jogos a sérelmed.de a törvény más.Majd eltemeti az önkormányzat rajtad meg behajtják
2013. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%

Ha jól értem, ma már teljesen külön éltek, azaz gyakorlatilag semmi közöd hozzá.

Akkor meg nem értem, miért kellene neked bármit is fizetni utána?


Én speciel láttam már hasonló esetet, mely esetben a szóban forgó férfi nem is új házasságot kötött a válás után, csak egy hasonló életmódú ringyóval került életársí kapcsolatba.

Bár igazából a ringyónak sem volt nagyon pénze.


Esetükben a fickót eltemette az önkormányzat. Mert azért temetetlenül senkit sem hagynak. Persze a legolcsóbb koporsót kapta, meg egy fakeresztet, aztán kész.


Vigyázni kell hivatalokkal, mert sok helyen vagy szándékosan vagy mert csak az ügyintéző lusta dolgozni, meg ne zavard a kávézásban alapon félretájékoztatnak!


Egyik ismerőmmel például az APEH akart kifizettetni 40 ezer forintot. Pedig meg is kérdezte tőlük direkt, hogy a speciális helyzetre való tekintettel nincs-e lehetőség a megfizetéstől való eltekintésre, és az ügyintéző váltig állította, hogy nincs!


Ismerősöm azonban dörzsöltebb volt és utána nézett a dolognak és kiderült hogy nem hogy nincs rá, hanem még külön forma nyomtatvány is van az APEH-nál az ilyen ügyek intézésére!


És amikor ezt kitöltve benyújtotta, akkor az utolsó fillérig mind elengedték neki!


Viszont ha hagyja magát, akkor az utolsó fillérig még a csillagos eget is kifizették volna vele!

És az ilyen dolgok Magyarországon egyáltalán nem egyedi esetek!


Az állam költségvetése egyből össze is omolna, ha mindenki tisztában lenne és élne is a jogaival!


Úgy hogy mindenképpen nézz alaposan utána, mielőtt bármit is fizetnél.


Remélem aztán lesz más is, aki többet tud majd ez ügyben mondani neked.

2013. jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az örökségből levonják akkor, vagy utasítsd vissza, és akkor fizetned sem kell.
2013. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
78%

Nem ártana azért valami konkrétum, vagy valami pontos jogszabály, mert a csak ezt tedd, meg azt tedd, meg azt hiszem, meg így lenne korrekt a jogban kevés.


De az is egy téves álláspont, hogy mindent be kell venni, hogy az úgy van, amit a hivatal vagy egy szolgálató állít.

Egy nagy frászt!


Esetleg itt lehet szöszmötölni, hátha találsz valami kézzel fogható paragrafust, amit a fejükhöz vághatsz:


[link]

2013. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lemondasz az örökségről, akkor nem is kötelezhetnek.

Ha bármit is örökölsz, akkor legalább annak erejéig vagy köteles a terheket is felvállalni. Márpedig a temetési költség és a közjegyzői költség az eljárással kapcsolatban felmerülő költségek, amelyek összegét minimum az örökségből kell fedezni.

2013. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmérgezési kísérlet? Apad akart téged megmérgezni? Ha van róla rendőrségi feljelentés, akkor erdemtelensegre hivatkozva mentesülsz a költségek alól.
2013. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod az eljárási rendet és a vonatkozó jogszabályokat is:

[link]

2013. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Önkormányzati temetésnél semmiféle koporsó meg sírhely nincs!Elhamvasztják és egy urnába teszik.A hozzátartozó átveheti ha akarja, de nem kényszerítik!
2013. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
82%

Akit én írtam, annak láttam a sírját, és kötve hiszem, hogy más temette el.

De lehet azóta változott a dolog, hiszen már az élőkre sem akarnak költeni, nem hogy a halottakra.


És még egy ötlet: pártol és egyebek is tartanak időnként (pl. havonta egyszer) ingyenes jogi tanácsadást, hátha ott is szerezhetsz valami értékes információt.


Az örökségből viszont szerintem is levonhatják, de ha nem örökölsz illetve lemondasz róla, akkor nem.

2013. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Mindegy, hogy együtt élnek vagy külön, a szülőt akkor is a gyerekének kell eltemettetni, törvény szerint. Viszont érdemes lenne megérdeklődnöd, hogy ha lemondasz az örökségről teljes mértékben (ügyvéd/közjegyző jelenlétében, hitelesítve) akkor is kell-e temetést fizetned. Viszont akkor 100%, hogy semmit nem örökölsz, semmire nem tarthatsz igényt, bármilye volt is apádnak.
2013. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!