Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párok, hogyan sikerült...

Fiatal párok, hogyan sikerült saját lakást vásárolnotok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 14:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy !!! de ,ha bele gondolok jobb is igy ,pedig albérletben lakunk . Azért jobb mert a válság miatt megnőtt törlesztőt biztos nem tudnánk fizetni : Nagyon sok ismerösünk bele vágot párnak árverezik a lakását .. Igen az albérlet pénz kidobás ,de 4 éve ugyan annyit fizetünk : Van megtakaritott pénzünk : Magyarországon vannak csak az emberek megveszve ,hogy saját tulajdonuk legyen ...


32 /N

2013. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
13 évvel ezelőtt a két család dobta össze a pénzt, és még felvettünk 300.000 Ft hitelt.
2013. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy, felesleges. Sokkal egyszerűbb bérelni, így mindig olyan lakásod lehet, amilyen éppen kell, vagy amilyet ki szeretnél próbálni. Pénzügyileg is jobb a bérlés, ha van mellett lehetőséged egy kis megtakarításra.
2013. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Nekem volt egy örökölt lakásom, emellett mindkettőnknek jó fizetése volt, a páromé fél millió körüli. Az én lakásomat eladtuk, ez volt az önrész, a többire vettünk fel hitelt, mert tudtuk, hogy nem fog minket megrázni a havi törlesztőrészlet, viszont egy 30 milliós házra a fél milliós fizetést rakosgathattuk volna egy darabig, mire összejön egy összegben.
2013. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Hát magyar szokás vagy sem, én örülnék neki, ha lesse saját tulajdonú házam, ami tényleg csak az enyém, és nem kell engedélyt kérni a tulajtól, hogy kiskutyánk legyen, vagy beverjünk egy szöget. Mert most ez meg albérletben. Emellett én kertes házat szeretnék, és nem panellakást. Meg megöregedve szeretnék hazamenni, nem csak az ideiglenes szállásomba. És még nincs házam sajnos :(
2013. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
lesse=lenne* bocsi :)
2013. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs lakás, de lakáselőtakarékosságunk van. Szóval 4 évig fizetjük ezt, és utána megkapjuk rá a hitelt. Olyan kevés lesz az a pénz, hogy itt Pesten egy koszos-büdös egérlyukat fogunk tudni belőle venni, de a törlesztése egyharmada lesz annak, amennyit most fizetünk a lakáselőtakarékra, meg az albira együtt. Aztán, ha visszafizettük, meglátjuk, mennyit tudunk összekuporgatni. Ha lesz elég pénzünk, akkor veszünk egy olyan lakást, ahol lehet külön szobája a gyerekünknek. Ugyanis szeretnénk egyet. Elvileg akkor kellene 6 évesnek lennie, ami pont tökéletes, mert akkor már igencsak szüksége lesz a saját térre.
2013. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, örököltem. Amúgy esélyünk sem lenne manapság...


24N

2013. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs. Van egy kis spórolt pénzem, a páromnak is. A két család is jelezte, hogy beletudnának adni egy kis pénzt és én már egy ideje fizetem a lakástakarékot. Így lesz egy kis önerő is, nem kell akkora hitelt felvennünk, egy kis lakásra elég lesz, ami kezdetnek jó. Majd gyűjtögetünk szépen, aztán egyszer talán sikerül családi házba költöznünk. Jobb ötletem nincs. Egyelőre abszolút nem várható, hogy örököljünk a párommal, ennél nagyobb családi segítségre pedig nem számíthatunk és nem is akarunk, más ötletünk nincs.


Egyébként nem deviza hitelt veszünk fel így eléggé kiszámítható a havi részlet sok sok évre előre. Jobban szeretnénk saját lakásba költözni, amit kedvünkre alakíthatunk.

2013. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

vagy hátszéllel, vagy hatalmas hitellel a nyakukon. esetleg pár év külföldi gürizés, kuporgatás.


én speciel örököltem. ha ez nem történt volna meg, nem is tudom hol élnék és hogyan....

2013. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!