Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a saját magam lábára...

Ha a saját magam lábára akarok állni, akkor igaza van a férjemnek ebben (válófélben vagyunk)?

Figyelt kérdés

A házasságunkat nagyrészt én rontottam el, vagyis az én "problémám" miatt kezdtünk el távolodni egymástól. Zavart, hogy valamilyen szinten kiszolgáltatott vagyok neki (pénzügyileg) és ezt úgy reagáltam le, hogy sosem engedtem más dolgokban neki, mert nem akartam "elnyomott" feleség lenne. Ez főként gyerekkoromból hozott gondom, a szüleim házasságában volt egy alá-felé rendeltségi viszony, amibe én soha nem akartam eljutni. Kezdek túllépni rajta, de még van hova fejlődnöm.

A házasságunk meg persze hogy ráment erre, jöttek újabb gondok rá.

Most válunk. A ház az övé, én nem akarok belőle (tényleg semmit nem tettem hozzá) albérletbe kellene menjek, nem sokkal keresek többet egy százasnak. Erre jönne még a gyerektartás. A férjem szerint ha ennyire a magam lábán akarok állni, akkor ne tőle vegyem el a gyerekeket, és tartsam őket az ő pénzéből, hanem hagyjam őket a megszokott környezetben, nem kér gyerektartást sem



2013. jan. 11. 12:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben két gyerekkel tényleg nem egy leányálom. Mi a kérdésed, otthagyd-e a gyerekeket?
2013. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek mindenképpen megszenvedik ezt a helyzetet. A kérdés, hogy melyik esetben szenvednek jobban? Anya nem alszik otthon, de bármikor láthatják, vagy apa nincs velük, idegen helyen laknak, szűkös körülmények között.
2013. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy le tudsz-e mondani a gyerekekről. Hány évesek?
2013. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1

Lényegében igen, ez a kérdésem.


A keresetemből és a gyerektartásból lényegében kijönne a lakás és a szükséges dolgok (ahol élünk 40 ezerből kijön egy normális kétszobás lakás bérlése) És végül is tudom, hogy a férjem így is megvenne a gyerekeknek mindent. Szóval alapvetően ők hiányt nem szenvednének.

Csak oda a megszokott környezet (szobájuk, kutya...) Nagyjából egyforma a kapcsolatuk velünk egyébként, így nem tudom hogy mikor jönnének ki jobban.


10 évesek amúgy.

2013. jan. 11. 13:03
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Akkor le kell velük ülni és megbeszélni hogy ők kivel szeretnének élni.


Mikor az én szüleim váltak én akkor is anyut választottam volna ha egy ócska romos házba kellett volna költözni, mert apámmal nem igazán jöttem ki

2013. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
10 évesen elég nagyok dönteni.
2013. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

ha lemondasz a gyerekeidről, akkor az ő érdekükben teszed, a jó életkörülményeik fenntartása érdekében, de üres lesz az életed, továbbá a gyerekeid azt gondolják nem kellenek neked


ha nem mondasz le róluk, akkor az évek során egyre feszültebb lesz a helyzetük, a kapcsolatotok anyagi okok miatt, és eljuthatnak oda, hogy megbánják miért veled maradtak (a gyerek felnőtt korban lehet hálás, de gyerekkorban nehezen fogja fel az élet dolgait)


egyébként meg úgy tűnik elég elkeseredetten és lemondóan állsz a dologhoz

2013. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés ez. Le a kalappal előtted, hogy elgondolkodsz a lehetőségen. Ebből látszik, hogy valóban szereted a gyerekeidet, azt nézed, nekik mi a jó. Nekem csak az nem tetszik, (de lehet, hogy csak kevés amit írtál), hogy a férjed ennyire anyagi szempontból nézi a történéseket. Ha valóban úgy érzed, hogy a férjed érzelmi szempontból is jól gondját tudja viselni a gyerekeknek és ők is szívesen maradnának vele, beszéljétek meg úgy, hogy maradnak, de te bármikor találkozhatsz velük, közös marad a felügyelet. És bármikor változtathattok. Sosem tudni, mit hoz a jövő, de sokkal emberibb számomra ez a hozzáállás mint az "anyatigriseké", akiknek minden mindegy, de a gyerekemet "nem adom".
2013. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkérdezném a csemetéim, hogy szeretnének-e a megszokott környezetben apával, vagy idegenben anyával. Esetleg ki lehetne próbálni mind a kettőt.

OFF: Amúgy szerintem Apuka azt szeretné, h nála legyenek a gyerekek, szerinted nem olyan szaga van a leírtak alapján?

Nekem bűzlik ez a mondat: ha ennyire a magam lábán akarok állni, akkor ne tőle vegyem el a gyerekeket, és tartsam őket az ő pénzéből, hanem hagyjam őket a megszokott környezetben, nem kér gyerektartást sem.

Másnak nem?

24/N

2013. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Szerintem még kicsik ahhoz, hogy ebben ők döntsenek, nem tudnak mérlegelni. Jó apjuk van, kb. ugyanannyit foglalkozunk velük, talán kicsi apásabbak.


Nem vagyok elkeseredett, csak amennyire "kell" ha válik az ember, és nem úgy jött be az élete ahogy akarta

2013. jan. 11. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!