Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ha rajtam múlt volna, még...

"Ha rajtam múlt volna, még most sem ismernéd a szüleimet. " Vélemények?

Figyelt kérdés

A párom 24(F),én 20(N) éves vagyok. 2 éve alkotunk egy párt.

Néhány napja hagyta el ez a mondat a száját mert sérelmezni mertem,hogy elutasító a családommal szemben, nem érdeklődik felőlük és szinte senkimmel nem hajlandó találkozni. Édesanyámmal élek,így vele óhatatlanul muszáj volt,édesapámmal pedig csak másfél év után volt hajlandó találkozni úgy 2 óra erejéig.

Állítólag össze szeretne költözni- semmit nem tesz ennek érdekében,csak ábrándozik-,de nem tudom,hogy képzelte,hogy senki mást nem akar megismerni? Ha együtt élünk,akkor együtt megyünk rokonokat látogatni és hozzánk jönnek viszont. Ő annyival letudja,hogy velem jár,nem a rokonaimmal.. Én úgy vagyok vele,hogy a párunkkal együtt egy új/másik családot is kapunk.


Nekem ez borzasztóan rosszul esett. "Kissé" meg is inogtam a jövőnket illetően.


2013. jan. 20. 00:51
1 2
 1/16 Ant39 ***** válasza:
100%
Úgy néz ki ,hogy ezt a kapcsolatot csak te gondolod komolyan.
2013. jan. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sajnos én iskezdem egyre inkább ezt gondolni.

Nagy szavak és ígéretek(összeköltözés,házasság,család- az utóbbi kettő nevetségesen hat számomra a fentiek fényében) vannak,de a tettei mást mondanak. :(

2013. jan. 20. 01:05
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, kár ezen megsértődni, vannak ilyen emberek, főleg, akik a saját szülői családjukból kiindulva nem bírnak túl jó véleménnyel a családról. (egyébként pl. én magam is, ha nem is ennyire szélsőségesen, de ehhez idő kellett).

Legismertebb tán Chaplin, róla jegyezték fel azt az anekdotát, hogy amikor a felesége megtalálta, hogy meg kellene látogatni a szüleit, visszakérdezett a világ legártatlanabb stílusában, hogy "minek, hisz most voltunk náluk 5 éve".

De az, hogy valaki nem bír jó véleménnyel a szülőkről, az nem jelenti azt, hogy önmaga számára nem pont ideális családra törekedne, sőt...

2013. jan. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Pedig a párodnak van igaza.

Azzal hogy téged elvesz, téged vesz el és nem a családodat.

Ha esetleg rossz a kapcsolata a saját családjával, pláne nem várhatod el joggal hogy jópofizzon a tiéddel.


Miután anyám tönkretette az életemet, majd utcára rakott és eltiltotta tőlem a családot rajtam kívül álló okok miatt, valahogy én is tartózkodó lettem ezügyben.

Évente egyszer meglátogatom anyósékat, végigülöm ahogy párom elszórakozik velük, és ennyi.

Eszemben nincsen érdeklődni felőlük, mert egyszerűen nem érdekelnek.

A párom élménybeszámolóit lelkes bólogatással meghallgatom, neki ez épp elég.

A párom családja, ő tartsa velük a kapcsolatot, mehet hozzájuk amikor és ameddig akar, sőt, el is hozhatja őket, csak engem hagyjon békén.

3 éve tökéletesen beválik a rendszer :)


Ha olyan filmbéli családot szeretnél ahol mindenki imád mindenkit és minden hétvégét együtt tölt vagy 4 család, akkor bizony nyitottabb férfit kell keresned.

2013. jan. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Az én férjemet nem tudtam elrángatni 7 évig tágabb családi összeejövetelekre. Csak a családom, és nagyszüleim ismerte, pl nagynénémmel egyszer ha véletlenül találkozozz. Aztán összeköltöztünk, és minden összejövetelre jár, szereti is őket. Nála ez volt a fordulópont.
2013. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Az is lehet, hogy éretlen még a komoly kapcsolatra. 24 évesen egy férfi még nem feltétlenül szeretne családot, akkor sem, ha a szája nagy.

Lehet Ő sem ért még meg a feladatra.


24N

2013. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Félreértettetek. Nem azt szeretném,hogy hetente összeüljön a család,hanem mondjuk,hogy két év után szerintem ideje lenne évi szinten egyszer összefutni.

Mondjuk elég beszédes az is,hogy a családjában mindig áll a bál,mindenki húzza a száját,ha a tulajdon szüleiket/nagyszüleiket mennek Karácsonykor meglátogatni és apuci még arra is képes volt,hogy a feleségét és a gyerekeit eltiltsa az anyósától. Nem látogatják,fel sem hívják.

Én magamból indulok ki és ha én képes vagyok a szüleivel tisztelettudóan beszélni és normális kapcsolatot ápolni és a testvérével is jóban lenni,ő mégis miért nem? Ha nálunk van,ki se jön a szobámból,hogy ne kelljen se anyukámmal se a testvéremmel két szót váltania.

Ha valaki azt mondja,ez normális az bizony el van tájolva!

2013. jan. 20. 10:24
 8/16 A kérdező kommentje:

Amúgy meg tényleg kár lenne ezen megsértődni?

Az én értelmezésemben ez egyet jelent azzal,hogy "Még mindig nem vállalnálak fel és még mindig nem vagy olyan fontos,hogy kettőnkben gondolkodjak. Csak a körülmények kényszerítettek mert még mindig a szüleimmel élek."

És aztán meg azzal magyarázta a kérdésben szereplő megnyilvánulását,hogy az anyukájának volt mersze véleményt alkotni az elődeimről..

2013. jan. 20. 10:47
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Én visítanék az örömtől, ha a párom soha nem mutatott volna be az anyjának. De sajnos nem így történt.
2013. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező (#8), tényleg nincs okod megsértődni. Abba bele se gondoltál, hogy nem téged nem akar felvállalni, hanem a családját nem akarja? Tudod, az ember a társát maga választja, no de az őseit...
2013. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!