Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek igy magammal?...

Mit kezdjek igy magammal? Kezdek lassan bedilizni, se munka, se kilatas, a kapcsolatom meg lassan ramegy.

Figyelt kérdés

Tolmacskent dolgoztam egeszen novemberig, akkor egyik naprol a masikra elvesztettem a munkamat. Megszünt a ceg, penteken meg bementem, hetfön mar nem volt hova bemennem...

Azota is folyamatosan munkat keresek es tanulok allandoan, kepzem magam.

Egy napom abbol all, hogy felkelek, kitakaritok, megfözök, munkat keresek,addigra mar kb del-1 ora es nekiallok tanulni. Napi 12 orat minimum tanulok, muszaj kepezni magam, remenykedek, hogy meg 1 nyelvvel hamarabb sikerül munkat talalnom. Spanyolul, nemetül, angolul, norvegul beszelek, most tanulom a franciat.

Viszont a ferjem megemlitette tegnap, hogy nagyon örül neki, hogy nem hagytam el magam es örül neki, hogy latja, hogy akarok es meg is teszek erte mindent, de lassan ramegy a kapcsolatunk az allando tanulasomra.

Tenyleg sokat tanulok, de muszaj! Nekem ez nem eleg, hogy csak itthon ülök es effektive a ferjem tart el. Persze ez normalis, hiszen "joban-rosszban", de engem akkor is zavar. 16 eves koromtol dolgozok, sose ültem meg itthon 1 honapot sem, nemhogy majdnem harmat, az elmult 10 evben...

Megertem a ferjem, de hogy ertessem meg vele is, hogy ezt a remeljük, hogy rövid idöszakot muszaj kibirnunk effektive csak egymas mellet, de nem együtt elve. Vagy neki van igaza es kevesebbet kellene tanulnom? De akkor kesöbbre tudnam a nyelvet megtanulni es lehet, hogy kesöbb kapnek munkat.

A kerdesem feletek: A ferjem lenne igaza vagy nekem?

Nem akarom elveszteni a ferjemet! Nagyon szeretem, de nem akarok a "nyakan" sem elni, pedig Ö mar sokszor mondta, hogy inkabb maradjak itthon, az Ö fizetese eleg es csak maszek forditasi munkakat vallaljak el, hogy lefoglaljam magam, tehat Öt nem hinnem, hogy zavarja, hogy itthon lennek, de neeemmmmm akarom! Nem akarok függetlenül elni töle, de mivel közös eletünk van, en is szeretnek reszt venni benne es nem csak a fözes, mosas, takaritas körforgassal... Ez valoszinüleg azert alakult igy nalam, mert anyukam HTB volt...

Meg kellene gyözzem, hogy igazam van es birja ki ezt a kis idö vagy kevesebbet kellene tanulnom es többet a ferjemmel foglalkoni, nem csak együtt reggelizni/vacsorazni vele?

Segitesetek kerlek, nagyon megijesztett amit a ferjem tegnap mondott....



2013. jan. 21. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nincs igaza es mindenkinek igaza van.:) Meg kell talalnod a kozeputat a tanulas es a ferjed kozott! Mert ha elveszited, mar mindegy kinek van igaza...

Csoportositsd at az idodet, vagy amig nincs meg a francia, addig ne keress munkat, ha otthoni forditasi munkakkal be tudsz szallni a kozosbe.

2013. jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Számoljunk:

Reggeltől 12-13 óra között: házimunka

12-13 órától minimum 12 óra tanulás = 0-1 óra (ha csak 12 órát számolok.)

Gondolom alszol is éjjel.


Kérdés: mikor vagy a férjeddel?

2013. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En hallgatnék a férjemre és ameddig nem találok munkát otthoni forditást vállalnék. Megunhatja a férjed valóban, hogy nem foglalkozol vele.

Ennyi nyelvvel miért nem mentek ki valahova?

2013. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyi nyelvet beszélsz, és nincs jogi akadályozó tényező(pl. nem vagy III.csoportú rokkant, akiket most majd felül fognak vizsgálni) ,ami kizárná, hogy kereshess, akkor hirdesd magad fordítóportálokon, és fordíts pénzért. Az első pár munkát - ha nincs semmi referenciád az égvilágon- akkor csináld nagyon olcsón(de azért ne legyen nevetséges az ár), utána pedig, ha már van szakmai múltad, fordítási referenciáid, és minőségi munkát is ki tudsz adni a kezedből, akkor fordíts pénzért.


Én a helyedben beiratkoznék egy kétéves(négyféléves) szakfordítóira is, van, ahova elég a felsőfokú nyelvvizsga is belépőnek... és akkor full hivatalosan, szakfordítói igazolvánnyal tudsz majd dolgozni, addig is pedig nem telnek-múlnak a napok értelmetlenül, hanem tanulsz...

2013. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
tanulhatnál csak 6-8 órát, hogy a férjedre is legyen időd... 12 óra nagyon sok
2013. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amit az itthoni forditasi munkakkal megkeresek az annyira eleg, hogy a telefonszamlam, a net es a laptopom törlesztöje ki legyen fizetve. Sajnos egyenlöre több nem jön be belöle, de megteszek mindent, elvallalok minden aprosagot es probalom a lehetö leghamarabb elvegezni a munkat, persze, hogy a minöseg rovasara ne menjen, nem valogatok, nincs olyan hogy ne vallalnam el a munkat!


Igen masodik kerdezö pontosan ahogy leirtad. Reggel kelünk 8kor a ferjemmel, együtt megreggelizünk, utana Ö megy dolgozni 10-re es este 7 körül er haza, akkor közös vacsora es ennyi amit vele töltök. 1-1,5 ora kb egy nap. De meg a 12ora tanulassal sem haladok olyan ütemben a tanulassal ahogy kellene...


Harmadik, nem otthon elünk, külföldön, itt teljesen normalis, hogy valaki 2-3 nyelven beszel, ezert tanulom a sokadikat is, hatha igy egyszerübb lenne.


Negyedik, 3 eve forditokent dolgozok (ez a munkahelyem sünt meg novemberben), van referenciam es szakforditoim is angolbol es nemetböl. A spanyol sajnos nem jött össze tavaly, iden nekikezdek megint, marciusban indul a suli. Mostmar lenyegesen jobban megy a spanyol, remelem most sikeresen meglesz a vizsga!


Akkor tenyleg többet kellene a ferjemmel lenni es kicsit kevesebbet tanulni. De akkor biztos, hogy kesöbb sikerülne megtanulnom a franciat. Most is lett volna egy fordito munka egy ügyvedi irodaban, de mivel nem tudok franciaul nem vettek fel... Valasztanom kell, hogy a ferjem vagy az önbecsülesem a fontosabb?...

2013. jan. 21. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldön élek, és nagyon jól keresek a fordításokkal, mert hiány van magyar fordítóból. Küldd el az önéletrajzodat az összes fordítóirodába. (Neten kerestem rájuk.)

Miután állampolgár lettem, esküt tett tolmács lettem, és már rendőrségre, bíróságra, házzaságkötésekre is hívnak.

Már van úgy, hogy vissza kell mondanom valamit, mert nincs időm.

2013. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hát kedves kérdező én megértem a férjedet ... gyakorlatilag eltart és ezért cserébe nézheti a hátad mikor otthon van, mert te tanulsz ...


Mond már meg nekem, hogy mi a fenne szükséged van erre?! (Persze amíg nincs otthon és nincs más dolgod addig normális, de utána tökéletesen felesleges. ) Ne hogy azt gondold egy percig is, hogy majd mert tudsz franciául is azért lesz melód...

2013. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha most elcseszed a kapcsolatodat, jobban fogod bánni, mint a hülye tanulást.
2013. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ennyi nyelvvel HOGY nem találsz munkát ??? nagyon rikta aki ennyire képzett nyelvekből..
2013. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!