Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kitenni egy...

Hogyan lehet kitenni egy alkoholistát a lakásból?

Figyelt kérdés
Az apám a legrosszabb fajtából való undorító, agresszív alkoholista. Bántja anyukámat, és engem is. Mivel közös a lakás, de anyukám nem tud elválni anyagi okok miatt, akkor hogy lehetne elérni, hogy kitegyék a lakásból? Minden nap bánt minket, nagyon rossz ember, a leggonoszabb, akit valaha is ismertem. Kérlek, könyörögve kérlek, valaki adjon valami reményt, hogy meg tudunk tőle szabadulni....
2013. jan. 23. 19:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet költözzetek el nagyszülőkhöz, rokonokhoz. Anyukád pedig adja be a válópert.
2013. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, a gyámhatósághoz kell fordulni, ha téged bánt.

Ha mindenkit bánt a családban, a rendőrséghez.

2013. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 eNerdzsy ***** válasza:
74%

Akár milyen természete legyen is, a saját/közös lakásból nem lehet kitenni. Ez alapvető emberi joga mindenkinek.


Viszont, ha fizikai nyoma van annak, hogy bánt titeket akkor orvosi látleletet kell vetetni, akár éjszaka az ügyeletes orvossal is meg lehet csináltatni.


Ha nagyon nem bírjátok a helyzetet, akkor nektek kell lépni.

Feljelentést tenni vagy elköltözni, esetleg elindítani a válást, vagyonmegosztást stb.

2013. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy elvegyenek Anyukámtól. Ő a mindenem, és sajnálom, hogy ő is szenved. Ezért nem akarok gyámhatósághoz fordulni.

Rokonokhoz nem tudunk menni, semmi remény. Nagyszüleim nem élnek, semmi örökség, egyszerűen a nagy kilátástalanság. A rendőrséget kihívtuk, elvitték, másnap hazajött. Egyszer látleletet is vetettünk, de a rendőrségen felvilágosítottak minket, hogy hiába jelentjük fel, nem fog történni semmi, mert ezért nem csukják le. Még jobban ver minket. Végső elkeseredésemben írtam ki a kérdést, hátha mégis van megoldás. Nem tudunk élni így. Bánt minket, üt-ver engem és anyukámat is, nem hagy aludni, mert éjjel sem alszik, alig dolgozik, nem tudok tanulni sem (ennek ellenére jó jegyeim vannak, mert az órán odafigyelek, és a szünetben még óra előtt gyorsan megtanulom), anyukám pedig kimerülten, és szomorúan megy dolgozni. Annyira fáj, kell lennie valami megoldásnak...de én nem látom :(

2013. jan. 23. 19:23
 5/22 anonim válasza:
80%
Szia! Ismerös a helyzeted, nálunk ugy volt hogy sokszor veszekedtek anyám meg apám, hogy apum nem adot pénzt anyunak fizetni a számlákat stb. a pénzt elita helyette! sokszor elváltak de ujra összejöttek, 9 évesen voltam szemtanuja hogy majdnem "verekedtek" szüleim. Nálunk most ugy van hogy apám ment el, anyukájához(nekem mamám) de még a gyerek tartást se fizeti! viszont atól tartjuk a kapcsolatot vele, átszokot nézni mert azért mégis apám. Amugy legutoljára, szó nélkül itt hagyot minket, reggel ara ébredtem hogy sehol sincs a cuca stb. Nem tudom hogy ez segít, de azért elmondtam. Ajánlom ha ö nem megy el, ti mennyetek valahova. (de anyudnak is lehetne essze gondolni ere ha tényleg bántja meg téged is)
2013. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"de a rendőrségen felvilágosítottak minket, hogy hiába jelentjük fel, nem fog történni semmi, mert ezért nem csukják le. "


Jelentsétek fel. Ha elsőre nem ítélik el, akkor majd másodikra.

2013. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
59%
Bocsi nem látam a kommented elöbit, de nem igaz valakit bántanak testileg, nem csinál semmit a rendőrség... Elözö voltam
2013. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
32%
ma 19:27 Elözö voltam pontositok.
2013. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 KLászló válasza:
100%
Fel kell jelenteni. Kérjetek távoltartást a Bíróságon a fenti indokokkal. Jó lenne ha lenne látlelet vagy tanú. A közeletekbe sem mehet, mert különben börtönbe kerülhet. Biztosra veszem, hogy ti maradtok a lakásban, de mivel a lakás fele az övé, a válás során, majd felmerül ez a jogos igénye. Ehhez lehetséges, hogy majd el kell adni a lakást és egy kisebbe kell költöznötök. Ha a lakás már eleve kicsi jobb ha a szakértővel felbecsültetett ár felét fizetitek ki (most alacsonyak az ingatlan árak), akár hitelből is.
2013. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Menj el kollégiumba,anyukád meg valakihez.

Kérjetek helyet anyaotthonba,igaz itt elég hosszúak a várólisták,de egy próbát ez is megér.

És a válást úgy tudom el lehet indítani a bíróságon ingyenesen is.-addig is minden alkalommal jelentsétek fel, hogy legyen bizonyíték a váláskor.

2013. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!