Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 év után élettársi papirt...

12 év után élettársi papirt csináltunk. Ez után bemutathatom a páromat mint élettárs vagy továbbra is barátomnak mondjam?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

ahogy akarod :-)


pl én utálom azt mondani h a férjem

inkább azt mondom h a párom

2013. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az élettárs szó számomra olyan pejoratív, nemistudommilyen nyers...


Igazából szép szó, csak rongyossá használták a kifejezést...


Szerintem a kedvesem, párom, de még a barátom is jobb szó, habár azt sem szeretem.

2013. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem hát jobban mondanám, hogy a férjem:))De sajnos azt nem mondhatom.

Csak azért gondoltam mert már nem vagyunk fiatalok és a barátom szó tinédzseres hangzik már akkor inkább marad a párom.

2013. jan. 26. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

A "párom" nem egyértelmű. A "férjem" pedig az. Én büszkén nevezem őt férjemnek hiszen én választottam és kifejezetten férjnek szemeltem ki.

A kérdésedre válaszolva: párodnak, vagy élettársadnak bátran nevezheted ennyi idő és egy okirat alapján is.

2013. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az élettárs mára már egy olyan hivatalos és rideg szóvá vált, ha valaki úgy mutatná be nekem a párját, hogy "az élettársam" arra asszociálnék először, hogy ez valamiféle érdekkapcsolat, ami nem az érzelmekről szól.
2013. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Élettársi papír? Miért nem házasodtatok össze?
2013. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ő volt már házas többet nem akar nősülni:(
2013. jan. 26. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Én meg éppen,hogy akarnék 12 év után. Megérdemelnéd, hogy elvegyen. A védekezése sántít. Nem te voltál az oka annak, hogy nem sikerült a házassága, hanem éppenséggel valamennyi százalékban ő. Miért büntet?
2013. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eddig is mondhattad volna, hogy élettársad, mert onnantól az, hogy együtt éltek. Most annyiban lett más, hogy bejegyzett élettársad, de ezt nem szokták mondani. Én a helyedben azt mondanám, hogy férjem, mert a papírt leszámítva gyakorlatilag mindenben az.
2013. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!