Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek akik egy állandó...

Szerintetek akik egy állandó lakcímen laknak azok életársak?

Figyelt kérdés
Párom és én egy bejelentett lakcímen vagyunk, de mi nem tekintjük élettársnak egymást. Nem vagyunk közös kasszán.

2012. okt. 8. 10:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%

de akkor kik vagytok egymásnak ha nem élettársak?együtt éltek,alszotok stb...

Mi együtt élünk párommal,igaz 1 kasszán is vagyok(nekem ez olyan furcsa hogy párok kik együtt élnek külön kasszán legyenek)Mi élettársnak tartjuk magunkat!Igaz én ezt a szót annyira nem szeretem...de azok vagyunk,mert az életünket együtt éljük!

2012. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Hát, ha egy házban laktok, ráadásul egy lakcím alatt, egy ágyban alszotok, szeretitek egymást, együtt élitek az életeteket, akkor mik vagytok egymásnak?

Házastársak is lehetnek külön kasszán, mégis férj és feleség. Nem ettől lesz valaki élettárs, hogy egy kasszán vannak.

2012. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ő a Párom. Nem szeretem azt, hogy élettárs.

10 évig éltem egy kapcsolatban, aztán lelépett a kolléganővel és szinte mindenemet elvett elvitt mert naív voltam. Azért vagyunk külön kasszán, mert nem akarok így járni, nem vagyok anyagias csak óvatos.

2012. okt. 8. 10:55
 4/26 anonim ***** válasza:
15%

én is így vagyok...nem tekintem élettársamnak, csak a pasim...vagyis most már a vőlegényem...

szerintem csak akkor lesz két ember élettárs ha azt be is jelenti az önkormányzaton....

2012. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Az állandó lakcím nem jelent élettársi közösséget. Ezek szerint, akár az apámmal is lehetek élettárs, ha egy címen vagyunk. Szeretem is, főzök is rá, mosok is rá, ad pénzt is néha, bár azért közös kasszán vagyunk..


Jelzem, a sima élettársi viszony jogi szempontból pont olyan, mintha nem lenne. Ahhoz bejegyzett, vagy regisztrált élettársi kapcsolat kell.


Mondjuk, ha a párod/társad, egy lakásban, együtt laktok, tök mindegy, hogy hívod, élettársad :D

2012. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Anyukám élettársa is egy címen lakik velem, akkor most az élettársam? -.-
2012. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Kösz a lepontozást, attól hogy ti nem tartjátok vagy nem nevezitek egymást élettársnak, attól még azok vagytok, mert úgy éltek. Nem ezen múlik. Mi is régen, míg csak együtt éltünk a férjemmel, nem voltunk házasok, páromként neveztük a másikat, nem élettársként, de attól még azok voltunk.

Az meg a ti dolgotok, hogy külön kasszán vagytok-e vagy sem.

2012. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ha nem tekintem annak akkor nem az élettársam nem? Jogi szempontból.
2012. okt. 8. 10:59
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Jogi szempontból senkid. Ennyi.
2012. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Az apukádat, anyukád élettársát nem szerelemmel szereted, nem alszol vele együtt, nincs köztetek testi kapcsolat, nem élitek együtt az életeket, csak egy házban éltek, ne hasonlítsátok már össze a két dolgot, mert nem ugyanaz!
2012. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!