Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell szeretnem és...

Miért kell szeretnem és tisztelnem az apámat, ha az komor, pesszimista és gyakran vészmadárkodik valamiért?

Figyelt kérdés

10 éves koromig ütött vert amíg nem kerültem kórházba egy olyan súlyos betegséggel, hogy majdnem meghaltam. 10 éves korom után már nem ütött meg egyszer sem, csak kiabált és ordibált velem, pl ha valamiben gyenge voltam.


Most azért vészmadárkodik mert a munkahelyén október óta nem kapja meg a fizetését. Állandóan vernyákol pedig nem kérdezte tőle senki sem, hogy mi újság a munkahelyen.


Rólam pár szó: rettentő nehéz a felfogásom, nehezen koncentrálok egy dologra, lassan csinálok mindent, és csak sokadszorra értem meg mit kell csinálni.


10 éves korom óta apámat egyszer nem szólítottam úgy hogy apu. Mert érzem utál engem.


Én úgy érzem nem a fia vagyok, hanem a beosztottja.


31/F


2013. jan. 26. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalánb nem kell. ez is a mai világ elvárása mert nem mindneki éli át az iylet és annak szégyen gyalázat h nem tiszteled a szülödet. ugyan miért kéne? az enyém is csak egy idegen és nekem is elöbb jön a számra a hányás mint az apa szó....
2013. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az jön le, hogy az állapotod miatt otthon élsz. Ha ez így van, nyilván valamilyen szinten el is tartanak. Ha pedig eltartanak, megjár nekik a tisztelet. De amúgy is: a szülőt illik tiszteni, hiszen az életet tőlük kaptuk. A helyedben megpróbálnám apunak szólítani. Lehet, hogy ezzel alapvetően megváltozna a viszonyotok. Az pedig, hogy "vernyákol", mert hónapok óta nem kap fizetést, elég baj. Te nem "vernyákolnál" hasonló esetben?
2013. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Apu egy tipikus mérges bácsi.
2013. jan. 26. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:

ez is mekkora marhaság. tiszteljem azért mert megcsinált...ki kérte az életet kezdjük itt. a szülö fogalma az önzöség fogalma mert önös cél érdekében csinálsz egy gyereket akire aztán nem vállalsz felelösséget, mert az anyád ha mázlid van jo anya,de apád meg le se szar.ha már akart engem én elvárnám h jo szülöm legyen hogy aztán jo gyereke legyek amivel kölcsönösen büszkék lehetünk. nem egy elcseszett apát várok akinek lesz egy elcseszett lelkironcs gyereke és a végén még legyen is neki hálás.

és persze legyek hálás mert eltart de ha van egy jo anyám akivel szivesen élek együtt a nincstelen napjaimon az megint más.ha párosul mellé egy szar apa akkor ugyis az anyám lesz a mérvado.mert kettöjüké a ház igy ha csak az egyiket szeretem akkor is simán ott lakok mert a másiknak köze nincs hozzá viszonylag. föleg ha van melom és fizetem a rezsit.

2013. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki a negativizmusával mérgezi a környezetét nem lehet,ez csak az unalmas közhely.

Nem téged utál,hanem mindent és valószínűleg saját magát a legjobban.

2013. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!