Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jogos a bnőm felvetés...

Mennyire jogos a bnőm felvetése a pénz-házasságot-gyereket illetően? Nem túl pesszimista?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm 22 éves, kapcsolatban él, már eljegyezték egymást. Gyerek még nincs, nem is terveznek egyenlőre, majd az esküvő utánra. Barátnőm már 20 éves kora óta gyűjtöget pénzt, arra az esetre, ha egyszer már gyereke lesz és a férje elhagyja, nehogy pénz nélkül maradjon.

Szerinted mennyire jó ez? Mert gondolkodom, talán nekem is kellene... De nem rossz felfogás ez?


N20


2011. szept. 24. 00:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem rossz. Sőt, nagyon is érett, előrelátó. Ha meg mégis együtt maradnak a férjével, akkor ez a pénz gyűlhet a gyermekük számára későbbi tartaléknak. Nagyon okosan csinálják! :)
2011. szept. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Részben igaza van. Én is gyűjtögetek már pár éve. De nem feltétlen azért, hogy legyen, ha a férjem elhagy. Hanem mert a félretett pénz a mai világban, amikor minden kiszámíthatatlan, borzasztóan fontos.
2011. szept. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Meg is halhat a férje. Úgy kell készülni,hogy egyedül is el tudja tartani magát és a gyereket
2011. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nagyon is peszimista a barátnöd.A pénzgyüjtés nagyon is hasznos dolog de ha már igy indul neki a jövöjének? Nem minden esetben végzödik válásal egy házaság,ha meg enyire biztos a dolgában inkább ne menyen férjhez.
2011. szept. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
nem rosz felfogás...ha mindenki így csinálná, egy csomó facepalm kategóriás kérdést elkerülhetnénk itt gyakorin.
2011. szept. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
Helyes!Nagyon is jól teszi,bár én nem úgy állnék hozzá,hogy arra az esetre gyűjtöm,ha elhagy a férjem.Csak ez a fura benne.Egy kis spórolt pénz bármikor jól jöhet,nem tudni mit hoz a sors.
2011. szept. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
34%
pénzt gyűjteni mindig jó, de nem értem, miért kell ezt ehhez a szituhoz kötni... és miért csak arra az időre kell gyűjteni, amikor elhagyja a férj? amíg nem hagyja el, addig miből szándékozik élni, a férj pénzén? na ezért lesz elhagyva...
2011. szept. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

ma 00:06


"Meg is halhat a férje"


Milyen kedves vagy!

Mert, te örökké fogsz élni?!

2011. szept. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem pesszimista, hanem észszerű. A "rossz felfogás" meg nem ez, hanem a hitelfelvétel mindenféle hülyeségre.
2011. szept. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
ha házasság után is gyűjtögetni akar, akkor házassági szerződés is legyen, mert különben közös a zsé, amit házasságkötés után félretesz
2011. szept. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!