Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben befogadnátok...

Ti ilyen esetben befogadnátok az unokahúgotokat? Vagy bunkóság lenne ha kérném, hogy ott lakhassak?

Figyelt kérdés
Most múltam 18, apám már meghalt, anyám nem igazán normális, az élettársával együtt. Van két bátyám őket kb. kirakta a pasi 4 éve pedig még csak 16 évesek voltak. Nagybátyámékhoz mentek, most szeretnék én is odaköltözni. Ők is leadnak valamennyit az árvaságiból, diákmunkát is végeznek (van még két évük szakmát tanulnak). Ezeket én is megcsinálnám. De az a gond, hogy annyira ők sem gazdagok. Unokatesómék így is egy szobába mentek miattuk, szóval ott vannak 2 szobában 4en, plusz a szülőknek egy, nincs több szobájuk. Nem tudom hogy engem befogadnának e vagy kérhetek e ilyet egyáltalán.

2013. jan. 26. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Azért van egy határ. Ti már eleve túlléptétek hogy a 2 tesód is odament. Elég nagy érvágás ez anyagilag a nagybátyádnak még akkor is ha minimális összeget leadnak a fiúk. Ha belegondolsz téged már nem tudnak hova elszállásolni.. A konyhába nem zavarhatod ki őket, hogy külön szobád legyen.
2013. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha én lennék a nagybátyád, én befogadnálak. Már csak azért is, hogy a három testvér együtt legyen. Igaz, sokan vagytok, de ha ti felvállaljátok a közös szobát, befogadnálak. Az pedig természetes, hogy valamilyen módon hozzájárulj te is az eltartásodhoz.
2013. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1

Igen tudom, hogy kicsit bunkóság ezt kérni, csak be akarom fejezni legalább már ezt az évet normálisan. Aztán harmadikra-negyedikre átmehetnék levelezősre akár, ha találnék munkát. De úgy meg lehet munkám sem lenne, meg diákmunka sem. Ha viszont maradok nappalin a diákmunkából nem tudom eltartani magam

2013. jan. 26. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg. A bátyádékkal lehetsz egy szobában, és annyival nem nagyobb kiadás plusz egy fő. Ha te is odaadod az árvaságit és plusz dolgozol, akkor az anyagiakkal tuti nem lesz gond. És ha a bátyáid befogadták, akkor valószínűleg téged is be fognak. Én legalábbis megtenném a helyükben.
2013. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!