Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem akarok műtétet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a családommal nagyon szoros a kapcsolatom, mindig mindent megbeszélünk. Nemrégen elkezdett fájni a térdem, és javasolt lenne a műtét. Amúgy ez egy olyan betegség, hogy 3-4 havonta 1 hétig járni is alig tudok, amúgy meg nincs semmi. Én bevállalom néha azt az egy hetet, mert tudom, hogy a műtét után nem lesz olyan sose, mint azelőtt. Az életem a sport, úgyhogy a műtét nálam szóba se jöhet.

Ezzel szemben a szüleim ragaszkodnának a műtéthez, hogy ne szenvedjek. Napok óta ezen megy a vita, hogy én nem engedem a műtétet. Már minden lehetséges érvet elmondtam, de nem akarnak engedni. Tudom, hogy már nagy vagyok, és azt csinálok amit akarok, de egy ilyen dolog miatt nem akarok velük úgy összeveszni, hogy évekig ne beszéljünk, vagy valami.

Tudnátok esetleg valami tanácsot adni, valami ész érvet, amivel esetleg sikerül hatni rájuk?

Köszi



2013. jan. 28. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igazuk van, ha 1 hétig járni alig tudsz, akkor hamarosan le is bénulhatsz.
2013. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Egyszerű az észérv: a te tested, minden következményt neked, magadnak, egyedül kell viselned vele kapcsolatban. A műtét hatása visszafordíthatatlan lenne, a műtét ellenben bármikor elvégezhető, ha mégis meggondolnád magad.
2013. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdés, hogy a munkahelyeden is jó szemmel nézik e ezt az egy hetes kieséseket én a szüleid helyében erre gondolnék, az ok, hogy te bevállalod, de ha emiatt repülsz az már nem túl kellemes. Bár én elég jövő mániás vagyok
2013. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

igazuk van

én 8 évet húztam így ki

tavaly februárban volt műtétem....sokkal jobb, pedig az igazi bajt nem tudták megoldani, mégis csak a frontra érzékeny, és ha túlterhelem akkor fáj.(és itt tényleg túlterhelésről beszélek, az egészséges lábúaknak is gondot okozóról)


Milyen problémád van?

Ez sem mindegy.

Nekem levált a térdem teherviselő felületén az üvegporcom egy ütés következtében,amikor is megszűnt a csontban a vérrellátás. Ez a terhelés hatására felszakadt ezután elakadt rendszeresen, terhelésre feldagadt.

Jelenleg nem akad el, nem vizesedik,ennyit tudtak tenni, mert egy OEP által nem támogatott 1M ft-os műtéttel válhatna teljesen egészségessé.


amúgy akaratod ellenére úgysem műtenek meg.:)


25/N

2013. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán nyugtasd meg őket, hogy nem lesz olyan az életedben, hogy egyedül leszel, és nem lesz, aki segítsen, ha rádjön az az egy hét. Ezt a családodra nyilván nem terhelheted rá, felnőttként neked kell megoldanod.
2013. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nem tudom,aktuális-e még a válaszom.Először is az,hogy le is bénulhatsz,egy bődületes baromság!!!Neked az ízületeddel van problámád,bánulás pedig idegrenszeri,idegszál problámák miatt alakul ki....

Az sem igaz,hogy műtét után rosszabb lesz.Természetesen közvetlenül műtét után nem lehet ugyan úgy terhelni,hanem szépen fokozatosan!DE!Már a műtét napján kapsz gyógytornászt,aki azonnal elkezdi a rehabilitációdat,hogy minél hamarabb és teljesebb mértékben visszakapd a "lábad".Nyilván a problámától és a súlyosságától függ,de nagy valószínűsággel sportolhatsz utána is! Természetesen egy egészséges térdnek sem tesz jót az azt terhelő sport.A sportnak,mozgásnak egészséget kellene támogatni,nem bajokat.

Az,ha már ilyen fiatalon ekkora baj van a térdeddel,hidd el,nem játék!Sajnos lesz ez kezelés nélkül olyan rossz,hogy Te fogsz könyörögni,hogy azonnal műtsék meg.Addigra viszont romlott annyit a helyzet az ízületben,hogy csak egy nagyobb,komolyabb,kevesebb javulást ígérő műtéttel tudják csak megoldani.Akkor aztán lőttek a sportnak.Nem mindegy,hogy "csak" sportolni nem fogsz tudni,vagy 30éves korodra sírva fogsz egy kenyérért lemenni.Tudom,mit beszélek,gyógytornász vagyok és nem riogatni akarok,csak a tapasztalatomat írom.Az operáló orvos sem egy állat,hogy trancsírozzon és utána ha rendesen gyógytornázol,még tökéletes is lehet:).Nagyon gondold meg!Nekem is van baj a térdemmel,én is sportolok,el nem tudnám képzelni,hogy ne tegyem,de amikor fáj,vagy olyan a gyakorlat,hogy tudom,nekem az nem jó,nem csinálom! Nem ettől fogsz visszaesni!

Írj,hogy mi van veled azóta,kíváncsi vagyok:).Minden jót kívánok!

2013. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!