Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » élettársam ki akar menni...

élettársam ki akar menni ciprusra és ki akarja vinni magával 3 éves kisfiam hogy tudnám azt hogy velem maradjon fiam?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Én a helyedben először utánajárnék, hogy milyen az életminőség, és milyenek a lehetőségek Cipruson.

Ha jobb, mint Mo.-n, akkor félretenném a saját érdekeimet, és elengedném a gyereket.

2013. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Te az apuka vagy az anyuka vagy? Egyébként a kisgyermek közös? Mert azt írtad, hogy a kisfiam, és nem kisfiunk. Vagy ez csak véletlen volt? Nem kötekedni akarok, félre ne érts kérlek, csak számítanak a körülmények!
2013. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a gyermeknek verszerinti szuloje vagy, akkor adj be egy gyermekelhelyezesre vonatkozo kerelmet a birosagra. Ha a gyermek mar el van helyezve, akkor a gondviselo szulo kiviheti magaval kulfoldre 1 evet meg nem halado idore, ehhez nem kell a masik szulo engedelye. Ciprusra utlevel kell, ahhoz mindket szulo egyuttes szemelyes megjelenese kell az okmanyirodaban.
2013. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Utolsóhoz én még annyit hozzátennék, hogy a láthatásokat a gondozó szülőnek ilyenkor is tartania kell, tehát ha pl. kéthetente hétvége, akkor ez továbbra is így kell, hogy legyen.
2013. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Azert azt ne feledjuk el...miert epp ciprusra?ha a kerdezo az apa,nagy valoszinuseggel az anyuka nem tiszteseges uton keresne a penzt,ig a gyermek egy k... a mellet non fel?
2013. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen lényegtelen, hogy a kérdező anya vagy apa. Engedélyed nélkül nem viheti el az országból a gyereket, ha igen akkor menj rendőrsére gyerekrablásért. Költözésbe ne egyez bele mert az életbe nem látod többet a gyerekedet.
2013. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért egy picit számít, hogy ő az apa vagy az anya! Az esetek nagy részében a bíróság is úgy dönt, hogy egy gyermeknek az anya mellett a helye (és ez szerintem is így van rendjén), tehát nem hiszem, hogy díjaznák, ha az apuka elvinné a kicsit. Bár erre kevesebb az esély. Ha az anya akarja kivinni, azért én megpróbálnék utánajárni, hogy ott vajon mivel keresné a kenyeret.....
2013. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ráadásul most volt egy perpatvar gyerekelhelyezésben mert apuka kiválasztott egy olyan szigetet ahova nem ér el az állam keze így a gyerek nála maradt,de az anya nem mer hazamenni mert akkor elveszíti a gyereket
2013. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12.18 ahhoz nem kell kimenni külföldre hogy prosti legyen valaki,itthon is lehet és sok orszagban legális,adozott jövedelemnek szamit.

elég sok prosti neveli a gyerekét becsülettel elhiheted.

2013. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ELVILEG úgy van, legalább is nekem a gyámügy azt írta, hogy 1 éven belüli tartózkodás esetén viheti a gondozó fél a gyermeket (kizárólagos felügyeleti jog mellett) külföldre az apa engedélye nélkül, DE a bíróság által megszabott láthatást tartania kell. Ha 1 évet meghaladó tartózkodásról van szó, az már nem megy a másik fél engedélye nélkül, bár akkor is a gyámhatóság megvizsgálja a helyzetet, és dönthet másként. Azt szerencsére nem tudom, a gyakorlatban hogy működik, odáig még nem jutottunk el.
2013. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!