Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok Karácsony környékén,...

Szoktatok Karácsony környékén, vagy akár bármilyen más alkalomra (pl. névnap) a gyerekorvosnak, asszisztensnek, védőnőnek ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 21:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
nem
2012. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2012. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

Habár én külföldön élek itt ilyen nem szokás.

Viszont mikor gyógytornára jártam lányommal, és 20 hét után vége lett, én vittem egy virágot a nönek aki szivesen fogadta és megköszönte.

2012. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
nem
2012. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Remélem kapok még jó sok nemet. (persze az igent se titkoljátok, mert nagyon kíváncsi vagyok az arányra)
2012. dec. 14. 22:01
 6/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2012. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 wartburg353s ***** válasza:
63%
Nem, és az ismerőseim között se tudok ilyesmiről.
2012. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 3 gyerekem van 2 szer költöztünk már, amikor elköltöztünk vittem egy ajándékkosarat megköszönve nekik addigi munkájukat mert tényleg sokat segítettek, az első babámnál anyám helyett anyám volt szó szerint a védőnő jött amikor csak tudott, meghallgatott, segített, tanácsot adott stb. A gyerekorvos úgyszintén.

A második harmadik babám már egy másik "gárdának" született ők is nagyon szimpatikusak, kedvesek voltak, és mikor elköltöztünk (pont dec.re esett) akkor szintén kis csomagot vittem külön külön a dokinőnek, asszisztensnek és a védőnőknek egyben egy nagyobbat.

Tőlem sose kértek pénzt oltás beadásért se meg semmi.

Úgy gondoltam, ennyit megérdemeltek a sok sok munkájukért sosem voltak se rosszkedvűek se bunkók vagy bármi amitől rosszul éreztem volna magam akár én akár a kicsi gyerekeim pedig 3 gyerek, oviból stb. hozták haza a betegségeket szóval évi 8-10 szer biztos megfordultunk az orvosnál.

De karácsonyra nem adnék azért minden évben vagy bármi más alkalomra se...

2012. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem egyébként, mert az előbb láttam egy közösségi oldalon, hogy egy háziorvos mellett asszisztensként dolgozó ismerősöm leírta, hogy milyen hülyeséget kapott az egyik betegtől a karácsonyi csomagba. Az egész úgy volt megfogalmazva, hogy abból számomra egyértelmű, hogy több betegtől kap. Erről az is eszembe jutott, hogy minha régen anyukám is vitt volna az orvosunknak (tőle holnap megkérdezem).

Amúgy én nem szeretnék, mert olyan ciki lenne bevonulni a kis csomagokkal, meg amúgy sem szeretnék nekik adni ajándékot, de azt sem akarnám, hogy megszóljanak, ha egyébként ez bevett szokás (ráadásul megyünk is jövő héten oltásra).

2012. dec. 14. 22:09
 10/24 anonim ***** válasza:
45%
Nem.Nem hinném hogy bevett szokás lenne ilyen alapon vihetnénk a szomszédoknak,boltosoknak,benzinkutasoknak stb is karácsonyra ajándékot.Ez a munkájuk ezt választották ezért kapják a fizetésüket nem kell nekik még csomagokat is adogatni különben rászoknak mint az orvosok a hálapénzre.
2012. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!