Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyermekemet 13 hónapja nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermekemet 13 hónapja nem látogatta, támogatta az édesanyja, most viszont el akarja vinni magával pár napra, de a gyermek nem akar menni és nem is meri ezt megmondani neki a telefonba. Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mondd meg az "anyának" hogy menejn el látogatóba,találkozzon egy kicsit a gyerekkel,és azután döntsön a gyerek akar e menni vagy sem. Ha nem,tartsátok tiszteletben,és mondd meg a nőnek hogy ha ezután gyakrabban fogja látogatni a gyereket,akkor lehet hogy legközelebb már elmegy vele.
2011. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
ne engedd sehova.Ha eddig nem volt rá kiváncsi,ezut se legyen.Vagy látogassa,de legyél ott te is.
2011. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Pedig menni kell neki. Ez a törvény. Tesz magasról a gyerekre, a szülő viselkedésére,érdemtelenségére és felelőtlenségére, a gyereket akkor is elviheti arra az időre, amit megítélt, ha bele is pusztul szegény.
2011. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a törvény szerint a láthatási jog nem függ semmilyen mértékben a tartásdíj fizetésével...


Viszont, ha jól tudom, kérheted azt, hogy felügyelet alatt lehessenek csak együtt, és ne vihesse magával. (Nem vagyok érintett, nem tudom a részleteket.)

2011. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdések: Miért nem látogatta? Mennyi idös a gyerek? i van a láthatásban megszabva?
2011. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp mondd meg az "anyukának" hogy a gyerek gyakorlatilag már teljesen elidegenedett tőle, mégis mit vár hogy egyik pillanatról a másikra felbukkan mintha nem lett volna az 13 hónap??!!!

Én a helyedben biztos nem engedném hogy elvigye!!!! Ez a gyermeked érdeke is. Most gondolj bele, ő nem akar elmenni, de ha te mégis rákényszerítenéd hogy mennie kell, akkor benned fog csalódni, hogy miért nem érted meg, miért nem véded meg. És igaza is lesz...


Nálunk a volt férjem nem kiváncsi évek óta a lányunkra, se telefon, se gyerektartás, se találkozás semmi.

De tudod a gyerkőcöm ha már keresné is az apja sem menne el vele sehova, én pedig nem is engedném.

Az ilyen nem szülő.

És simán megvonathatod a láthatási jogot is tőle, csak összezavarja a gyereket ha évente egyszer felbukkan..

2011. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 a tartásdíj nem fizetése bűncselekmény, jelentsd fel, a végrehajtótól meg kérd a behajtást ill. ha ismered a munkahelyét, akkor a határozatot küldd el nekik a bankszámlaszámoddal

2 a gyámügyön kérj segítséget, kérd, hogy náluk legyen a láthatás most - a jövőbeli látogatásokról meg beszélgess az anyukával el, hogy hogyan képzeli, ha nem tudtok megegyezni, akkor bíróság újra

2011. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
10 éves a kisfiú, amúgy azért nem látogatja szerintem mert 400km-re elköltözött tőlünk, dolgozni pedig nem akar, mint az elmúlt 12 évben sem dolgozott sehol, inkáb eltartaja magát. Egyébként van olyan is, hogy hónapokig fel sem hívja a gyermeket.
2011. aug. 12. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 10 éves a lányom, és az apja gyakorlatilag 4 éves kora óta nem kiváncsi rá.

Ne mentegesd hogy szerinted azért nem látogatja az "anyja" mert messze él. Egy igazi ANYÁNAK, egy igazi SZÜLŐNEK nincs olyan ami távol tarthatná a gyerekétől!

Egyébként is mit akar csinálni, hova akarja vinni? Csak úgy előbukkan a semmiből, ukkmukkfukk és akkor a gyerek álljon neki haptákba és indulás?! No neeeeeem.

Ha a kisfiad nem meri megmondani hogy nem akar menni, bizony neked kell a sarkadra állnod és közölni az "anyucival".

Az én lányomat már nem is érdekli az apja, pedig soha egyetlen rossz szót nem mondtam az apjára. Rájött a drágám magától milyen ember is valójában az apja... :-(

És szerintem a fiad is rájött... ne erőltesd ha nem akar menni!

2011. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy szerencsés vagy, hogy a gyerek veled van!

Anya, ha vinni akarja a gyereket és ő meg nem akar, akkor mindenkivel beszélni kell, anyával is, hogy jöjjön és nézze meg a gyereket, beszélgessen vele, aztán meg a gyerekkel, hogy most mi legyen. Akar-e menni, vagy nem. Persze szerintem abba az irányba kellene nyomni, hogy akarjon.

Valahol azt olvastam, hogy (függetlenül milyen az anyja) nem szabad megvonni a gyerektől másik felet, mert akkor megvonjuk tőle azt a szeretetet, amit ott kaphat....

Max a 10 éves gyerek már kétkedik és gondolkodik, ha eddig nem kellettem neki, akkor most mi van?!?!

2011. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!