Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A dicsekvős vagy a panaszkodós...

A dicsekvős vagy a panaszkodós tipusú rokonaitokat nehezebb elviselnetek?

Figyelt kérdés
A kettő közül mindenképp válasszatok egyet.
2013. jan. 31. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

A panaszkodósat. Méghozzá azért, mert általában azok panaszkodnak a legjobban, akiknek az égvilágon semmi gondjuk nincs, csak sajnáltatják magukat, vagy tenni tudnának a probléma ellen, de jobb nyavalyogni, mint akár a kisujjukat is megmozdítani.

A dicsekvést elengedem a fülem mellett.

2013. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk abszolút túlteng a apnaszkodós típus, ennek ellenére rosszabul viselem a dicsekvős, ellentmondást nem tűrően tökéletes rokont.
2013. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

A dicsekvősön tudnék nevetni, a panaszkodós viszont elszívná az energiámat, ha rosszabb napom lenne.

Szóval a dicsekvőset választom, bár ez így nagyon idiótán hangzik :D

2013. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Dicsekvő. Főleg azért mert együtt jár egy olyan attitűddel, hogy mindenkinél mindent jobban tudnak. Lényegtelen, hogy másnak abból szakképesítése van, akkor is ő tudja jobban.


Panaszkodás nincs nagyon a családban, ami meg van az jogos és nem túlzott mértékű. 1-2 fájós láb szerintem belefér.

2013. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
a dicsekvős egyik fülemen be, másikon ki, a panaszkodós nyomasztóbb. pláne, ha tudom, h én nehezebb helyzetben vagyok nála, csak épp nem panaszkodom vég nélkül, mint ő...
2013. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy HOGYAN dicsekszik vagy panaszkodik valaki. Mindkettőt rettentően utálom egyébként, de a dicsekvőset talán jobban.
2013. jan. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyiket sem hallgatom meg. Az első mondat után lépek.
2013. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerencsére sem dicsekvős, sem panaszkodós rokonom nincs. Illetve a nagymamám így a nyolcvanhoz közelítve kezd ilyen lenni, de ő hol dicsekszik, hol panaszkodik.

Jobban viselem, amikor panaszkodik, mert olyankor egyszerűen bezárom a fülemet, csak néha bólogatok, amikor dicsekszik, akkor jobban igényli a visszacsatolást, ezért akkor muszáj figyelni rá.

2013. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A panaszkodós ember csak lehúzza a másikat is az ő hangulati szintjére, és látványosan csak akkor keres téged ha panaszkodni akar valakinek (nem szeretek lelki szemetesláda lenni). A dicsekvős meg sokszor nem is rossz értelemben dicsekvő, csak ha már rokonok vagyunk vagy mik akkor megosztja velünk azt is aminek örül, nemcsak azt ami fáj (az irigy - és ezért PANASZKODÓS - emberek meg hajlamosak besértődni ezen). Ha meg mégis rossz értelemben dicsekszik akkor se vágja tönkre a kedvünket (csak ha hagyjuk), nem úgy mint a panaszkodós.
2013. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A panaszkodóstól kiakadok mindig. Az egyik tesóm az. De tudom hogy ő maga miatt van ebben a helyzetben. Mindig hülyeséget csinál, nem spórol, ha van akkor elszórja. Utána meg panaszkodik és sajnáltatja magát.ilyenkor jön a szöveg hogy de jó neked, meg könnyű stb...

A másik tesóm meg a tavalyi évben vált diccsekvőssé. Jobb munkahelye lett és szabályosan elkezdték rázni a rongyot. Én ezzel nem foglalkoztam, nem vagyok irigy fajta.Csak náluk majdnem minden héten buli volt.Amikor átmentünk nem lehetett nyugodtan beszélgetni ( 3 havonta 1x) mert átjáróház volt. Mikor már sokszor így jártunk akkor besokalltam hogy döntse már el ki fontosabb a húga vagy a szomszéd. És a felesége nagybátyja is így vélekedett a helyzetről mert vele is ezt csinálták. Egyik sem jobb.

2013. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!