Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A dicsekvős vagy a panaszkodós...

A dicsekvős vagy a panaszkodós tipusú rokonaitokat nehezebb elviselnetek?

Figyelt kérdés
A kettő közül mindenképp válasszatok egyet.
2013. jan. 31. 14:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Panaszkodóst, semmit nem tesz azért hogy jobb legyen neki csak siránkozik. Persze ő nem fog elmenni minimálbérért dolgozni, de 8. általánossal senki nem fogja felvenni agysebésznek.
2013. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én inkább a panaszkodósakat viselem nehezebben,mert ha beszélgetek velük és rám terelődik a szó,akkor is negatívak.A dicsekvőset megpróbálom túlszárnyalni.Azokon én is jókat derülök.

2013. jan. 31. 14:45
 13/19 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, kicsit hülyén reagáltam a kérdésre, szóval: a panaszkodós embert NEHEZEBB nekem elviselnem, ezért választom inkább a dicsekvőset...
2013. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem az emberi természetből kb. az alábbi következik.


Ha jól megy a sorod, akkor a dicsekvő rokont könnyebb elviselned, mer az nem akar lehúzni, nem kedvetlenít azzal hogy neki milyen nehéz az élete, nem érzed azt hogy segíteni kellene őt, és ha még jobban megy is neki akkor sem irigyled (annyira? :) ) tőle a jót.


Ha rosszul megy a sorod, akkor irigykedsz a dicsekvő rokonra, különösen ha pénzt kunyerálsz tőle és nem akar adni, ha meg kölcsönt ad, akkor azért neheztelsz rá mert miért akarja visszakapni. (Akinek rosszul megy a sora annak általában sérül a jelleme is.) Ez esetben a panaszkodó rokonnal együtt tudsz érezni, és örülsz hogy nem csak neked sz*r az életed. :)

2013. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ebben az utolsóban is van valami.
2013. jan. 31. 15:13
 16/19 anonim válasza:

A DICSEKVŐST!!!


Nálam jobb sorsa senkinek ne legyen; ha panaszkodnak azt még élvezem is! :)

2013. jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mindkét típusú rokonom van és a dicsekvőt viselem rosszabbul. Nem azért, mert irigylem, pont az a bajom, hogy nálunk a dicsekvő típusú az, aki felmutatni semmit nem tud, mert bár mindene megvan, úgy tolta a s.gge alá a család. Buta is, mint a sötét éjszaka és mégis mindig mindent jobban tud mindenkinél. Ha tőlem kérdeznek sem azért kérdeznek, mert érdekli őket, hanem hogy rá tudjon tenni még egy lapáttal, hogy na azért ő sokkal tökéletesebb, jobb, sikeresebb. Először nem zavart, mert tisztában vagyok az ő és a saját érdemeimmel is, de egy idő után kifejezetten bicskanyitogató, amikor valaki mindig a te károdra akard dicsekedni, mondom úgy, hogy nyilvánvalóan hozzá sem tudsz szagolni ahhoz, amit éppen csinálsz, de neki ugye sokkal-sokkal jobban menne.

Panaszkodós rokonom is van, de az annyira nem zavar, mert ha nagyon unom max. bólogatok, had mondja és el van intézve. Általában nem várnak visszajelzést, csak mondják a nyűgjüket. Viszont a dicsekvősnek nem tudok úgy reagálni, hogy ne kössön belém.

2013. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

a panaszkodós rosszabb, mert én mindenkin szeretek segíteni, de amikor szinte követeli a sok nyavajgással, akkor elmegy tőle a kedvem.


a dicsekvősön jókat nevetek, mert általában tudom, h fele sem igaz annak, amit hadovál :)

2013. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A dicsekvőset sem szeretem(barátnőm), de a panaszkodósat sem.A családomban csak panaszkodás folyik, már nagyon unom.
2013. márc. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!