Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lehetőséget választanád...

Melyik lehetőséget választanád: összeköltözés azonnal vagy egy év gyűjtögetés után?

Figyelt kérdés

Miután mindketten lediplomáztunk, szeretnénk összeházasodni a vőlegényemmel, majd összeköltözni is. Kétféle megoldás között gondolkodunk:


A) Mikor végzünk, rögtön esküvő, majd beköltözünk a teljesen üres lakásba, ahol nincs semmi bútor, szőnyeg, hozunk otthonról egy-egy ágyat, aztán majd összeszedjük a bútorokra és a berendezésre a pénzt.


B) Végzés után összeházasodunk és valamelyikünk szóleit boldogítjuk, amíg minden berendezést meg nem vettünk az új házba, azután külön költözünk.


C) Még egy évig otthon lakunk, ki-ki a saját szüleinél, a fizetésünket félrerakjuk, s mikor összegyűlik valami bútorra, berendezésre a pénz, akkor megvesszük, s szép lassan berendezzük a házat. Addig élvezzük még kicsit otthon az életet a szülői házban, s az esküvő utáni este már a berendezett házban alszunk.


2013. jan. 31. 23:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%
Én szerintem a B :)
2013. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno az A verziót csináltuk meg, és ha újrakezdeném, most is azt csinálnám :)
2013. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem addig adjátok ki azt a lakást, bútorozatlanul is ki lehet adni.
2013. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk kiadni, mert vadonatúj, félünk, hogy lelaknák.
2013. jan. 31. 23:44
 5/28 anonim ***** válasza:
54%

Ne adja ki, mert, mi van, ha a bérlő nem fizet? És mi van, ha úgy lelakja, hogy fel kell majd újítani?

Én is az A verziót választanám. Nehéz lesz, de az ember sokkal jobban megbecsüli az így együtt töltött időt és az így szerzett javakat. Pont azért, mert ez a kevésbé kényelmes, és az első dolgok, amikért közösen fogtok megdolgozni.

2013. jan. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én az A verziót választanám. Az én szüleim úgy költöztek a házunkba, hogy kifizették az összes hitelt, így alig maradt pénzük, bútorra már nem jutott. Nekem volt kiságyam, nekik volt szivacs a földön, volt még asztal székekkel és konyhabútor, ennyi. :) Szépen lassan berendezték, de szerintem már alig várták, hogy elköltözzenek a szülőktől. Szóval A.
2013. jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

a lakás akkor már a tiétek?

akkor egyértelmű, hogy az A megoldás a jó :D

persze, ha lesz melója mindkettőtöknek, különben szivacs

2013. jan. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Igen, a mién a lakás és csak ránk vár, hogy beköltözzünk. :)
2013. febr. 1. 00:03
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Mi is két db szivacsmatraccal költöztünk be anno, + vettünk 4 (legolcsóbb) műanyag kerti széket asztallal, az volt vagy 2 évig... :) Régi szép idők... mi mégis boldogok voltunk. :)
2013. febr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Bár fura lesz, mert még konyhabútor sincs. Mondjuk annyi megtakarításunk lesz addigra, hogy azt meg tudjuk venni.
2013. febr. 1. 00:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!