Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tiltathatom 15 éves lányomt...

El tiltathatom 15 éves lányomtól a volt sógornőmet?

Figyelt kérdés
15 éves lányom elkezdett itthon lázadni.A volt sógornőm kitalálta,hogy elveszi tőlem a kislányt,mert én nem engedem cigarettázni,inni,éjfélig csavarogni.Elvitték egy pszichológushoz ahol azt adták be ,hogy itthon a gyerek veszélyeztetve van,mert segíteni kell a házimunkában,nem tud tanulni a 3 testvérétől és,hogy nálunk állandó feszültségben él.A legjobb kitalálásuk azt volt,hogy nem vagyunk rá tekintettel,hogy milyen sokat kell tanulnia.A helyzet az,hogy eddig mindent megtettünk a gyerekért,a legjobb iskolába járatnánk,ha hajlandó lenne tanulni,mert hiába könyörgök neki,hogy tanuljon haza sem hozza a kollégiumból a könyveit.Állandóan kiiratja magát az orvossal,nem jár iskolába,de haza sem jön,a telefonját kikapcsolja és hétvégén sem haza igyekszik,hanem a volt sógornőmhöz.Amikor elmentünk a férjemmel a pszichológushoz és elmondtuk neki az igazságot teljesen le volt döbbenve.A volt sógornőm 14 éves korától él a sógorommal és azt hiszi az ő életvitele a normális.Én szeretném,ha a lányomból lenne valami,de abba nem fér bele ez a viselkedés.A volt sógornőm meg képes letámadni,hogy mi az,hogy nem engedem élni a kislányt,hiszen most fiatal,most kell szórakoznia.El tudom őt tiltani a gyerek közeléből hivatalos úton ,mert sajnos a lányommal hiába beszélek,neki már csak az ő szava szent.?
2013. febr. 2. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlzottan szigorúan fogod a lányod, az sem feltétlenül jó.

Az általad leírtakból nekem ez jóval többnek tűnik, mint sima kamaszkori lázadás, szerintem van ennek valami oka is... És nem csak a sógornőd hatása ez.

Én is "lázadtam", de ha anyám sógornője biztatott volna, kiröhögtem volna. Pláne, ha rá akart volna venni arra, hogy szabaduljak meg a saját anyámtól.


Vagy végtelenül hülye a lányod, vagy van ott valami más is, amit nem írtál le.

2013. febr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy azóta viselkedik így amióta a volt sógornőmék ideköltöztek a falunkba és a lányom gyakran kezdett eljárni hozzájuk.Gondolom amúgy is lázadozik egy kamasz,de épp ez az amit nem értek,hogy miért támadja hátba a saját családját aki 15 éves koráig megpróbálta a lehető legtöbb mindent megadni neki ami tőlünk kitelik.Imádja a testvéreit és még is azokat a mondatokat használja amit a sőgornőm a szájába ad, pl:"hogy minek szültem annyi gyereket"?.Megjegyzem mindíg próbáltam egyformán kezelni mindegyiket,a legkisebb egyéves persze,hogy vele többet kell foglalkoznom.
2013. febr. 2. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

."A volt sógornőm 14 éves korától él a sógorommal és "


A sógorod a férjed testvére. Miért nem beszélitek meg a dolgot? Vagy ennél bonyolultabb a helyzet?

2013. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!