Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne féltsem...

Mit tegyek, hogy ne féltsem ennyire nagymamámat? 87 éves, és félek, hogy bármikor, bármi történhet vele.

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam. 75 éves korától állandóan attól rettegtem, hogy megbetegszik és meghal.

85 évesen halt meg.

Utólag bánom, hogy 10 évig feleslegesen aggódtam ahelyett, hogy inkább annak örültem volna, hogy él és egészséges.


Élvezd ki a vele töltött éveket, amiket még ad a sors nektek!

2013. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Próbálom, és nagyon örülök, ha vele lehetek, de itthon, mikor nem vagyok ott, hogy "vigyázzak rá", nehogy elessen, vagy más, ilyenkor nagyon féltem.
2013. febr. 2. 20:25
 3/14 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Mikor olvastam, hogy félsz, hogy elesik, eszembe jutott a mamám. Morbid, de az mentette meg az életét, hogy elesett. Combnyaktörése lett, és mikor megröntgenezték, kiderült, hogy húgyhólyagrákja van.

Na de nem riogatni akarlak.


Van mobiltelefonja? Nem árt ha van, és legyen benne valamelyikötők száma, mint gyorshívás, és ne használjon billentyűzárat.

A telefon mindig (!!!) legyen a zsebében! Nem a közelében, itt ott, hanem nála, a zsebében!

2013. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs nála, de sajnos nem is akar. De szerencsére nem mozdul már ki, csak az udvarra pár métert.
2013. febr. 2. 20:31
 5/14 A kérdező kommentje:
Viszont szerencsére még egész jól bírja magát, süt-főz, és egészségesen táplálkozik.
2013. febr. 2. 20:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A sorsot nem kerülheted el! Bárki, bármikor meghalhat, ha úgy van megírva. 20, 43, 60 és 80 évesen is. Ahogy fentebb írták: örülj minden pillanatnak amit a mamáddal tölthetsz és ne aggódj.

amúgy persze, megértelek, nekem a mamám segített át mindenen, ő a lelkitársam, a mindenem. Még csak 66 éves lesz idén, de bele sem gondolok mi lesz, ha itthagy...de erről már kiskoromtól sokat beszélünk. Készülgetek rá lassan, nagyon lassan. Tudom, hogy túl fogom élni, de tudom, hogy nehéz lesz!


24N

2013. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A halál az élet vele járója ugyanúgy mint a születés. el kell fogadnod hogy lassan eljön az ideje mikor már nem lesz csak emlékben veled
2013. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1%
Emlékeztetsz valakire, aki csak a nyugdíja miatt féltette ennyire az ugyanennyi idős mamit, ugyanis felélte az egészet, ráadásul a lánya volt!
2013. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a lánya, az unokája vagyok, írtam... Azt nem is tudom, hogy mennyi nyugdíjat keres, szóval miért is lennének ilyen gondolataim?
2013. febr. 2. 21:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Fogadd el, hogy nagyon idős ember, és bármikor eltávozhat. Tudom, hogy nehéz, de ez a legjobb.


Én is így voltam a nagyapámmal. Gyerekként - amikor ő már nagyon megöregdett - minden nap féltem, hogy egyszer nem lesz. Őt féltettem, de ma már tudom, hogy nem csak őt, vagy nem őt elsődlegesen, hanem magamat. Hozzá kötődtem, őt szerettem, és ő szeretett engem. Féltem, hogy mi lesz, ha már nem lesz...


Örülj neki, hogy ilyen szép hosszú élet adatott meg neki, és örülj minden napnak, amit vele tölthetsz. Ennyit tehetsz, a többi már nem rajtad múlik.

2013. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!