Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag mit történhet? Megbünt...

Jogilag mit történhet? Megbüntethetik a páromat?

Figyelt kérdés

Rendelt a párom egy atlaszt, amikben állatok,növények stb van. Azt hiszem az első csomag lett kifizetve, aztán küldtek még 3at, ami nem.

Állítólag több felszólító levelet küldtek, mi egyet sem kaptunk, csak a 6.at.

A 3 kifizetetlen csomag ára kb 3500 ft. Küldtek egy 9 ezres csekket. Oké, hogy késedelmi kamat vagy mi a tököm amit hozzáraktak, na de ennyit?

Mi lesz ha nem fizetjük ki? telefonon csak annyit mondtak, hogy nincs olyan lehetőség, hogy visszaküldjünk mindent. (egy mappa van és hozzá sok kártya)


2012. ápr. 5. 12:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Tudjátok bizonyítani,hogy csak egyet rendeltetek?

Mert ha csak egyet rendeltetek, minek küldtek hármat?

2012. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Közben átjöttünk egy másik albérletbe, az új címünket nem tudják. A volt szomszédunk adta oda a levelet.
2012. ápr. 5. 12:03
 3/25 A kérdező kommentje:

Úgy volt, hogy a kezdő csomagot megrendeltük 499 ft-ért. A következő csomagot küldték, az 1200 ft lett volna. Elfelejtettük kifizetni, aztán küldtek még 2-t, ami szintén nem lett kifizetve.

Felszólító leveleket nem kaptunk. (szerintem kilopták a postaládából, történt már ilyen)

2012. ápr. 5. 12:05
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen vigyázni kell ezekkel a könyvekkel meg miegyebekkel amiket rásóznak emberekre..Ilyen régen volt velünk is, ha jól tudom ha már kifizettétek az elsőt, alapból küldik a többit. Mondjátok le a továbbiakat, a csekkel nem tudom mi legyen..de tényleg sokallom.
2012. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Próbáltuk lemondani, azt mondták csak akkor lehet ha kifizettük a tartozást. De 9 ezret ilyenre most nem tudunk kifizetni. :(
2012. ápr. 5. 12:13
 6/25 anonim ***** válasza:
Van ilyen sok fajta.Ha megrendeled az elsőt,vannak még részei amit küldenek,köteles vagy kifizetni.Az apró betűs részben van benne valahol.
2012. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a mappás dolgokkal többnyire csak a baj van. több a hátránya mint az előnye (tapasztalatból)
2012. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

ki kell fizetnetek, mert átvettétek a többi könyvet is



Ha már nem kellett volna a többi, akkor szépen vissza kellett volna azonnal küldenetek felbontatlanul, ezzel tudod megszakítani a folyamatot.

Mi így csináltuk és azóta nem küldtek semmit és ki se kellett fizetni.

2012. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így pár éve. Ha Atlasz kiadó, akkor pont így. rendeltem 1-et, oké. Volt kb 500 Ft. Aztán jött a köv. 500 Ft, a 3-4. már 1200, az 5. extra dupla csomag: 2500, aztán innen kezdve már nem is havonta, hanem 2 hetente küldték... A végén már havi majdnem 10.000-re jött ki, ezt már nem fizettem ki, szóval nem küldtek többet. A köv hóban fizettem ki, de legalább leálltak vele. Az a gebasz ezekben, hogy ha egyet megrendelsz, akkor a többit küldik, mert benne van az apró betűkben, hogy csak akkor nem küldik, ha lemondod.
2012. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem büntetés lesz hanem megprobálják behajtani rajtatok.

Értem hogy elköltöztetek és lehet hogy oda mentek a csekkek de a csomagokat folyamatosan megkaptátok és tudhattátok hogy csak az elsőt fizettétek ki...

A bíróság nem hiszem hogy életszerűnek találja hogy nem gondoltatok rá hogy ki is kéne fizetni a csomagokat. Még ha kicsit átverés szaga is van a dolognak a cég részéről...

Sajnos valahogy ki kell fizetni a tartozást.

2012. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!