Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesanyámnak kétoldali csípőíz...

Édesanyámnak kétoldali csípőízületi kopása van, eléggé súlyos. Gyógytornán, kezeléseken kívül milyen lehetőség van ennek a javítására?

Figyelt kérdés
Nem fájdalomcsillapítókra, hanem egyéb, alternatív módszerekre, gyógynövényekre gondolok.
2010. dec. 15. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ízületi kopást javítani nem lehet. Az izomzatot karbantartani viszont igen, és erre a gyógytorna mellett a gyógymasszázs is alkalmas (szigorúan szakembertől, nem gyorstalpalós svédmasszőrtől!) Egy komplex kezelési tervben a torna és a masszázs kiegészíti egymást (pl. hatékonyabb a gyógytorna, ha gyógymasszázs előzi meg).


Gyógymasszőr

2010. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosítom: "Ízületi kopást javítani nem lehet." --> csak műtéttel lehet, protézis beültetésével. (Az első)
2010. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerem édesanyád helyzetét, mert magam is abban járok. Igaz, már az egyik lábam rendben van. Mielőtt elmentem műtétre egy kisebbfajta vagyont költöttem az ún. alternatív módszerekre. Semmi eredménye nem volt. Ne essetek ebbe a hibába, beszéld rá a mamádat a műtétre, ki lehet bírni. Én a műtétet követő 8. héten - igaz még bottal -, de már dolgozni jártam (Szentendréről Bp-re tömegközlekedéssel). Persze ehhez a műtét után sok-sok gyógytorna kellett.
2010. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyusomnak is csípőizületi kopása van,most zöldkagyló kivonatot kap,ennek alapja a glükozamin ugye,ami alapja a porcképződésnek és valamennyire gátolja a bontó enzimek működését,illetve a porc pusztulásának folyamatát.De kollagént is fontos lenne adagolni,mert az az izületi porc,a kötőszövet,a porckorong építőanyaga.

Ezeken túl a kondroitin is képes vizet megkötni és új porcot képezni.

2010. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés ilyenekkel áltatni embereket. Ezekkel a szerekkel legfeljebb a további romlást lehet lassítani, de a már megtörtént kopás nem fog regenerálódni tőlük.
2010. dec. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!