Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Angliába készülök párommal és...

Hermion kérdése:

Angliába készülök párommal és 5 éves kisfiúnkkal! Valakinek tapasztalata bármilyen információja van?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mégis milyen tapasztalatra vagy információra van szükséged??

Mert semmit nem írtál. Nyaralni mentek? vagy kint élni?? Van szállás? van munka? van lehetőség a gyereknek az óviban??

2013. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sejtem mire vagy kíváncsi, ezért leírom, hogy a segélyezés sokkal szigorúbb lett itt, mint eddig volt, így a családi pótlékon kívül semmi másra nem vagytok jogosultak. Ha már lesz megfelelő munkaviszonyotok, és mellette keveset kerestek, akkor kaphattok lakhatási támogatást és jövedelem kiegészítést. Ha gyermekkel jöttök, akkor szobát nem bérelhettek, viszont a lakásbérléshez helyi munkaviszony vagy több havi kaució kell. A legtöbb lakást kiadó, az újonnan érkezőktől jó esetben 3, de sokszor 4-6 hónap kauciót kér, ami elég magas összeg, az angliai lakhatás árait ismerve. Amennyiben nincs ismerős, akinél kezdetben lakhatnátok, akkor egész jó kis kezdőtőkével érdemes kalkulálnotok. Azt szoktam javasolni, hogy először ne családdal gyertek, hanem a család azon tagja jöjjön ki, aki nagyobb eséllyel kap állást.(jobb angol nyelvtudás és szakma). A családot pedig 6-7 hónap múlva ki lehet hozni, amikor már valamennyire ismeri az egyik fél a terepet.
2013. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
csak helyeselni tudom amit a második írt. Mi is így jöttünk ki annak idején. Előbb a férjem, és amikor már 9 hónapja fix állása volt, tudod már lakást is bérelni akkor mentünk mi a gyerekkel. MA ez sokkal nehezebb
2013. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy hiába keres az ember jól kint nagyon drága minden. Rengeteg magyar ragadt kint mert annyi pénzt nem tudnak össze gyűjteni hogy haza jöjjenek. Egy lakás vásárlása nagyon drága. Alig tudnak megélni.
2013. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

ma 12:54

Jól hallottad. Az élet Angliában nem olyan olcsó mint sokan hiszik. Mi 7 éve élünk kint, és az eszünkbe sem jut hogy lakást vegyünk. Iszonyú drága, és abból a pénzből amiért itt egy sorházat tudok venni, otthon egy hatalmas kertes házat, és még pénzem is maradna. Mi 3 szobás lakást bérelünk. AZ én fizetésemnek a háromnegyede csak a lakásra megy el. Jóformán a férjem fizetéséből élünk. Szerencsénk az, hogy egyikünk sem létminimumot keres. Ha ennyit keresnénk, akkor az egész havi fizetésem csak a bérleti díjra menne el. Nem viccelek. Vidéken élünk, és minden számlát belevéve(villany, gáz, telefon, council tax stb) a lakás havi kiadási 800 font körül van. (de még így is olcsóbb mint Londonban, mert ott egy ilyen lakásért amiben élünk havi 1500 fontot is kidobnánk)

Szóval sok magyar él kint úgy hogy évekig közösködik idegenekkel, és egy szobában húzza meg magát, vagy bár lakást bérel, de nem igazán halad előre..

2013. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

"nagyon drága minden" - Igen, drága, éppen ezért magasak a bérek. A drágaság relatív, mert a fizetésemhez képest nem érzem olyan hajmeresztőnek az árakat, a lakhatás, szórakozás kivételével.


"Rengeteg magyar ragadt kint mert annyi pénzt nem tudnak össze gyűjteni hogy haza jöjjenek." - Erre csak azt tudom mondani, hogy aki annyit nem tud félretenni hogy hazamenjen, az mindegy hol melyik országban él, mert soha nem fog tudni megélni.


"Egy lakás vásárlása nagyon drága." - Igen, az. De idekinn nem is akar minden jött ment saját lakást, mint otthon. Itt a bérlésnek sokkal nagyobb hagyománya van, evvel az ember sokkal mobilabb. Otthon veszel egy lakást olcsón valahol a világ végén, munkád nincs, sírsz, de kimozdulni nem akarsz belőle.


"Alig tudnak megélni." - Azért evvel én vitatkoznék. Nincs egy olyan ismerősöm idekinn, akinek anyagi gondjai lennének. Nekem sincsen. Az meg hogy sokan nem tudják a nyelvet, nem értenek semmihez és így jönnek ki, és ezért nem élnek meg, az nem a fogadó ország hibája. Ha elolvasol néhány blogot, leírást, az itteni életről panaszkodók jelentős része kinn jó esetben minimálbért kapott, vagy még azt sem, mert átcseszték.

2013. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

"sok magyar él kint úgy hogy évekig közösködik idegenekkel, és egy szobában húzza meg magát, vagy bár lakást bérel, de nem igazán halad előre.."


Mit jelent számodra az, hogy előre halad? Csak mert van pár ismerősöm, aki 2,5 évig szobában lakott(amivel nem tudom sokaknak mi a problémája), evvel együtt nagyon sokat félretett, abból a pénzből utazgatott, kirándult, azaz, ÉLT! Magyarországon ez a felfogás hiányzik! Nem megélni kell, hanem ÉLNI! Én itt élek már 6,5 éve, az első időszakban szobát béreltem, jól éreztem magam akkor is és most is. Szakmailag sokat fejlődtem, több elismerést kaptam, mint otthon, magyarként. Van komoly párkapcsolatom, relatív biztos munkahelyem, lakásom. Hazamenni nem akarok, miért is tenném? Nem akarok visszalépni. Aki tényleg tud és akar is dolgozni keményen, beszéli a nyelvet, az fog tudni előrelépni! A kijövők egy része igénytelen, ezért minimálbéres állásnál nem is fog jobbat kapni, azt pedig bizony meg lehet unni. Mellesleg mindig csodálkozom azokon, akik az ilyen fórumokon panaszkodnak, hogy "800 font egy lakás". Erre egyet mondok mindig és mindenkinek: Ha valakinek annyira nem tetszik itt, lehet menni haza, vagy másik országba.

2013. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" Mit jelent számodra az, hogy előre halad? Csak mert van pár ismerősöm, aki 2,5 évig szobában lakott(amivel nem tudom sokaknak mi a problémája),"


2.5 évig idegenekkel összezsúfolva minden csak nem normális élet. Senki ne mondja már, hogy jó érzés hatod-nyolcad magaddal élni egy lakásban idegenekkel. Ha valaki ennyire csak így tud spórolni, az régen rossz. Én inkább kevesebbet teszek félre, és évente csak egyszer nyaralok, de nem közösködöm idegenekkel egy fedél alatt- Semmi magánélet, még a fürdőszobáért is sorba kell állni. Milyen élet ez?? Aki így él kint az bizony semmit nem halad előre...

2013. febr. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Őszintén szólva kicsit meglepődtem,mert ennyire negatívan még senki sem beszélt Angliáról!

Amiket eddig halottam annak a lényege,hogy nincs kolbászból a kerítés de ha van munkád és kitartó vagy sokkal minőségibb és nyugodtabb életed van mint ide haza.

Főleg ha a gyermekem jövőjére gondolok!

De itthon hiába dolgozol becsületesen van amikor alapvető dolgokhoz nem tudsz hozzájutni mert olyanok az arányok a fizetés és árak között!

Mi sajnos nem engedhetjük meg magunknak hogy ha az ágyunk már nagyon kényelmetlen lecseréljük! Mert ételre, albérletre és egyéb plusz kiadásra megy el a fizetésünk!

Az ételek áráról azt halottam,hogy annyi mint itthon vagy olcsóbb,de semmiképp sem drágám mert nincs rajtuk áfa!

2013. febr. 5. 12:35
 10/11 A kérdező kommentje:

Tapasztalat?

Tudom hogy a lakás drága,de mi a legolcsóbb megoldás?

Az távhit hogy ha dolgozol és minimálbért keresel akkor az állam besegít?

2013. febr. 5. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!