Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne békésen lelépni...

Hogyan lehetne békésen lelépni? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Az a helyzet szüleim szerint elég zűrös gyerek vagyok. 20 éves. Ott szeretném hagyni sulit, külföldön tanulni és sportolni. Első lenne a sport. Itt otthagynám iskolát. És ebben sok akadályt látnak, hogy ők itt maradnak és nekik kéne tartani a hátuk miattam, mert sok támadás érné őket, hogy engedhették meg, hogy otthagyjam iskolát és kimegyek külföldre.


Külföldön a szituáció- lakás van, munka van ( 4 óra munkaidő), klub is leigazolna, kapcsolataim is megvannak. A klub már vár.


Olyan szinten vagyok, hogy bárki csinálhat bármit én kimegyek, de nem szeretnék bosszúsan elválni.

Mondják leraknám vizsgákat kimehetek békében. ha nem akkor pedig nekik kell tartani a hátuk miattam. Hogy lerakom összes vizsgám kb esélye 1%. Szóval valami más opciót kéne találni. Csak nem tudom, megtalálni a helyes utat.


én tudom mit akarok. Elmegyek innen ez 110%.


Abban kérnék tanácsot, hogyan lehetne őket megbékíteni ( nem vagyok túl jó gyerek, de nem is a legrosszabb). Néha úgy felbőszítenek, hogy felülnék első gépre se szó se beszéd és mindenki csináljon amit akar.


Véleményt kérnék. Előre is köszi.



#külföld #családi gondok.
2013. febr. 4. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A legfontosabbat kihagytad, hány éves vagy?
2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

20 éves vagy. Vannak lehetőségeid, nem a semmire mennél ki. Hülye lennél maradni

Én megmondanám, hogy itt, ebben az országban esélytelen, hogy jól élj. Ha kimész, lesz állásod, leigazolnak, még be is jöhet a dolog, akkor pedig nagyon jó dolgod lenne.

Ha van tesód, esetleg építhetsz arra is, hogy később neki is tudnál segíteni.


Úgy kell tálalni az ismerősöknek, hogy mekkora lehetőség, és milyen szerencsés vagy.

Én a 'kötözködők' helyében irigyelnélek, hogy nekem, vagy a gyerekemnek ez nem jött be, és ha be is szólnék, csak az irigységtől.


Szerintem állj eléjük, normálisan érvelj, hogy miért mész. Nem miért szeretnél menni, hanem miért mész.


22L

2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem írtad hogy hány éves vagy,bár ha elmúltál 18,akkor jogilag nagykorú vagy,és nem tarthatnak vissza.

Ha nem a vakra mész ki,hanem minden adott,egy ilyen lehetőséget véleményem szerint kár lenne kihagyni.

Sajnos itthon már a lehetőségek több, mint szűkösek.

Ez a Te jövőd.

Szépen mondd el nekik az érveidet,és hogy Te nem másoknak élsz,és azért meg pláne nem fogsz itthon maradni, hogy mások ne magyarázzanak a vizsgák miatt.

Anyumból is nagyon nehezen tudtam kinevelni,hogy magának él,nem a szomszéd pletykafészek Gizinéninek.

Ki a francot érdekel, hogy más mit gondol meg mit mond...

2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
első! ott az első sorban!
2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom, hogy azzal kezdődik, kicsit fáradt vagyok.... 20 éves vagy nem is vagy már tanköteles, sztem azt csinálsz amit akarsz. Nem kell nekik semmi miatt tartani a hátukat, ezt magyarázd el nekik. És hogy felnőtt ember vagy. Egyébként kicsit úgy írtál, mintha kb 16 lennél.
2013. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én tálaltam is. Szüleim összes ismerőse ellene van. A klubom, edzőm kérdezték mi a fenét keresek otthon.


Ebből van a vita mindig. ÉS felhánytorgatják minden hülyeségem amit elkövettem életem során. Nem viccből igazolnának le külföldön, mert olyan szar lennék.


Napi 2-3 órás viták mennek a dologból, hogy én milyen kis butus vagyok, és ha kimegyek sírva fogok hazaszaladni...


Ezt kéne megoldani. Mert annyira zűrös nem vagyok, hogy felülök első gépre és mennék.


Kb. 1000Eurót keresnék. 4 óra könnyű munkával. Plusz amit klub adna. Lakást klub állná. Kaját állná. Biztosítást állná. Csak a repülőjegyre kéne költeni, de SZERINTÜK EBBŐL A PÉNZBŐL MÉG ÍGY SEM LEHET MEGÉLNI.


Ma is arra a szintre jutottam, felhívom klubot jöjjenek értem. Egy telefonba kerül és otthon sem találnak mire hazajönnek melóból. De így lelépni meg nem akarok ...

2013. febr. 4. 22:10
 7/14 A kérdező kommentje:

És amit anyukám mindig imád hangsúlyozni ha itt hagyom most őket akkor arra rá fog menni a házasságuk.


ez pedig lelki zsarolás ...

2013. febr. 4. 22:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizony ez lelki zsarolás!

NE hagyd magad!

Tudom most nehéz,meg sz*r,de ha most nem léspz,akkor azt látják, hogy egy kis ilyen olyan lelki bezsarolással tudnak rád hatni,és később még rosszabb lesz!!!!!

Állj a sarkadra, mondd meg nekik, hogy nagykorú vagy,és az érdekeidet az szolgálja,ha Te most elmész.Nem akarsz haragban elválni,meg nem akarsz úgy elmenni, hogy előtte jól összevesztek.Ha ezt nem értik meg.....

Nyilván a saját fájdalmukkal vannak most elfoglalva,hogy úgymond elveszítik a gyereküket,de kis idú múlva csak belátják, hogy Neked ez a legjobb!!!

Ha most fújni is fognak rád,később megenyhülnek,de ne engedj a lelki zsarolásnak,mert később még rosszabb lesz,és meg is fogod bánni!

NE HAGYD KI A VISSZA NEM TÉRŐ LEHETŐSÉGET!!!!!!!!!!!!!

2013. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

hát ez nem gyengén zsarolás... mégis, mi a fene köze lenne a házasságukhoz annak, hogy te elmész??


én nem állnék le veszekedni, vitázni.

Eléjük állsz, és közlöd, hogy hétvégén mész. Lehet addig veszekedni, üvölteni, téged nem érdekel. De ha az életben szeretnének még normális viszonyban lenni veled, akkor ne vitázzanak.

és elmennék. ez is csak 3 napos csoda lesz, majd megnyugszanak az ismerősök is. És megmondanám anyáméknak, hogy akkor el lehet dönteni, hogy az a fontosabb, hogy neked hogy alakul az életed, vagy az, hogy mit gondolnak mások. Ha az előbbi, probléma megoldva. Ha utóbbi, ha többet számít nekik mások véleménye, akkor meg pláne lelépnék...

2013. febr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérlek olvad el, amit most írni fogok, nem okoskodni akarok, hidd el! Nagyon sok itt a lázadó tinédzser és részben igazuk is van, valóban elmúltál 18, mehetsz amerre akarsz, DE!

A szüleid biztos vagyok benne, hogy a legjobbat akarják neked és mivel ők ismernek a legjobban, tudják az erősségeidet és gyengeségeidet is, biztosan ebben rejlik az, hogy nem akarnak még most elengedni. Ha mégsem sikerül úgy érvényesülnöd, ahogy szeretnéd és talán más szakma, pálya után kell nézned, szükséged lesz az iskolára. Ezért szeretnék, ha befejeznéd, amire azt írod, hogy nincs esély. Pedig biztos vagyok benne, ha ilyen öntudatos vagy, hogy lenne rá esély, okosabb vagy, mint gondolnád. Nem visszatartani akarlak, hanem valamiféle köztes megoldást találni. Szerinted mit szólnának ahhoz, ha azt mondanád nekik, hogy a 4 óra könnyű munka mellett elmész iskolába is, ha már kicsit jobban beilleszkedtél és megtanultad a nyelvet? Ez bizonyára megnyugtatná őket. Egyébként úgy gondolom, hogy pár év kintlét után erre magadtól is rájönnél, ha okos vagy és gondolsz a jövőre is. Biztosítsd arról a szüleid, hogy jó szülők és jól neveltek téged, nem fogsz elkallódni a világban és mindig tudod, hogy számíthatsz rájuk. Megnyugtatni kell őket és nem felhergelni. Mivel 35 éves vagyok, nem vagyok még olyan öreg, hogy ne emlékezzek 20 éves koromra, hogy mennyire le akartam rázni magamról a kötöttségeket, mennyire menni akartam a nagyvilágba, a magam ura lenni...többé-kevésbé sikerült is, a mai tudásommal már mást tennék, de ez nem ide tartozik. Jó fiú vagy, mivel kiírtad ezt a kérdést, megoldást akarsz találni, különben már rég leléptél volna. Ismered a szüleid, tudod, hogy mi a gyenge pontjuk veled kapcsolatban (és most nem hibáikra gondolok), próbálj meg azokon keresztül hatni rájuk.

2013. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!