Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apuka nélkül/hétvégi apukával...

Apuka nélkül/hétvégi apukával felnőtt lányok, asszonyok! Kihatott ez később a párválasztásotokra, párkapcsolataitokra?

Figyelt kérdés
Úgy értem a férfiminta hiánya kihat a lányok nemiségére, nőiességének megélésére vagy teljes értékű párkapcsolatban is élhetnek később ha hiteles női,anyai minta volt csak velük, míg felnőttek?

2013. febr. 5. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Talán összességében bizonytalanabb vagyok és jobban keresem a megerősítéseket, de ez minden kapcsolatra igaz, nemcsak a párkapcsolatra.

2013. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem láttam aput 2 éves korom óta, de remélem soha nemis fogom!! Anyuval nőttem föl, 10-11 évesen lett anyunak uj pasija akivel mostanáig együtt van. Nem lettem sérült, se semmi. Boldog párkapcsolatban élek és babát várunk.

Talán annyiban mutatkozott meg apu "hiánya" hogy általában a fiúkkal lógtam és hogy jobban elis voltam velük, de ettől nem öltöztem vagy néztem ki fiusan :)


21/L

2013. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim akkor váltak el, amikor 6 voltam, most 21 vagyok, azóta max véletlen találkoztam drága jó apámmal. Ugyan anyukámnak volt pasija 3 évvel ezelőttig, az a hapsi nem volt férfi a szememben, nem igazán vettem komolyan, holott 8 évig együtt voltak. Nem tudom, ráfogható-e az apátlanságra, de én is a fiúkkal jövök ki jobban, tehát szívesen válogatom a barátaimat fiúk közül, viszont van bennem egy enyhe férfigyűlölet is, általánosságban lenézem bizonyos dolgaikat, például hogy kiakadnak két melltől, és hogy elvárják a nőktől, hogy kiszolgálják őket. Ez nyilván attól van, hogy anyukám nem háziasszony, hanem karrierista típus - én sem szeretnék házvezetőnő lenni. Ezen kívül én is boldog párkapcsolatban élek lassan négy éve, és szépen öltözöm.
2013. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

nekem annyiban hatott ki az életemre, h nem szeretnék férjhez menni, mert még az esélyét sem adom meg, h bárki úgy elbánjon velem mint apám anyámmal. nagy szerelem, apám persze egy léhűtő volt, amint megszülettem elváltak, és vitte a fél lakást (mmint a berendezést, de ha tehette volna, akkor ki is rak minket az utcára, úgy, hogy neki kb a ruhái voltak a sajátjai, mindent az anyai nagyszüleim vettek). na, ezek után én senkivel fogok vagyonközösségben élni. szeretem a páromat, érzelmileg bízom benne, talán jól választottam, de ez csak a halálos ágyamon derül ki, h igazam volt-e.


a nőiségem megélésével sosem voltak gondok, igaz nem öltözöm nagyon csicsásan, bár sztem az apával felnőtt lányok közt sem mindenki cicababa, aki magassarkúban meg kiskosztümben tipeg még kertet ásni is :P


a nagyapám jó apaminta volt, szerencsére tőle láthattam, h milyen az, amikor egy férfi a családjáért mindent megtesz, szereti őket. a párom is családcentrikus alkat, szeretne közös gyermeket, viszont arra az esetre is felkészülök, ha egyedül kéne felnevelnem. ja, és nem lennék olyan kis félénk mint anyám, ha szétmennénk, bevasalnám tőle a gyerektartást.

2013. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, ezzel én is így vagyok egyébként. Csak akkor vállalok gyereket, ha tudom, hogy egyedül is el tudnám tartani.
2013. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apukámat nem sokszor láttam, akkor is nyíltan trécselt a szeretőivel telefonon, szóval nem volt egy hiteles apaminta. Annyiban hatott ki a kapcsolataimra, hogy nálam a megcsalás kizárt, nincs második (sokadik) esély, ahogy anyám tette. Szerencsére egy nagyon családcentrikus, hűséges párt sikerült találnom, akihez tavasszal megyek hozzá, megbízom benne.
2013. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hatott ki. Boldog párkapcsolatban élek egy gyönyörű család reményében. Remélem nekem összejön.


21/L

2013. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én "hétvégi apukával" nőttem fel. Ettől függetlenül boldog, teljes értékű párkapcsolatban élek, sőt, néha azt látom, hogy vannak bizonyos hasonlóságok párom és édesapám között. Pl. apukám eléggé munkamániás, és nekem is fontos, hogy olyan párom legyen, aki nem lusta, szereti a munkáját (sztem én is ilyen vagyok), de ez nem hiszem, hogy rossz dolog. Ami esetleg defekt nálam, hogy elég bizalmatlan vagyok másokkal szemben, és pl. szeretem és bízok a páromban, de nekem nagyon fontos az, hogy egyedül is megálljak a lábamon, és anyagilag független legyek, hogy mondjuk ha megromlik a kapcsolatunk, akkor ne a pénz miatt kelljen együtt maradnunk.
2013. febr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!