Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a szülei még kiskorában elváltak és mégis "normális" felnőtt lett belőle?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem lett lelki sérült, képes kialakítani normális kapcsolatokat és megtalálta a helyét az életben?

Vagy törvényszerű, hogy az elvált szülők gyerekei mind annyira megsínylik ezt a helyzetet, hogy később valamilyen zavar keletkezik az életükben?


2013. jan. 29. 12:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű. Én az előbbihez tartozom, igaz, engem még anyám is lepasszolt, apám elhagyott de mégis normális ember vagyok, ma már boldog családanya.
2013. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
A férjem szülei már édesanyja terhessége alatt elváltak. Anyukájával maradt, de tartották a kapcsolatot, bár nem laktak közel, időről-időre találkoztak is. A legnormálisabb felnőtt lett belőle, akit ismerek.
2013. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű. Attól hogy valakinek a szülei elváltak a gyerek még élhet boldog életet, nem kell hogy lelki sérültek legyenek.

Az én szüleim akkor váltak el amikor a húgom alig volt 1 éves. Én és a nővérem már alsós iskolások voltunk. Apu nevelt fel minket. Mégsem lettünk sérültek, és mindhárman felnőttként boldog életet élünk.

2013. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Akár elvált szülők gyereke valaki, akár nem, biztosan hoz olyan dolgokat, amelyeket nehezebb feldolgozni. Úgyhogy ez nem mérvadó.

5 éves voltam, amikor a szüleim elváltak, és bár sérültnek tartom magam (pontosabban, küzdök a saját kis ügyeimmel), normális kapcsolatban élek, nem vagyok nagyon defektes, vannak sikereim, munkám, terveim, céljaim.

Lehet, hogy bizonyos dolgok nehezebben mennek, de ezeket tudom kezelni.

2013. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Lehet hogy keletkezik majd valami zavar lelki eredetű, de egyelőre nem ütötte fel a fejét. Másfél évesen váltak el anyáék, anya döntött így, apa túl sokat ivott és kimaradt. Élete legjobb döntése volt, jó néhánypróbálkozás után hozta meg. Így normális nevelést kaptam, egy csendes otthonom lett,cirkusz és kiabálás nélkül.

Apa nem változott, züllött életet folytatott. Én lediplomáztam és dolgozom. Van egy csodás másféléves lányunk, a férjemet szeretem és ő is viszont.

Azt hiszem átlagosnak mondanám az életem, ha fentről néznék le az emberekre, nincs benne semmi extra sem pozitív sem negatív felé, így jó!

Tehát nem törvényszerű, hogy gond van:)

2013. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem válnak el és közben nyírják egymást, csöndesen vagy hangosan. Nos abból ugyanúgy lehet zavar a gyerek lelkében. Csak a válásra fogni valamit...nem célszerű.
2013. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanannyi az esély így, mint ha együtt maradnak, sőt. Úgy érzem inkább váljanak el a szülők, mint hogy a gyerek úgy nőjjön fel, hogy néma, vagy kevésbé néma gyűlölködés megy a szülei között. Nem érik így sem rosszabb hatások. Sokkal korrektebbnek tartom azokat a szülőket, akik külön boldogok, és ezt adják át a gyereknek, mint a megalkuvást és a "miattad maradtunk együtt" nyomást, na, ez már inkább okoz lelki sérülést.
2013. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Hát nem törvényszerű. Az én szüleim folyton ölték egymást, miután elváltak, még után is, rajtam keresztül, nekem mondták a magukét. Ettől függetlenül normális felnőtt vagyok, normális párkapcsolatban élek, sok barátom van, stb.
2013. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű. Nem ezen múlik, hogy milyen felnőtt válik belőle. Az én szüleim is elváltak, mégsem lettem lelki sérült. Évek óta jól működő kapcsolatban élek. Párom szülei is elváltak. Annyi hatása van az egésznek, hogy mi nem szeretnénk, ha a gyerekeknek így kellene később felnőni, ezért mindent megbeszélünk, mindig megoldjuk a gondokat és nem hagyjuk elhatalmasodni a problémákat.
2013. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Örülök ennek a sok pozitív példának én nem ezt látom :(


Az elvált szülők lányából akkora ribanc lett, hogy egyszerűen elképesztő.

Persze mára ő is boldog családanya, de vajon meddig...nem fog sokáig tartani az idilli kép.

Szóval van jó példa, de rengeteg rossz is van.


Volt, aki azért verte gyerekkorában az iskolatársait, mert neki nem volt apukája. Most mégis kire kéne ilyenkor haragudni? Mert nem arra a szerencsétlen kisgyerekre...

2013. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!