Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak annyira fontos,...

Anyósomnak annyira fontos, hogy engem útáljon és eltávolítson a családjából hogy még a fia egészsége sem számít neki?

Figyelt kérdés
A párom már a megismerkedésünkkor is igen nagy súlytöbblettel rendelkezett. Én próbáltam egészségesebb ételek bevezetésével megváltoztatni az étkezési szokásait, vagy elhívni sétálni, hogy ne csak a gép előtt üljön. Lassacskán le is ment róla 20kg. Ez kezdetnek tökéletes lett volna, de anyósom bekavart és elérte, hogy 3 hónapra hazaköltözzön hozzájuk a párom. Az eredmény az lett, hogy visszahízta a leadott kilókat és még néhányat. Anyósom közben a tökéletesebb hatás kedvéért eladta a házukat és közelebb költözött hozzánk (2 háznyira). Természetesen a párom minden nap átmegy hozzájuk, ott persze az anyja főztje mindig elcsábítja... Most, hogy megszületett a fiunk, a párom önként elment orvoshoz, hogy az segítsen neki lefogyni. Minden rendben is lenne, de anyósom azóta nagyobb fokozatra kapcsolt és már át is hozza a kajákat, sütiket stb., mert szerinte én a fiát éheztetem és csak ártani akarok neki, mert a fia csak mackós alkat és nincs azzal semmi baj. Mostanra ott tartunk, hogy már azt is megkérdőjelezte, hogy a fia az apja a gyerekünknek. Én nem tudom mi baja van ennek a nőnek, de szerintem tényleg nem normális. Apósom meg akkora papucs, amekkorát még nem láttam, mindenre csak annyi a tanácsa, hogy "Hagyd csak rá kis szívem, majd megunja!" A párom próbálja betartani a diétáját, de sokszor képtelen rá. Azt el kell ismernem, hogy anyósom nagyon jól süt-főz. Amikor meg sétálni menne a párom, akkor az anyja csatlakozik hozzá és kb 3 perc allatt kimegy a bokája, meghúzza a vádliját, elesik...., és a fiának haza kell segítenie, ahol persze azonnal kínálgatni kezdi. Miért kell ennyire megnehezítenie a fia életét?
2013. febr. 6. 08:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a férjed csak gyenge és ezt az anyósodra fogod.


Èn is sokszor diétázom, de enegem nem zavar hogy ott vannak a sütik, és más ételek. Èn nem ezsek belöle. De ugyan ez van a cigivel, hogy akkor gyujtok rá ha én akarok, és nem azért mert elöttem 100-an füstölnek.

Férjed gyenge és te az anyósodra fogod.

2013. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

1. Itt föként NEM az anyóssal, hanem a férjeddek van baj, neki nincs elég akarata.

2. NEKI kellene tisztázni az anyóssal, hogy Ö (a férjed) MIT akar.

3. AZ anyós - akár a szomszédban lakik, akár messzebb, nem járkálhat csak úgy ki-be nálatok, elöre bejelentve jöhet, amikor nektek megfelel.

4. EZT a férjednek kellene megmondania, hogy ti külön család vagytok, ö csak vendég lehet ott.


Azt meg végképp nem értem, minek költözött a férjed haza az anyjához...

2013. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
A férjed a ludas az egészben.Neki nincs vér a pucájában megmondani az anyjának hogy ne tömje már.Apóst nevezed papucsnak de szerintem a férjed sem jobb.
2013. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem tényleg iszonyú nehéz úgy diétázni, ha valaki folyton kínálgat és a nyakamon lóg, hogy egyek ezt vagy azt. Szerintem fizesd be az anyóst űrutazásra csak oda útra. Megéri a költséget. Jobb ötletem sajnos nincs.


Esetleg beszélhetnél a férjeddel, hogy téged nagyon zavar, hogy az anyukája ennyire beleszól az életetekbe, és neki erről mi a véleménye. Ha őt is zavarja, vagy belátja, hogy téged jogosan zavar, akkor ő is próbálja meg anyukát leválasztani. Pl. ne tudjon róla, mikor sétálni mentek, ne jöhessen át akármikor.


Hétvégenként elmehettek kirándulni is (a gyerek nem tudom, mekkora, de háti hordozóban kiválóan lehet vinni egész kicsi kortól), és ha az anyós is akar jönni, akkor megmondjátok, hogy most együtt szeretnétek lenni, 3. személy nélkül (a gyereketek, ha még elég kicsi, úgysem zavarja a beszélgetést). Mi a barátommal minden héten megyünk kirándulni, és ez nagyon jót tesz mind az én súlyomnak (őmiatta nem kell aggódni), mind a kapcsolatunknak, mert rá vagyunk kényszerítve a beszélgetésre, így semmi nem marad kitárgyalatlanul. Az erdőt is nagyon jó hétről-hétre látni, ahogy változik.

2013. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen a párom is lehetne határozottabb, de ő tényleg mindent megtesz (már 35 kg lement fél év alatt). Azt viszont nem hiszem, hogy természetes lenne, hogy a szomszédunknak már a rendőrséget kellett kihívnia, a sikítozás miatt, aminek az volt az oka, hogy a párom nem evett a tortából amit neki csinált. A rendőrök kijöttek, röhögtek egy jót és közölték, hogy inkább egyen belőle, mert "ez" (anyósom) addig nem fogja befogni.

Azért költözött haza, mert anyósomnak elméletileg szívrohama volt, aztán kiderült, hogy csak egy pánikroham. Addig a párom segített neki mert azt mondta, semmit nem tud megcsinálni (érdekes, főzni azt tudott). Sajnos ő az egyedüli fia aki felnőtt (lettek volna iker fiai, de halva születtek), a 3 lányáról azt sem tudja merre laknak, mert nem érdekli.

Már kizártuk a kertből is, de átmászik létrán és a teraszra pakolja a kajákat. Amióta a párom minden nap átmegy, legalább nem veri éjszaka vagy hajnalban az ajtót, hogy engedjük be, mert beszélni akar a fiával...

2013. febr. 6. 08:53
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Azta, ez kemény. Szerintem jelentsétek föl zaklatásért. Vagy költözzetek el meglepetésszerűen valahova, úgy, hogy az anyósnak nem mondjátok meg (és a telefonkönyvből se felejtsétek el töröltetni magatokat). Persze előbb-utóbb sajnos ki fogja deríteni, mert nem lehet minden ismerőst felkészíteni, hogy titkos a lakhelyetek.
2013. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Ha átjön a kajával akkor megmondani neki hogy kösz nem kéritek.Legjobb lenne ha a férjed mondaná.Ha nem használ előkésziteni egy kukát és előtte beleönteni a kaját az ő szeme láttára.A férjednek kell erősnek lennie és határozottan leállitani még most.

Belegondoltál abba hogy mi lessz akkor ha a gyerekedet kezdi majd tömni?Most állitsátok le!

2013. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Az egyébként nem ritka, hogy az anya nem akarja elengedni az egyetlen fiát, és nagyon ragaszkodik hozzá, de a tietek már extrém eset. A sok kaját nem lehet visszaszállítani és bedobni a kerítésen?
2013. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Vigyél haza egy menhelyi kutyust,hálásan meg fogja enni a kaját.
2013. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó: Ott a pont! :-DDD
2013. febr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!