Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? Fontos!

Mit tudnék csinálni? Fontos!

Figyelt kérdés
Szóval anyám alkoholista lassan 10 éve és már nem törődik semmivel,úgy viselkedik mint egy 20 éves az áramot is kikötik hamarosan nincs otthon meleg víz a fürdő is ramaty állapotban van. Csekkeket se fizeti.Egész nap a telefonozik,semmit nem csinál otthon.Dolgozni eljár de 2 nap alatt elmegy a fizetése(nem tudom hova) Apám meg gyógyszereken él ő se törődik semmivel pszichiátriai betegsége van.A lényeg van egy hugom 17 éves múlt és rajta szeretnék segíteni mert nem állapot hogy anyám az összes ruháit elszedi egész nap nem eszik semmit,nem tördőnek vele. Jó tudom hogy nagy már meg minden de most tanuljon h többre vigye mint ők.Én 23 éves vagyok és arra gondoltam h a gyámságom alá veszem csak az a bibi h sajnos nincs saját keresetem jelenleg meg saját házam se pároméknál lakok majdnem 2 éve.Mit tehetnék hogy elhozzam onnan kimenekítsem abból a helyzetből?Hozzáteszem 150 km-re lakok anyáméktól...
2013. jan. 31. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd rá, hogy bírja ki ezt a kicsit és koncentráljon a tanulásra, hogy jó érettségije legyen. Utána vetesse fel magát államira valahova főiskolára vagy egyetemre (akár oda ahol te laksz) igényeljen kollégiumot, tanuljon jól, akkor kap ösztöndíjat esetleg némi diákmunka és nem jól, de eléldegél és kilábal. (Tapasztalat, ez egy járható út.) Esetleg, ha addig lesz kereseted, akkor te is támogathatod ezek mellett.
2013. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha betölti a 18-at,mehet minden zokszó nélkül.Addig anyukád visszatarthatja és ez esetben szerintem meg is tenné! Már csak a családi pótlék miatt is.Mire elkezdesz intézkedni és papir kerül a kezedbe,be is tölti,mert nem olyan gyorsak ám ott,meg ilyen,olyan felülvizsgálat,hogy hová,jó helyre kerül-e,stb.
2013. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid nem jelentgetik be akkor nincs belőle probléma. Én is 17, húgom 15 éves volt mikor elköltöztünk a két bátyámmal albérletbe. Egy szobában voltunk egy ideig, pénzünk sem volt, de még így is jobb volt. Mikor befejeztem én is a középiskolát és nem csak limlom munkát tudtunk vállalni hétvégén akkor úgy nagyjából helyreállt minden.
2013. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!