Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ahogyan...

Szerintetek normális ahogyan viselkedik a barátom vele?

Figyelt kérdés

Nos, 4 éve vagyunk együtt, de soha nem laktunk együtt. Egyetemisták vagyunk, ő 60km-re lakik az egyetemtől, én 300km-re. Az eltelt 4 év alatt semmi nem változott. Ő minden áldott héten hazamegy az anyjához, pedig már nagyon sokszor kértem tőle az évek során, hogy maradjon hétvégére, de nem. A szülei elváltak. A barátom most 26 éves, és még mindig viszi az apja a rendes két hetes láthatásra. Úgy két éve nyáron náluk voltam 1 hétig, egyik délután az anyja elsírta magát a szemem láttára, és azt mondta, hogy az a baja, hogy a fia mindenhova csak engem hív őt nem. Pedig már a kapcsolatunk elején is, ha náluk voltam mindig jött velünk mindenhova, és mindenbe beleszólt (ez alatt értem az öltözködésemet, a hajviseletemet, a szokásaimat). Egy kissé fiús vagyok, szeretek sportosan öltözködni, és nem szeretek ékszereket hordani, a hajamat is csak úgy leengedve kényelmesen szeretem hordani, illetve nagyon furcsának tartotta, hogy én szeretek reggel is megfürdeni és nekem ez az első nem a reggelizés. Pedig én így érzem jól magam.

A születésnapjaimat sem töltötte velem a barátom, kifogás szintén az volt, hogy hétvége van és otthon kell lenni, és vasárnap korábban sem tud jönni mert "nem sült meg a hús".

Múlt héten eléggé belázasodtam és kértem, hogy maradjon velem hétvégén, mert nem akarok egyedül lenni és nagyon rosszul is voltam, de persze ez sem volt indok, hogy maradjon. Nyáron nagyon kifakadtam, hogy ebből nekem nagyon elegem van és hogy az anyja egy senkiházi kitartott nő, akit nagyon utálok. ( hosszú évek óta nincs munkája az anyjának, de van egy 13 évvel fiatalabb élettársa, aki sokat dolgozik. Ez az élettárs is egy napi ismeretség után költözött össze a barátom anyjával és nem is teljesen normális agyilag, nem tud uralkodni az indulataim. Egyik nyáron például elég durván belerúgott a macskába, mert engem megkarmolt)Ezt, amit mondtam az anyjára a barátom elmondta neki, ő pedig felhívott engem, hogy szakítsak a fiával, és hogy hogy mondhatok én róluk olyant, hogy ők rossz szülők és hogy csórók. ( a barátom mikor nálunk nyaralt szinte elvárta, hogy én fizessek minden utiköltségpénzét) Két éve elkezdett egy másik szakot, miután végzett az elsővel, és persze a drága szülei addig-addig tömték a fejét, terrorizálták lelkileg, amíg ott nem hagyatták vele, az indokuk az volt, hogy ennyi idősen már nem kell egyetemre járni, és hogy így mikor lesz kocsija, meg háza.. Hozzáteszem az apja tele van pénzzel, csak éppen nem a gyerekeire költi, hanem magára meg az aktuális nőjére.

Szóval nekem ebből már nagyon elegem van, érdekelni, hogy ti mit gondoltok erről az egészről, írhatnék még sokmindent, de arról már szinte regényt lehetne írni.


2013. febr. 6. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
ezen mit kell gondolkozni? Hagyd el...
2013. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyuci pici fia szindróma. Ülj le ezt megbeszélni a barátoddal, ha nem érdekli, nem változtat semmin és továbbra is rohan haza az anyjához hétvégén, akkor szakíts vele. Ez nem vezet sehova. 26 éves. Már bőven veled kellene foglalkoznia és nem az anyjával. Ha nem tudsz rá hatni szép szóval, akkor tényleg szakíts, mert magától nem fog megváltozni a barátod.
2013. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

A barátod sajnos úgy viselkedik mint egy tízéves, este 8ra megfürődve ágyban kapja anyucitól a jóéjtpuszit!

26 évesen már igazán önnálósodhatna, ha ezt nem teszimeg főként saját magáért, aztán kettőtökért,akkor nincs kapcsolat, neked pedig nincs mihez ragaszkodnod,mert hogy ő nem ragaszkodik ez kristálytiszta!

2013. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyuci kicsi fiát sikerült kifognod. Ha ennyi idő alatt nem sikerült kimozdítanod a szülői burokból, akkor már ezután sem fogod. Ez így nem egy kapcsolat. Nem méltó ahhoz, hogy rendes kapcsolatnak lehessen nevezni, hiszen egy 4 éve tartó kapcsolatnak nem ilyennek kellene lenni. A fiú meg 26 éves létére még csak egy kisfiú, aki már valószínűleg sosem fog felnőni. Mindenért anyucihoz fog rohanni. Ha neked ez kell, akkor tűrj tovább, maradj vele, de normális párkapcsolatot ne várj tőle.
2013. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy pár kérdésem:


Miért is jársz vele, ha....

- egy hétvégét nem képes veled tölteni 4! év alatt

- az édesanyja minden esetben előbbre való nálad (szeresse az anyját meg minden, de ez túlzás)

- téged semmilyen kritikával szemben nem véd meg

- akkor sem képes veled maradni, ha beteg vagy, vagy születésnapod van

- elvárja, hogy nő létedre te fizess helyette

- gyakorlatilag egy hétvégét nem töltöttetek még együtt a 4 év alatt, leszámítva azt az 1-1 hetet, amit egymásnál nyaraltatok

--> tisztán látható, hogy le sem sz*r, csak arra kellesz, hogy legyen valaki akit néha..., meg akivel elütheti az időt, de ennél komolyabban nem tervez veled.


És ha erre azt mered mondani, hogy mert szerelmes vagy, akkor pofozd fel magad, hátha felébredsz. Mert itt nincs semmi, még a szerelemhez távolról hasonlatos sem.

2013. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a barátnőim is ezeket mondták, csak érdekelt h olyanok akik nem ismernek mit gondolnak az egészről, és nem vagyok szerelmes már nagyon régóta, inkább csak a változástól félek, nem volt még más barátom soha.
2013. febr. 6. 14:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ennél már csak jobb lesz.


És ne félj a változástól, megérdemled. Törődj magaddal sokat és érezd jól magad! Ne bánkódj emiatt az idióta miatt, nem érdemel meg, az fix.

2013. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már szerencsém anyuci pici fiához. Nekem még azzal is bajom volt, hogy fogalma nem volt arról, hogy működik egy háztartás. Neki otthon a rend és az étel csak úgy termett (anyuci által persze), és egyáltalán nem fogta fel, h nálam nem, mivel én nem anyámmal élek, nekem ezeket magamnak kell megcsinálnom. Nem éltem vele együtt, de még szerencse. Én is nehezen váltottam, 5 évig voltunk együtt, mert hát nem rossz ember, úgy sose bántott, de mégis szarul éreztem magam a kapcsolatban. Végre aztán váltottam, és jelentem, tényleg van jobb is! :)
2013. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj te, jól megszívtad ezzel a kapcsolattal. :( Tudom, hogy félsz változtatni, volt már benne részem. De hidd el, miután szakítasz vele, nagyon hamar meg fogsz könnyebbülni. És nem is lesz akkora változás, mert ahogy olvastam, ez nem is igazán kapcsolat... ha amúgy se vagytok együtt szinte soha, nem is fog hiányozni neked. Gyakorlatilag ez nem is volt soha egy rendes kapcsolat... :S


Hagyd el minél gyorsabban, minél egyszerűbben. Ott lesznek neked a barátaid, barátnőid, ők kárpótolnak majd mindenért. :)

2013. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kár leragadnod olyan ember mellett,akibe egyrészt szerelmes sem vagy,másrészt boldoggá sem tesz,és nem is fog soha.Ő már nem fog változni,te meg csak szenvedni fogsz,ha mellette maradsz.Egy normális kapcsolat egyébként sem így néz ki,ezt te is tudod.
2013. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!