Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem komolyodik a helyzet...

Miért nem komolyodik a helyzetünk? Valóban én vagyok az oka? Néha veszekszem, de ilyenek miatt amit leírtam lent.

Figyelt kérdés
3 éve együtt vagyunk,és már elhagytuk a 30-at mind a ketten.Én már benne lennék a gyerekvállalásban is, de a párom, ő a (férfi)úgy érzem nem biztos még bennem sem. MIndig azt mondom neki,ha nem biztos bennem mondja meg, mert akkor hagyjuk abba. Ő ezt nem mondja,mert bizonyára szeret, ebben biztos vagyok, mert érzem,de az a baj, hogy nem érzem hogy valaha elhatározná magát hogy különálló családot alapítsunk. Én hajlanék mindenre, de ő úgy látom túl kényelmes is, elvan nálunk. Még szülőknél lakunk.Mit is gondolhatnék vajon mit akarhat, vagy egyáltalán mit tegyek? ha nincs munkája elüldögél, várja a csodát.Nem is arról van szó hogy a szabadságát félti,mert állandóan együtt vagyunk, csak még ami fáj, úgy érzem pont annyira tart fontosnak,mint a testvéreit. ha dolgozom velük elvan.Valaha várhatok komolyodást a kapcsolatunkban? Ja és most már sok veszekedés árán végre elhatározta magát hogy külön költözzünk a szüleimtől,de ez is csak terv, kitudja mikor lesz belőle valami. Csak várok,várok, sírok, és fáj a szívem. gyerekeket nézem bekönnyezem, mert már szeretnék,de félek vele bevállalni,ha ennyire így áll mindenhez. Mit tegyek?
2013. febr. 7. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te is tudod a választ! Kell keresni mást! 30 elmúltál, nem vagy még öreg, de túl sok időd nincs, főleg, hogy újra kell felépíteni egy kapcsolatot. A pasinak mindig több ideje van, ha egyszer rászakad majd a gyerek kérdés, Ő 40 évesen is felszed egy 30-ast és családot alapítanak. Ne várj rá, 3 év alatt ha ilyen korúak vagytok és még semmi érdemleges nem történt, csak az idődet vesztegeted!
2013. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a férfi visszahúz téged abban, hogy megvalósítsd az álmaidat, családot alapíthass... jó neki ez a langyos víz, így nincs felelőssége, el van magának. De neked ennyi elég? Én nem tudnám elviselni ezt a teszetoszaságot, vagy lép ő is velem a céljaink(neki mi a célja, vágya?) megvalósításában, vagy külön irányt vesz az életünk.
2013. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lépj. Nem illetek össze. Ha elváltok, esélyetek lesz olyat találni, akivel boldogak lehettek.
2013. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
kevés férfi életcélja a gyerekvállalás, és ez nem azt jelenti, hogy ha jön a baba akkor nem lesz jó apa ... de itt úgy tűnik, hogy több probléma van, és szívesen ül a langyos vízben
2013. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor ne hidjek az ígérgetéseknek?mindig csak ígér, húzza az időt. mindig rám hivatkozik, hogy miattam, mert hogy én veszekszem vele. dehát ezért veszekszem,mert nem céltudatos :(
2013. febr. 7. 16:03
 6/11 anonim ***** válasza:
én annyira nem vagyok okos mint itt sokan, hogy pár mondat után javasoljak lépéseket akár pro akár kontra ... legegyszerűbb, ha tiszta vizet öntesz a pohárba: nem csak úgy néha megjegyzed mit szeretnél, hanem szántok rá időt, leülteted, hogy te most szeretnéd a jövőtöket megbeszélni ... és nem engeded ki a beszélgetésből
2013. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hűha! Szerintem nem ártana, ha esetleg határidők is szerepelnének azokban a tervekben. A "majd egyszer", meg a "később", vagy az "eztán, ha majd nem nyaggatsz" itt már sajna kevés. Huszonévesen még oké, de 30 fölött...

Közösen tűzzetek ki határidőket, ha nem sikerül tartani, kiderül, ki a kerékkötője a kapcsolatnak, akkor sajna tovább kell lépni.

2013. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát most ott tartunk,hogy ő lesz a megalapítója az új otthonunknak, már lebeszélte a munkát külföldön, csak a telefonra vár, hogy mehessen. Talán ezt még megvárhatom? épp az imént vesztünk megint nagyon össze. azt mondja türelmetlen vagyok, épp most megy dolgozni az ügyön. hidjek neki?
2013. febr. 7. 16:45
 9/11 anonim ***** válasza:
ha eddig vártál talán pár hét még nem a világ ("higgyek")
2013. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnik megbízhatónak a barátod sajnos, szerintem ha ennyi idősen nem akar gyereket, akkor kicsi az esélye, hogy később fog, és te még abban a korban leszel. Ahogy írták előttem, van aki 50-60 évesen csinál gyereket egy 30 éves nőnek, fordítva nyilván nem működik sajnos, de azt neked kell tudnod, hogy megéri-e a kockázatot, más téren van-e annyira jó a kapcsolatotok? Nekem az írásod alapján úgy tűnik, hogy NEM, ezért jobb lenne a külön út, de nyilván 3 év után ezt nem lehet ilyen egyszerűen kimondani, hanem sok gondolkodást igényel.
2013. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!