Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme odaköltözni egy...

Mi értelme odaköltözni egy párnak a szülőkhöz, ha aztán itt panaszkodnak, hogy milyen sz@r nekik, annak ellenére, hogy szinte ingyen lakhatnak anyóséknál? Nem örülni kéne inkább, és hálásnak lenni?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok anyós,de baromira meghúznám magam és hálás lennék ha ingyen lakhatnék egyáltalán valahol,vagy csak a rezsi rámeső részét kéne fizetnem. Itt meg nagyrészt mindenért az anyós a hibás ( a csaj szülei természetesen mindig iszonyatosan jófejek,csak valamiért sjanos oda nem lehet költözni) , és még pattognak is ,ahelyett hogy befognák és hiszti helyett örülnének mint majom a farkának... aztán (mivel mást nem lehet tanácsolni) ,valaki leírja,hogy költözzenek albérletbe ha nem tetszik,hogy vendégként nem ők dirigálnak anyós házában,akkor mélységesen felháborodnak,hogy de akkor ők nem tudnak pénzt félrerakni :D

valamit valamiért .. aki iylen helyzetben van,megmondaná tulajdonképp miylen válaszokat vár,azon kivül,hogy költözz el,vagy beszéld meg velük a problémáidat,ha nem megy akkor nyeld le ?


2013. febr. 7. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Mert divat lett siránkozni és anyóst szidni.
2013. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Mert a fiatal nők okosabbnak hiszik magukat mindenkinél. Alkalmazkodni meg nem akarnak. Alkalmazkodjon hozzájuk az anyós.

Régen két- három generáció is tudott együtt élni. A vitáikat le tudták rendezni egymás között.

2013. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
mié értelme? a pénz. De tényleg mostanában az a módi, hogy nem fogadják el az idősebb véleményét házimunka meg gyereknevelés terén, régebben meg kuss volt a menynek. Más világ van. De én is kaput mutatnék, ha engem szekálnának, amikor az én házamban laknak. Addig tessék alkalmazkodni, utána lehet a saját lakásban ugrálni.
2013. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk ahol nem csak hogy nem tudnának félre tenni de az albérletet se tudnák fizetni azt meglehet érteni.

Másrészt szerintem ők is tudják, hogy csak ezek az alternatívák vannak, de mégis csak jó könnyíteni a lelken egy kis kibeszéléssel meg panaszkodással.

2013. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Lepontozhattok, de azért más az amikor vki tanácsot ad sztem meg amikor beleszol mindenbe és kiszekál. Meg sok olyat is olvasok hogy a pasi vagy a nő nem akar elköltözni anyutól. Persze sokan csak felfujják a dolgokat ez tény, de azért van másik oldala is a dolognak. És nem feltétlenül laknak tök ingyen anyósnál.


Multkor pl. olvastam, hogy pár hónapos a baba és az anyja még csak 2x fürdette mert az anyós nem engedi ha nem hivják akkoris jön fürdetni és ugyis hogy már rászoltak...azért ez durva. Meg az hogy csakugy benyit a hálóba kopogás nélkül.


De valahol tényleg igazad van, énis azt mondanám hogy költözzön el. Őszintén én nemis tudnék anyósnál se anyámnál lakni, sztem nem egészséges. Ugy lesz csak önálló családod és életed hogy elköltözöl otthonról.


ui.: Nem lakom anyósnál, sem anyámnál :D

2013. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hogyne lenne más alternatíva? (mondjuk nekem mind1 ) .Lehet 4en is lakást bérelni (1-1 pár) ,Bpn ez kb 25 fejenként,de szarabb környéken még olcsóbb is van. Még ha minimálbért keresnek akkor is ki lehet jönni belőle.

Ha mindenki arra várna,hogy összegyüljön a saját lakásra a pénze,lakhatnánk 30 éves korunking mások nyakán ..vagy tovább.

2013. febr. 7. 20:14
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Sokszor a fiú szülei szeretnék, hogy maradjanak ott mert ő anyuci pici fia és anyós mindent jobban tud.
2013. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja persze utolsó ez meg tipikus kifogás csak.
2013. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Tulajdonképpen ha valaki odaköltözik valakihez annak a lakásába, akkor természetes, hogy a tulajdonos véleménye a döntö, hogy mit hogy kellene csinálni, elvégre övé a lakás.


Ez minden esetben igy van, érdekes módon viszont csak akkor kezdenek sokan hözöngeni, ha a tulajdonos az anyós. Ha albérletröl van szó, ahol a föbérlö/tulajdonos is ott él, senkinek eszébe sem jutna ilyesmi, pedig ebben az esetben nem is ingyen él ott.


A fiataloknak két lehetösége van, vagy elfogadják az anyós elképzeléseit és ott élnek nála, vagy ha ez nem tetszik, akkor keresnek más lakáslehetöséget. Ugyanis nem kötelezö addig összeköltözni/összeházasodni/gyereket vállalni, amig nincsenek olyan helyzetben, hogy valamiféle lakáslehetöséget tudjanak fizetni, viszont ha mégis ezt akarják, és az anyós lakásában, akkor legyenek hálásak, hogy segit nekik, és ne nekik álljon még feljebb, ha az anyós a saját lakásában úgy szeretne élni, ahogy neki megfelel.

2013. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Azért ez a dolog nagyon összetett. Sok anyós, és most itt tisztelet a kivételnek, feljogosítva érzi magát arra, hogy ha már ott laknak a fiatalok, akkor a magánéleti dolgaikat is irányíthatja, beleszólhat oszthatja az észt. Ez azért nem így működik. Az ok, hogy nem vágom ki a kétezer éves bútorát, mert az övé, az ő házában, viszont nem tűröm el, hogy megmagyarázza milyen elveken neveljük a gyerekünket. Ha megtartja ő is a határt, akkor én is. Nálunk ez így működik. Alap, hogy nem "turkálunk" egymás: pénztárcájában, intim dolgaiban, magánszférájában. És ez így van jól. Viszont, ha a szülők megengedik hogy a fiatalok ott lakjanak, akkor akaratlanul is, de ezzel elfogadnak egy bizonyos alkalmazkodási kényszert. Természetesen nem azt mondom, hogy a fiataloknak nem kell, de ez nem jelenti azt, hogy úgy kell ugrálni, ahogy fütyülnek. Magánélete pedig mindenkinek van, nem kell belőle közügyet csinálni, még egy háztartásban sem.
2013. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!