Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyák, ti mondanátok ilyeneket...

Anyák, ti mondanátok ilyeneket a gyereketeknek? Ilyenkor mit tehetek? Már nagyon nem bírom.

Figyelt kérdés

Anyám állandóan üvölt velem,mindig a fejemhez vágja hogy a gyerek nem azért van hogy boldog legyen hanem azért hogy segítsen a háztartásban és kiszolgálja a szülőt.Már rengetegszer próbáltam beszélni vele de mindig ordít hogy nem érdekli a véleményem,nem arra vagyok hogy gondolkodjak és ameddig itt élek nincsenek jogaim.

19 vagyok úgyhogy zavaró a dolog és már nagyon nem bírom hogy állandóan bezár,ha esetleg megpróbálok barátkozni az a baja,máskor meg üvölt hogy azért nincsenek barátaim mert senki sem képes szeretni.

Nővéremet már kidobta itthonról,nekem majdnem ráment a kapcsolatom,pedig a párom az egyetlen kis szigetem ebben a világban.

Egy szülő hogy mondhat ilyet a gyerekének?Jó,elismerem hogy nem vagyok jó tanuló,de csak mert nem bírom már a feszültséget és teljesen kivagyok készülve,úgy meg nem megy a tanulás.

9 éves korom óta vezetem a háztartást,14éves korom óta legtöbbször a főzés is az én dolgom.Sajnos apum meghalt úgyhogy még rá sem számíthatok.



2013. febr. 7. 23:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg költözz össze a pároddal. Vagy költözz a párodékhoz, ha ott nem zavarsz. Vagy költözz a nővéredhez. Mindezek persze csak akkor jönnek össze, ha elkezdesz dolgozni. Az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy elköltözöl. A szimpla beszéd már kétlem hogy segít, feltételezem sokszor megpróbáltad. Szóval vagy lenyeled a dolgokat, vagy lelépsz.
2013. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Rossz hirem van.

Ha anyád elveszi a jogaidat, más is elfogja.

Javaslat: fogd fel tanulásnak. Gyakorlásnak. Próbáld meg visszaszerezzni a jogaidat anyádtól. Ha ez sikerül az életben is menni fog késöbb.

Inkább ehhez adjanak az utánam jövők tanácsot.

2013. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Illetve van mégvalami.

Mégegy lehetőség hogy anyádat helyre rakd.

Old meg hogy saját lábra állsz.

hagyd ott s végezze ő a házimunkákat nélküled. Egyből rádöbbene mennyit érsz. Persze ez hónapokba is telhet igy nem javaslom hogy blöffölj.

Neki kényelmes ez az élet most hogy mindent megcsinálsz s cserébe beléd törölheti a lábát.

Rá kell döbbenteni hogy ez nem tart örökké s a társaságodhoz meg kell változznia mert máskép végleg elveszit.

Old meg az életedet nélküle s süteménnyel fog hazacsalogatni hétvégenként.

2013. febr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek H7th7t válaszával.

Hasonló problémával küzdök én is, már lassan 6 éve. Nagyon sokáig nem javult a helyzet, de most már idősebbek lettek az öcséim, így rájuk hárítom a munka egy részét, illetve megtanultam (tanulom) kezelni a helyzetet. Nekem (hiába) van apukám, nagyszüleim (akik a közelben laknak) mindenki úgy gondolja, hogy nekem kellene a háztartást vezetnem. A beszélgetés nálunk nem segített, sem az, ha egyáltalán nem segítettem. Azt hiszem ennek akkor lesz vége, ha elköltözök, és neked is ez lenne a legjobb. Ha megteheted, akkor menj.


20N

2013. febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki hagyja, hogy rálőcsöljék a munkát és elnyomják, annak később is ez lesz a sorsa.
2013. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj h egyszer lesz egy párod akivel ugyanebbe beleeshetsz. Jobb lenne ha az első irásomat vinnéd végbe sikerrel s annélkül szereznél érvényt a jogaidnak hogy otthagyd anyádat.


Mert késöbb két gyerekkel már nem fog ez menni olyan könnyen ha a férjed is a fejedre telepszik mert látja hogy hagyod.


Tehát ha rájössz esetleg itenni tanácsokkal vagy valahogy megtanulod hogy költözés helyett hogy érvényesitsd a jogaidat akkor késöbb már nem kell mással mert fel se merül a probléma.


Amugy ebben pont én nem tudok tanácsot adni. Engem is mindig akkor kezdenek el tisztelni mikor már rajuk boritom az asztalt s otthagyom őket pedig nem lenne szabad hagyni idáig elfajukni a dolgokat.


És nem is azért kéne valakit tisztelni mert máskép ezt meglépi. A kölcsönös tiszteletnek valahogy alapnak kellene lennie. Nem szabadna ennyire egyirányunak lennie.

2013. febr. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
felnőtt vagy, ha dolgoznál vagy akarnál változtatni meg tudnád oldani, 10 éves korom óta dolgozok, iskola mellett éjjel meg hétvégén, jó eredményeket értem el, ösztöndíjam volt, van állásom, meg minden, kitettem anyámat, aki sose dolgozott, élem világom, csak rajtad múlik, most 23 vagyok
2013. febr. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

KÖltözz! Minél hamarabb!


Ha egy anya szerint a gyerek arra vasló, hogy kiszolgálja, akkor felesleges bármiféle csatát vívni a függetlenségedért.

2013. febr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 betlindis ***** válasza:
96%
valóban igaz az, hogy ha vki hajlandó így élni huzamosabb ideig, az ha kiszabadul ebből, később is beleeshet újra. meg kell tanulnod kezelni a helyzetet. először is, ha üvölt vki, az még tökmindegy, hadd üvöltsön csak, amíg a torkán kifér, egyik füleden be, a másikon ki. ha már verekszik is, akkor vissza lehet ütni nyugodtan, vagy ha erősebb nálad, megfenyegetheted, hogy kihívod a rendőrséget. szerezz a szobádhoz kulcsot, és zárd be az ajtót. ha veszekszik, egyáltalán nem kell reagálni, vagy csak minimálisan és hárítólag, semmiféle magyarázkodásba nem szabad belemenni, kérésekbe meg főleg nem, mert mindig az van gyengébb helyzetben, aki kér. időnként rákiabálhatsz vmi durvát nyugodtan, hogy mit képzelsz magadról te sz.rrakás, vagy bármit ami jólesik. a házimunkát meg azonnal hagyd abba, teljesen mindegy ha elúszik a lakás, ne törődj vele. pl ne mosogass el egészen, hanem csak azt az edényt vagy bögrét, amit rögtön használni is fogsz, a többit meg hagyd a fenébe. ha főzöl csak egy személyre, és azonnal edd meg. csak a saját szobádat takarítsd. ha bemegy, közöld vele, hogy takarodjon ki de azonnal, mert az a te szobád. ha azt mondja, hogy amíg ott laksz, addig azt csinálod amit ő mond, akkor közöld vele, hogy otthagyod a p.csába és megr.hadhat élve a saját sz.rában. ha jön azzal, hogy mi a dolga a gyereknek, üvölts rá hogy telibef.sod a kényszerképzeteit. alapvetően legyél agresszív és ne segíts neki semmiben. legjobb védekezés a támadás. (nekem mindig bejön...) hidd el, egy idő után meghunyászkodik. kicsit kiszámíthatatlanul, mindig hirtelen kell viselkedni, és akkor megijed, hogy mi a r.sseb van, és nagy eséllyel észreveszi, hogy te is jelen vagy, és hogy az eddigiek nem mehetnek tovább. a zsarnok emberek tulajdonsága, hogy mivel imádnak másokon uralkodni, rettegnek a magánytól, mert akkor nincs kin. ha már csak te vagy neki, össze fogja sz.rni magát, hogy elveszít, és ha nem lát más módot a megtartásodra, változtatni fog a viselkedésén. de ez nem megy máról holnapra, sok kitartás kell hozzá. ronda dolog a szülőket gyepálni, de néha szükséges.
2013. febr. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

a szoba bezárás nem jó megoldás,az ajtó már így is belet törve:/

a költözésre gondoltam de csak úgy ha találok munkát mert előtte pénz is kéne,vidéken viszont nehéz munkát találni

nővérem a párjával él a srác szüleinél,így is elégé sokan vannak,megmondták hogy oda nem mehetek

páromhoz is csak akkor mennék ha lenne munkám mert még ő is diák,egyediül neveli a nyugdíjas anyukája,a rendőrséghez meg félek fordulni ha erőszakos mert nem tudom hogy mi lenne a vége,de az biztos hogy nem hagyná annyiban a dolgot

2013. febr. 8. 08:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!