Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekbántalmazásról- Amikor...

Gyermekbántalmazásról- Amikor a gyermek felnő, mi zajlik le benne?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy az a felnőtt- akár már családanya, családapa- hogyan tudja feldolgozni (fel tudja dolgozni???) azt, ha egykor gyermekként bántalmazásnak volt kitéve?- gondolok itt lelki, fizikai bántalmazásra, elhanyagolásra egyaránt. Kutatás céljából kérdezem, őszinteségeteket előre is köszönöm!

2013. febr. 9. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel tudtam dolgozni és túl is tudtam tenni magam rajta, de elfelejteni sosem fogom. Bőven kaptam testi bántalmazást is, de mégis a lelki terror sokkal mélyebb nyomot hagyott bennem.
2013. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Én már gyerekkoromban megalkodtam a boldog énemet, akivel azok a dolgok nem történtek meg! :D
2013. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakdolgozatot írtam ebből, és sajnos a saját tapasztalataimat is papírra vetettem. Nem tudom feldolgozni, és így utólag azért sem, mert a szülők teszik a szépet, és letagadják azt is, hogy volt ilyen. Talán, ha most leülnénk és előadnák, miért történtek ezek, miért voltak olyanok, amilyenek, talán meg tudnék bocsátani, de így nem. Amióta pedig jól keresek, 2 naponta hívtak, hogy pénz kell, stb. Fél éve találkoztam anyámmal utoljára, mert mondtam, többet ne számoljanak havi 50.000-el mert kaptak eleget, ment cigire, stb, akkor lecsavart akkorát, hogy földet fogtam, felálltam és azóta volt lakcím változás, telefonszám csere, egy szó nélkül becsuktam magam mögött az ajtót, és nem érdekelnek tovább. Az életem ez miatt csőd, depressziós vagyok.
2013. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem sokszor megszégyenítéssel büntettek.

33 éves vagyok, és mai napig küzdök a saját természetemmel, ami emiatt alakult olyanná, amilyen.

2013. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Engem apám onnantól kezdve bántalmazott, hogy járni tudtam. Mind testileg, mind lelkileg. 2 éves voltam, mikor éjszaka bepisiltem, és reggel nadrágszíjjal verte el a fenekemet, úgy hogy vérzett.. Az orromat nem egyszer eltörte..

20 éves vagyok. Ma már tudok erről sírás nélkül beszélni, de nagyon sokáig ez sem ment. Úgy gondolom, feldolgozni, elfelejteni soha nem fogom tudni. Talán csak túltenni magam rajta. Felfogni, hogy ez már elmúlt, és soha nem tér vissza! Bár ez is nehéz, mert maradandó következményei lettek a dolognak: a legkisebb zajra felriadok, remegés fog el, és képes vagyok sírógörcsöt kapni, ha egy férfi ember teli torokból ordít rám valamiért. Ideggyenge lettem..

Az egyetlen dolog, amit tenni tudok, az, hogy én SOHA AZ ÉLETBEN nem leszek ilyen szülő!

20/L

2013. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Te nagyon mostanában nagyon sok hasonló, rendkívül aljas kérdést tettél fel, mint ahogyan azokat is, ezt is jelentettem a moderátornak.


Amit te csinálsz, az nem kutatás, hanem a pszichopátiát súroló agresszor viselkedés. Mi közöd van neked ahhoz, hogy egy ÁLDOZATBAN vagy egy volt áldozatban mi zajlik érzelem szinten?! Milyen jogon akarod felszaggatni a sebeiket?!


Olvass szakirodalmat és mindjárt megtudod. De hogy volt áldozatok érzelmieben, fájdalmaiban akarj "kutatás céljából" turkálni, az nagyon-nagyon durva dolog.


Egyébként fel tudja dolgozni, ha túléli, ha elég erős a személyisége, ha jó kezekbe kerül. Egyébként rövid és pokoli élete lesz - attól függően, hogy mennyi és milyen súlyú, ill. milyen korai életkori traumát szenvedtett el.

2013. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!! Az utolsó válaszadónak üzenem: MOST KÉRDEZTEM ÉLETEMBEN ELŐSZÖR, MERT MOST REGISZTRÁLTAM IDE!!!!! Szerintem összekeversz valakivel!!!! Ez nagyon bántó volt, nem értem miért érdemeltem ki!!!!! A kutatásom nem rosszindulatú, nem vájkáló. Egyszerűen a megértés vágya vezérel, légyszíves, ne szapulj! És ne jelentgessél!
2013. febr. 11. 15:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm, hogy írtatok, ilyen mély és fájdalmas őszinteséggel! Nagyra becsülendő, hogy tudtok róla írni. Ha nem haragszotok, én várom a továbbiakat is, és nem azért, hogy aljaskodjak!! Szakdolgozatot szeretnék írni, és keresem az okokat, összefüggéseket! Valamilyen szinten én is érintett vagyok, nyilván ezért érdekel a téma, nem szórakozásból! Köszönöm még egyszer!
2013. febr. 11. 18:47
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Gondolom, már nem aktuális a válaszom a szakdolgozatodhoz, de mégis megosztanám a véleményemet, ha nem bánod.

Azokat, akik gyermekbántalmazással és nemi erőszakkal foglalkoznak sajnos sok pofon éri a társadalom részéről. Ez igazán szomorú, hiszen ezekről beszélni kell ahhoz, hogy javulhasson a helyzet. Hiába a szakirodalom, mindenki másként éli meg az élet adta traumákat.

Az utolsó válaszadó kommentje sok mindenen elgondolkodtatott… Választ csak az fog adni, aki úgy gondolja, anonim módon megosztja a véleményét, tehát semmi kényszer nincs benne.

Talán van, aki úgy gondolja, ezzel felszakadnak a régi sebek, s ez bizonyos szinten így is van, de tapasztalatom szerint az emlékek felszínre hozatalával gyógyulás is történik egyidejűleg.

Sajnos én is érintett vagyok a témában. Én családon belüli többszörös nemi erőszak áldozata lettem. Gyermekként éveken át bántalmazott az apám testileg-lelkileg és szexuálisan is. Már több, mint 10 éve nem élek bántalmazásban, azóta felnőttem, de a bűntudat, az önvád, a félelem, a bánat, a harag velem maradtak. Évekig kínoztak a rémálmok, a pánikrohamok, sokáig éltem az önbántalmazás „művészetével” is, hogy elviselhetőek legyenek a napjaim. Haragudtam a családomra, hogy ha tudtak róla, miért hagyták, haragudtam a világra…

Haragudtam magamra, egyszer azért, hogy nem voltam elég bátor a segítségkéréshez, máskor pedig, hogy gyenge voltam és nem tűrtem tovább, hogy korán kellett meghoznom egy életre szóló döntést. Utáltam magam, hogy az életemet választottam a családom helyett. Gyűlöltem azt, aki elvette a szüzességem és mindazt, ami gyermeki volt bennem.

Aztán félelemmé csendesült a haragom, ma már csak félek, hogy egyedül, segítség nélkül vajon meddig fogom bírni, hogy mikor jön el egy pont, ahol összeroppanok.

A húszas éveim elején járok, párkapcsolatom még nem volt, félek a férfiaktól, a nemiségtől, a szerelemtől, a szextől. Rettegek, hogy rosszul választok majd és újrateremtem a gyermekkoromat.

Az emlékeimmel kelek, azokkal fekszem le éjjelenként, erre riadok fel az éjszaka közepén, és ragad el a görcsös remegés-zokogás. Tudom, a fizikai fájdalmaim, már nem valósak, emlék csupán, mégis érzem időnként, és félelmetes.

Azt hiszem, ezt talán el lehet fogadni, de nem lehet feldolgozni, egyedül biztosan nem.

Traumáimból meggyógyulni nem fogok, de igyekszem valami pozitívat építeni belőle, ha kell újra, újra és újra.

m.p.

2014. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!