Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? 15...

Mit tennétek a helyemben? 15 év és 2 gyermek után szembesültem azzal, hogy a férjem soha nem volt belém szerelmes.

Figyelt kérdés

2 kisgyermekünk van. Sajnos a gyereknevelés közben előjöttek problémák, melyeket nagyon nehezen tudunk megbeszélni. Mindig volt egy olyan érzésem, hogy én jobban szeretem a páromat, mint ő engem, és nemrég egy mély beszélgetésünk alkalmával tulajdonképp elismerte, hogy ő soha nem érezte azt a bizonyos szívdobogást, pillangót a hasban irántam.

Hűséges típus ő is, szerintem nem csalt meg soha, és mindig hangoztatja, mennyire boldog így, hogy ilyen szép családja van, de engem zavar, hogy nem volt belém szerelmes soha. Akkor én már nem tudom meg, milyen az, mikor valaki szeret? Azóta koloncnak érzem magam, és érzem, hogy az egész életünkre rá fogja ez az érzés nyomni a bélyegét. A válás is megfordult a fejemben, mert miért tukmáljam rá magam csak azért, mert gyerekeink vannak. :(


2013. febr. 6. 09:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
...még annyit elmondanék, hogy ő az egyetlen férfi az életemben. (leszögezem, nem vágyom másra, csak rá, de a tudat, hogy nem szeretett soha megölt bennem valamit...)
2013. febr. 6. 09:04
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Nos, a "pillangos" szerelem hianya nem jelenti a szeretet hianyat. Azok a pillangok egyszercsak elrepulnek, a "sima" szeretet viszont nagyon sokaig kitart... Latod, nalatok mar 15 eve megvan. :)
2013. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem értek veled egyet. Nem minden férfi úgy éli meg a szerelmet, mint a nők többsége, hogy pillangók, meg rózsaszín felhők. De ezzel nincs semmi gond. Azt pedig tudod milyen érzés, mikor szeretnek téged, mert 15 éve boldog vagy mellette. Én ezért nem esnék a férjemnek, gondolj bele, mindent eldobnál csak azért, mert ő nem úgy élte meg a szerelmet, ahogyan te elvártad volna? Nem az a lényeg, hanem hogy milyen ember, hogyan viselkedik veletek. Nagyon buta lennél, ha feldobnád ezt a kapcsolatot. Ne bántsd ezért a férjed, szeresd ugyanúgy mint eddig, azt pedig fogadd el, hogy ő ilyen típusú. Ezzel együtt szeresd őt tovább. Nagyobb bajod sose legyen ennél.
2013. febr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
A férfiak másként élik meg a szerelmet, mit a nők. Sokszor nincsenek is igazán tudatában annak, mennyire szerelmesek, vagy mennyire szeretnek. Ha a házasságotok működik, van két gyermeketek, vétek volna ennek véget vetni. A lángoló szerelmek éppúgy kihunynak, mint az egykor izzó vulkánok. Sokkal maradandóbb a szeretet, a megbecsülés, a hűség.
2013. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Neked úgy tűnik, hogy a férjed nem szeret? Mert az írásodból nem az jött le. A gyereknevelés mindenhol a felszínre hoz problémákat, rendszerint a "szívdobogós, pillangós" szerelmen alapuló kapcsolatokat zilálja szét a legkönnyebben. Elhiszem, hogy nem esett jó, amit mondott, de ez azért édeskevés ahhoz, hogy ezért elszakítsad a gyerekeket az apjuktól.
2013. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Én a másik oldal vagyok, sose voltam szerelmes a férjembe.

De amíg a kapcsolat jól működik, és a férjed boldog veled és viszont, addig ne görcsölj ezen.

2013. febr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

A szerelem egy nagyon hamar elmúló állapot! Arra nem lehet alapozni egy házasságot. Csak akkor, ha helyette a szeretet, a megbecsülés van.

Nem értem, hogy a mai nők miért tartják fontosabbnak a "rózsaszín" ködöt, mint a szeretet! A pillangók a hasban NEM szeretet!

Csak akkor fogja rá nyomni a bélyegét a házasságotokra, ha te bebeszéled magadnak, hogy kolonc vagy! Ami NEM igaz.

A gyerekeidnek is szüksége van az apjukra!

2013. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sose éreztem pillangós szerelmet. Mindig tanul az ember. :)

Pillangók nélkül is 30 éves házasok vagyunk, felneveltünk két gyereket. Nem mondom, hogy soha nem veszekedtünk, mert előfordult.

Akit nem szeretünk, azzal nem tudunk 15 évig együtt élni.

Úgy olvasom, nem éltek rosszul. Szerelemnek sok formája van, ahogy a szeretetnek is. Ne bánd azt a pillangót..

2013. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

"A szerelem egy nagyon hamar elmúló állapot! Arra nem lehet alapozni egy házasságot. Csak akkor, ha helyette a szeretet, a megbecsülés van. "


Ezt fejezzük már be. A szerelem normális esetben 30 év alatt sem múlik el, ha a pár két tagja valóban törődik egymással. És szerelem alatt nem a rózsaszín ködöt kell érteni, ami az ismerkedés miatti izgalom, az ismeretlen iránti vonzódás érzése, hanem az évek folyamán kialakuló mély szerelmet.

Szeretetre, hideg baráti érzelmekre nem lehet alapozni a házasságot.


Kérdező: fontos, hogy hogyan is értette ezt a férjed? Mert ahogy sokan írták: attól, hogy nem esett át a "pillangós" érzésen (ahogy sok más férfi sem), még lehet igazán, őszintén szerelmes. Amennyiben úgy értette, hogy valóban nem szerelmes beléd, csupán szeret, ragaszkodik hozzád az évek alatt...hát az engem is elég tragikusan érintene a helyedben, úgy érezném, hogy átvert.


Ha megtehetitek, üljetek le erről beszélgetni még, mert fontos, hogy tisztázzátok ezt.

2013. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%
5 ös egyetérték veled és sajnolám a kedves kérdezöt hogy a férje is csúnya alak hogy megmondja sose volt szerelmes belé. Írod tisztelt kérdező a férjed sose csalt meg na ez nembiztos mert lehet hogy igen akibe szerelmes volt ? Sok olyan dolog is történik valakit azért vesz el feleségül a férfi mert sok vagyona van vagy épp forditva. Azért légy ovatos nehogy elökerüljön valahonnan egy 3 gyerek is . A férjed meg szégyelje magát hogy igy megbántot inkább fogta volna be a száját. Akkor miért vett ano feleségül és veszekedni szoktaot e nem eböl jöt ki ez hogy calamiért a fejedhez vágta sose volt beléd szerelmes mert lehet hogy igen.
2013. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!