Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogalmunk sincs mit tehetnénk...

Fogalmunk sincs mit tehetnénk zaklatás ügyben? Valakinek esetleg tapasztalata e téren? Részletesebben alább.

Figyelt kérdés
férjem négy éve vált el a feleségétől.mindent otthagyott neki,lakást,nyaralót,kocsit,motort,és 7 millát a számlán.ő a puszta fenekével kezdett uj életet velem és ez idő alatt talpra is álltunk,nagyon kemény négy év volt.azóta folyamatosan zaklatja telefonon,magánszámon.ez olyan változó intenzitású,hogy van napokig szünet,aztán meg naponta 50-100x is megcsörgeti amig fel nem veszi,majd rögtön lenyomja.ebbe lassan bele bolondulunk,teljesen kikészültünk már.Tagad,mindent tagad..de szerintünk ő csinálja.Rábizonyitani viszont nem tudjuk.havi 100 ft gyerektartást kap,még sem elégedett.a bosszu élteti.mi pedig lassan beleőrülünk már ebbe.mit tudunk tenni törvényesen?számcsere nem megoldható,mivel vállalkozó révén létfontosságú,hogy elérjék.ha nem veszi fel akkor is idegfeszítő,arról nem is beszélve,hogy van kuncsaftja aki szintén magánszámon hivja munkaügyben,szóval agyrém ez az egész.Már tünetei vannak ennek a 4 évnek(rángatózik éjjel a lába stb)egy áldott jó ember, akit imádok,tisztelek,becsülök, de ezt már nem lehet tovább kibirni tétlenül.Segitsetek könyörgöm!
2009. szept. 6. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Pedig marad a számcsere, max mindenkinek megy az e-mail, levél, vagy SMS, hogy új szám van, és akkor nem lesz gond!

Próbáljátok meg, megéri! Új névjegykártya, ha kell és azt is lehet "osztogatni".

Addig nem tudjátok rendőrség elé citálni, amíg nincs rendes bizonyíték.

2009. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

engem bosszantásból csörgetgettek szám nélkül. tudtam ki lehet de megoldottam hogy ne csengjen a telefonom ha ismeretlen számról, vagy csörgetgetőm, vagy szám nélkül hív valaki. (nem nagyon számitok olyan hivásra akinek a száma nincs a telefonomba)

egy ősöreg nokia 3410em van.

2009. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

A rendőrséget próbáltátok már? Mert változott a zaklatásról szóló törvény.

Tegyetek feljelentést ismeretlen tettes ellen és ők ki fogják nyomozni. Napi 50 hívás bőven kimeríti a zaklatás fogalmát és ők simán lenyomozzák, hogy ugyanarról a számról jött a hívás és hogy kié az a szám.

Esetleg ezt a tényt az ex-el is közölni lehet, mármint hogy a legközelebbi névtelen hívásnál mentek a rendőrségre, mert eluntátuk, eddig nem akartatok drasztikusak lenni. Ha tagad is, mindegy, csak közölni szerettétek volna a tényt, hogy ez az utolsó volt, innentől rendőrség. Szerintem már ettől meg fog szűnni a hívás.

OFF: a férjed meg hiába hagyott ott mindent, ez a tárgy szempontjából mindegy, pénzzel nem tudod megváltani a megbántottságot, sértettséget, keserűséget, együt-töltött éveket. Ennyi.

2009. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen catlakoznék az előttem szólóhoz és talán még annyit, hogy minnél többször vegyétek fel a telefont mert cak azt tudják lenyomozni. A csörgetésnél nem jön létre kapcsolat. Engem 8 hónapig zaklattak birósági ügy is lett belőle.
2009. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szolgáltatónál lehet kérni a rosszindulatú hívás azonosítását.Némi díjazásért, de nem drága.

A mobilon van feketelista, amivel bizonyos hívókat lehet tiltani. NEM csak rossz a telefon?

2009. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mINKET IS HÍVNAK, FELVESSZÜK, KATTAN. a TELEFONMARKETINGES DIÁKMUNKÁSOK, UNJA MÁR SZERENCSÉTLEN, és csak azt regisztrálják neki, hogy megtörtént a hívás.

Kb. 2-3 naponta hívnak, de aznap többször. Aztán meg a betörők is hivogatnak, hogy itthon vagyunk-e, vagy jöhetnek.

Bocs a hibákért!

2009. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

09.22.nek:

tudod,ebben igazad volna ha ez a házasság valóban házasság lett volna..20 évig éltek együtt de a párom 15 évig(!)nem tudott tőle elválni,mert a nő nevén volt a párom vállalkozása..ezzel zsarolta...ennyi...és itt szó sincs "együtt töltött évekről"...az a 15 év teljes elhidegülésben volt(és ezt nem a párom mesélte be,hanem az egész családja,köztük a gyerekei is)...a számot lecserélni képtelenség,mivel rövid időn belül megtudná ujra,hisz egy faluban élünk.asszem marad a rendőrség..

2009. szept. 6. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:

9.22 vagyok.

OK, én értelek, csak azt akartam mondani ezzel, hogy a nőt nem hatja meg, hogy a párod mit hagyott ott neki, mert a sértettség dolgozik benne, hogy ő nem kell már többé a párodnak. Ennyi. És nem fog leállni, ha eddig nem tette meg. Menjetek a rendőrségre, de szerintem előtte egy próbát megér a figyelmeztetés, ahogy javasoltam...

2009. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!