Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom hozzánk költözött-kb...

Anyósom hozzánk költözött-kb 4 hónapig marad- de már most összetűzésbe keveredtem vele, mert ő jobb anyagi körülményekkel rendelkezik?

Figyelt kérdés
de mostmár én is, csak én szegénységben nevelkedtem fel és felhasználtunk mi minden ételt, nem dobtunk ki semmit, ha egy picit rohadt a krumpli kivágtik, lereszeltük és lett belőle pl krumpliprósza vagy tócsni
2013. febr. 10. 22:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Felesleges magyarázkodni meg érvelni. Egyetlen ultimate érv van: a te házad, a te várad. Magyarán anyós otthon azt főz, amit akar, de nálatok az van, amit és ahogy te csinálsz.
2013. febr. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
12%

Amúgy a mai kenyerek mind 24 órás kenyerek, egy nappal a készítésük után már lejár a minőségük, tehát ha egy kenyér már megszikkadt, az már igencsak romlott.

Szóval tényleg ne csináld, ezek már nem olyanok mint a régi kenyerek, pláne nem amit vidéken, házilag sütöttek, azok még egy hetesen is ehetőek voltak, de a mai bolti kenyér, ha már nem friss, mérgező a szervezetre nézve. Jó, nem úgy, hogy azonnal feldobod a bakancsot tőle, de nem tesz jót a bélflórának, hosszú távon rákot okoz, ilyesmi.

2013. febr. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12%

Ha meg zacskós, szeletelt kenyeret veszel, az sem jó a ráírt dátumig. Az a dátum csak akkor érvényes, ha nem bontod ki addig a csomagolásából.

Mihelyst kinyitod a zacskót, én azt mondom az sem állja meg a helyét egy másfél nap után. De max. két napig jó.

2013. febr. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Az en anyósom es a kedvesem is ugy nevelkedett, hogy a maradékot kidobják, a kenyér csak frissen jó, másnap mehet a madaraknak. Aztán jöttem en es megmutattam hogy a maradékot milyen jol fel lehet használni. Eltelt pár het, mire egyáltalán hajlandóak voltak megkóstolni, ma mar szeretik a spórolós, maradékot dolgokat. Szóval kitartás. :)
2013. febr. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

Megragadnám a lényeget:


A kenyér nem jó a madaraknak, se friss, se szikkadt állapotban, mert megbetegszenek tőle.


A kenyér nem romlott attól, hogy szikkadt. Pl . Bundás kenyeret nem is jó friss kenyérből csinálni, mert eláztatja a tojás, és "taknyos" lesz. A kenyér csak akkor romlott, ha már penészes.

2013. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
OFF Tojasleves grizzel? Az milyen? A sima tojás levest imádom.....
2013. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%
Ha már jobb anyagi körülményeid vannak, ne a grízzel lakj jól, hanem vegyél valami egészségeset és laktatót.
2013. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
19%
Csakhogy ezek a kenyerek penészednek is azonnal, mihelyst egy nap múlva lejár a minőségük. Látni még nem mindig lehet, de már érezni a szagán itt-ott a penészgomba szagát.
2013. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!

Amit eszünk kenyeret reggelihez vagy vacsorához az mindig friss de van pl hogy reggel elmegyek a boltba megveszem és ha marad másnap reggelire akkor azt esszük meg, kenyértartóba tartom, ha szárazabb piritós lekvárral, mézzel, melegszendvics, bundáskenyér stb

a tojáslevest úgy csinálom mint a rendes tojásos levest 4-5tojásból és szaggatok bele grízgombócot vagy nokedlit így tálalom és szórok rá petrezselymet vagy fodros petrezselyemmel díszítem

azért marad nálunk 4 hónapig, mert a lakásuk felújítás alatt van, ilyen tetőszerkezett meg külső szigetelést csinálnak és addig odaköltözött hozzánk, mert nem bírja elviselni a zajt meg a port mert arra meg allergiás

2013. febr. 11. 22:46
 20/20 anonim ***** válasza:
Köszi a receptet, nagyon jónak tűnik :)
2013. febr. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!