Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a családban mindig...

Ebben a családban mindig kívülálló lennék szerintetek?

Figyelt kérdés

Egy rövid kapcsolatból születtem, anyukám nevelt. Sajnos ő már nem él, azóta a nagyszüleimnél élek. Apukámmal tartom a kapcsolatot, pénzzel mindig támogatott, de ritkán találkozunk (havonta- kéthavonta egyszer pár órára) Van egy felesége, akitől egyszer már elvált, akkor jött össze anyukámmal, majd pár év múlva újraházasodtak. Született még egy gyerekük, volt már két közös. Szóval elég hülye helyzet ők édestestvérek, én meg vagyok közöttük. Velük nagyjából jól kijövök. A két fiú rendes, a nővéremmel vannak gondok, de végül is kibírható. A feleségével el szoktam normálisan beszélgetni, ő is normálisnak tűnik, mindig kedves volt velem. Apukámmal nincs olyan sok közös témánk, de megvagyunk.

A lényeg, hogy azt mondta költözzek hozzájuk, mert nagypapám beteges, nagyimnak gondoskodni kell róla. Látogathatom, segíthetek nekik, de jobb lenne nekem náluk. Nagyszüleim is azt mondták menjek. (nem kirakni akarnak, miattam mondták)

De félek, hogy a családjukban sosem lennék igazi tag, csak amolyan megtűrt, plusz személy.



2013. febr. 12. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen lényegében soha nem éltetek együtt és egy kicsit tényleg az vagy. Szerintem ne hagyd cserbe a nagyit, neki is sokkal könnyebb ha segítesz.
2013. febr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagy a távolság?


Ha nem akko rlehet kétlaki módón és akárhogy nézzük a fiatalok a féltestvéreid.

SZomoru ezt mondani de eljöhet az idő mikor csak ők lesznek neked, se nagysüleid de apukád se. Majd késöbb a te gyerekeid s az ő gyerekeik alkotják majd a további részt. Egy idő után a gyermekkori kezdet a távoli multba veszhet ha most elkezded megalapozni a köteléket.

2013. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom magukra hagyni őket, de lehet nekik is könnyebb lenne, ha nem lennék ott. Nem úgy kellene főzni, kisebb részét használni a lakásnak stb. Persze továbbra is látogatnám őket.

Tényleg csak attól félnék, hogy kinéznének onnan. Főleg a nővérem.

2013. febr. 12. 22:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbáld meg. Semmit nem veszíthetsz. Ha nagyon nem megy, még mindig visszaköltözhetsz a nagyidékhoz. De szerintem erre nem fog sor kerülni. Vágj bele.
2013. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, próbáld meg. Próbálj beilleszkedni.

Végül is a koleszban vadidegenekkel is ki lehet jönni, ők pedig az Apukád, testvéreid.

2013. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
en apummal, az elettarsaval, es annak a lanyaval (nem aputol) es batyammal laktam 13 eves korom ota. nem mondom, hogy leanyalom volt, foleg az uj edes mostoham miatt, de szerintem csak tobb lettem tole, en vegulis nem banom annyira, hogy igy alakult. A csaj mai napig nem a kedvenc rokonom, de apumat boldogga teszi, es a hugival joban vagyunk. szerintem koltozz oda, de legy tisztelettudo es fogd fel szivessegkent a reszukrol. persze azert latogasd a Nagyiekat is:)
2013. febr. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
en apummal, az elettarsaval, es annak a lanyaval (nem aputol) es batyammal laktam 13 eves korom ota. nem mondom, hogy leanyalom volt, foleg az uj edes mostoham miatt, de szerintem csak tobb lettem tole, en vegulis nem banom annyira, hogy igy alakult. A csaj mai napig nem a kedvenc rokonom, de apumat boldogga teszi, es a hugival joban vagyunk. szerintem koltozz oda, de legy tisztelettudo es fogd fel szivessegkent a reszukrol. persze azert latogasd a Nagyiekat is:) eloszor biztos lesznek surlodasok, de ha ugyesen kezeled a dolgokat, az ellensegedbol nagyszeru baratot (sot, tesot) tudsz kovacsolni. nekem sikerult!;)
2013. febr. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!