Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl kemény (bunkó) volt a...

Túl kemény (bunkó) volt a párom hozzá? Mi ebben az esetben a helyes hozzáállás, egy kívülálló szerint?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a párommal, 2 éve költöztünk össze. Neki az előző kapcsolatából van két kisfia, most 5 évesek, az anyukájuk meghalt a születésük után. Míg össze nem költöztünk a párom és a gyerekek az anyósánál laktak. Így tudta csak megoldani, hálás azért amiért segített neki, ő volt otthon a gyerekekkel míg a párom dolgozott (külső segítséget azért biztosított az anyósa számára). Míg én nem jöttem képbe minden rendben volt. Míg együtt nem éltünk, addig talán még velem sem volt baja, de miután összeköltöztünk és természetesen a gyerekek is jöttek, azóta eléggé fúr. Valahol megértem, "elvettük" tőle a fiúkat, az ovit is pont akkor kezdték, így sokkal kevesebbet találkoznak és hozzánk is kell alkalmazkodnia (egyébként mindig akkor vitte őket amikor akarta). A fő probléma az, hogy mindenbe beleszól, mert ő a nagymamájuk, én meg csak az apjuk barátnője vagyok, így nekem semmi jogom. Tudom, hogy nem én vagyok a kicsik édesanyja, de attól még mivel velem is élnek, és próbálom betölteni azt a szerepet, azt hiszem valahol jogos, ha vannak velük szemben elvárásaim is. (nem a padlót súroltatom velük, de addig pl. nem megyünk játszótérre, míg a legók szanaszét hevernek a szobába és nem pakolok el utánuk. Van, hogy segítek, de helyettük nem csinálom meg, míg a nagyi igen) Az apukájukkal elég egyformán gondolkodunk gyereknevelés téren, így emiatt nincsenek gondjaink. A nagymama viszont eléggé úgy állít be mintha valami gonosz mostoha lennék. (Pedig ha nem szeretném a fiúkat és csak nyűgnek érezném, hogy vannak, akkor egész egyszerűen továbbállnék). Ha mondok valamit a gyerekeknek, amit utána kikérdez tőlük vagy valamit máshogy csinálok mint ahogy ő csinálná rögtön telefonálgat a páromnak. És ami még jobb, hogy a gyerekeknek is csak azért is az ellenkezőjét állítja. Most a párom megkérte, hogy ne nevelje a kicsiket, ne hangolja ellenem őket, és beszéljék meg előre mikor akarja vinni őket, teljesen kiakadt, hogy régen jó volt, most meg már hogy nincs rá szükség el van felejtve. Pedig nem erről van szó. Túlságosan nem zavar, hogy én vagyok a rossz (bár igazán láthatná, hogyan olyan rosszul nem jártak velem, mert tényleg nagyon szeretem őket, de ha nem hát nem) szóval neki nem kell engem szeretni, csak a fiúk előtt ne kérdőjelezzen meg. Tényleg olyan nagy kérés ez? Mivel az első időszakban ő volt velük, már automatikusan jár neki az hogy beleszóljon mindenbe. (nem abba, amit én csinálok, hanem amit az apjuk is akar)

2012. okt. 26. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden úgy van ahogy írod akkor jogos az elvárásod, hogy ne szóljon bele, hisz az apjuk is így nevelné és ez a lényeg.

Ezt igazból a párodnak kell elintézni és ha szép szóval nem megy hát akkor keményebb eszközökhöz kell folyamodni. Egyetértek veled.

2012. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Igaza van az elsőnek. Teljesen jogos az amit vártok, de sajnos te nem tudsz ezzel mit tenni. A párodnak kell tovább próbálkoznia az anyjánál, hogy álljon le. Ha nem megy, akkor valóban keményebben kell fellépni, de mindezt a párodnak!! És nem neked..különben csak mégrosszabb helyzetben leszel.
2012. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Ezeket a "játszmákat" a párodnak kell lejátszania az anyjával. Sajnos jobb, ha te kimaradsz belőle.
2012. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Csak úgy próbálom nevelni őket, ahogy a páromnak is jó. De mivel van hogy hárman vagyunk, ő dolgozik nem hívom fel, hogy ugye jól gondolom, hogy nem adhatok nekik egy negyedik pudingot? vagy mondja már meg nekik, hogy alvásidő van, hanem én hozom ezeket a "nagy döntéseket", még akkor is ha csak egy barátnő vagyok..


Nem a párom anyukája amúgy, lehet nem fogalmaztam jól, hanem a gyerekek anyukájának az édesanyja. Párom anyukája vidéken él, persze ő is segített, és ha nem lett volna más megoldás, akkor felköltözött volna.

2012. okt. 26. 11:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első hozzászolóval. Ha nem érti meg szép szóval, határozottabban kell fellépnetek, még ha megsértődik is. A gyerekeknek sem tesz jót. Ez simán önzőség a nagymama részéről. Nem hiszem, hogy ezt valaha is be fogja látni.
2012. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem nekem kell lejátszani ezeket a játszmákat, de attól még fele rajtam is csapódik. Vannak persze hibáim, meg a páromnak is, de majd max tanulunk belőle.
2012. okt. 26. 11:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1. A te (ti) elvárásaitok a gyerekekkel szemben teljesen jogosak, csak igy lesz belölük jólnevelt gyerek, és igy lesz a legkevesebb probléma velük a közösségekben is.

2. A mama is valamennyire megérthetö, eddig vele voltak a kicsik, mostmeg "elveszttete" öket, hiányzanak is neki, meg féltékeny is, hogy téged fognak majd jobban "anyukának" tartani, neki meg a nagymama szerep marad.

3. Az nagyon jó, hogy a párod melléd áll, azt mindenképpen meg kell a mamának nagyon nyomatékosan mondani, hogy ha ti/te valamit megköveteltek a gyerekektöl, akkor azt nem kérdöjelezheti meg. Ha akkor, amikor a gyerekek NÁLA vannak, mást enged meg, az nem annyira gond.

4. Eleinte nehezebb a helyzet, mert neki el kell fogadnia a megváltozott szerepét a gyerekek életében, lesznek belöle viták meg sértödések. Te feltétlen maradj NAGYON udvarias vele szemben, a vitás helyzeteket a párod rendezze vele - és lehetöleg négyszemközt, ne elötted.

5. Azt azért látnotok kell, hogy ha 5 évig képes volt a kicsik ellátására, akkor annyira nem csinalta rosszul - legfeljebb máshogy, mint ahogy most zseretnétek.


Próbáljatok ellenségeskedés nélkül megegyezni, engedjétek, hogy néha - önála - úgy lehessenek a gyerekek, ahogy neki tetszik. Ekkorák már nagyon jól megértik, hogy más helyen mások a szabályok és ettöl nem lesznek otthon rosszabbak Persze néha bepróbálkoznak, de az elmondjátok nekik, hogy ITT ez van, akkor elfogadják.


négy gyerekes anya

2012. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Akár hogy is van, de anyjuk helyett az anyjuk vagy. Miért ne hozhatnál dontéseket az érdekukben?! Nem akarod kulfoldre vinni oket vagy agyontetováltatni. Szerintem jogosan várod el, hogy osszepakoljanak maguk után. A gyerekekre nagyon figyelni kell, mert hamar a fejedre nonek, ha észreveszik, hogy mindent megtehetnek veled, neked meg semmihez sincs jogod. Párod anyosa kevésbé szólna bele a dolgokba, ha osszeházasodnátok és lenne rola papír? Kétlem!

2 éves kislány anyukája

2012. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Már két éve összeköltöztünk, azóta a gyerekek is velünk élnek. Három évig egyébként tényleg nagyon jól csinálta, nagyon sokat tett értük, két kicsi gyerekkel nem lehetett egyszerű. Én már "készen" kaptam őket. Senki nem kételkedik abban, hogy milyen nagy szerepe van a kicsik életében, és hogy mennyi mindent tett. Sem én, sem a párom. De ha segített/segít akkor azt nem kell felemlegetni. A párom is tisztában van vele, így csak csökken az a hála és tisztelet amit érez iránta.

Nincsenek homlokegyenest máshogy nevelve most, hiszen eddig is ott volt a párom is, nem most akar hirtelen szülősdit játszani. Nem érzem magunkat szigorúnak. (Néha éppen az a baj, hogy szabadosan élünk velük.)

2012. okt. 26. 11:44
 10/17 A kérdező kommentje:
Egy papírtól biztos nem lennénk előrébb. Akkor nem csak barátnő, hanem csak feleség lennék.
2012. okt. 26. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!