Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is csak egy utánfutónak...

Ti is csak egy utánfutónak vagy másodiknak éreznétek magatokat? Hogyan dolgozzátok ezt fel?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. A párom elvált. Mi közös jövőt tervezzük, nagy a szerelem közöttünk, egyformák vagyunk szinte és nagyon egymásra találtunk. Neki volt egy rossz házassága, 1 gyerek van, aki már nem óvodás.


Ti hogyan dolgozzátok fel azt, hogy nem ti vagytok/lesztek az elsők aki gyereket fog adni a párotoknak?


Nekem még nincs gyerekem. Így ő előnyben van. Neki már van egy, de természetesen velem tervezi az életét, (házasság lesz, gyerek tervben), viszont kicsit nekem rossz érzés az, hogy nem én vagyok az első neki ebből a szempontból. Ő szeretne gyereket, mert én vagyok az igazi szerelme.


Lehet, hogy ez a hülye egóm teszi vagy nem tudom, de nekem ezt fel kell dolgoznom. Tudom, hogy ő nem tehet róla, meg nem éreztet semmi olyan dolgot, hogy én ne lennék fontos vagy ilyesmi, csak egyszerűen furcsa érzés tudni, hogy egy másik vérből származó gyerek is van már.


Ti hogy dolgoztátok fel ezt? Hogyan kezelitek magatokban?


Én természetesen ezt nem éreztetem vele, hiszen nem tehet róla, ezek kívül meg mindent megad nekem és nagyon szeret.


Szóval magammal kell ezt lerendeznem. Ti hogy vagytok ezzel? Mit csináltatok? Mi a történetetek?



2013. febr. 14. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem bírod elviselni akkor ne kezdj gyerekes pasival. Igen a gyerek a legfontosabb az életében és ez tök normális, mert attól, hogy elvált a gyereknek örökre ő marad az édesapja.
2013. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem bírom a gyerekét! Most nem ez a féltékenység van, hanem csak furcsa, hogy nem az én vérem. Amúgy neki én vagyok a legfontosabb. Nagyon látszik rajta. Mindent félre dob, ha rólam van szó.


Egyszerűen csak maga a TUDAT furcsa, hogy nem az én vérem illetve, hogy nem belőlem jött ki az a gyerek. Érted...

2013. febr. 14. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút meg tudlak érteni, mert én is ilyen vagyok. Gyerekkoromban mindig úgy képzeltem, hogy majd ahhoz a férfihoz fogok feleségül menni, aki elveszi a szüzességem. Bírtam is 12 évig mellette, de aztán úgy döntöttem, inkább feladom az elképzelésem, mert túl rossz kapcsolat volt ahhoz, hogy az ideológiám miatt egy életet leéljek vele.

Már három éve mással vagyok, de nagyon rossz érzés, hogy hiába imádjuk egymást, ott a tudat, hogy nem az elsők voltunk egymásnak és ettől valahogy úgy érzem, mintha nem lenne olyan értéke az egésznek.

Pont ezen gondolkodtam az utóbbi hetekben, amit írsz, hogy el nem tudnám képzelni ezt a helyzetet.

Teljes mértékben megértem a problémádat, a gyermekáldás nagy dolog és neked mivel még nem volt benne részed, nyilvánvalóan te szeretnél az lenni a párodnak, aki elsőként ad neki ilyen örömet. Valószínűleg úgy érzed, hogy már nem tudsz neki újat mutatni, mert mindent megkapott egy másik nőtől.


Nem a rossz érzéseket akartam táplálni benned a fent leírtakkal, csak ahogyan olvastam a soraidat, szinte magamra ismertem. Ettől függetlenül teljes szívemből kívánom, hogy túllendülj ezen, ami biztos menni fog, hiszen ahogyan írtad, nagyon szeretitek egymást.


31/N

2013. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!