Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzátok föl hogy az...

Hogy dolgozzátok föl hogy az idő múltával, ahogy a szerelem kopott, a társatok is változott?

Figyelt kérdés

férjemmel 9 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok (egy éves kislánnyal). Kapcsolatunk első 4 évében konkrétan totál szerelmes volt belém, tökéletesnek, hibátlannak látott, ha veszekedtünk, mindig ő kért bocsánatot. Olyanokat mondott hogy megtanulta, a szerelemben nincs büszkeség, csak bocsánatot kell kérni. A szexben a legfontosabb neki az én kielégülésem volt, utána "jött" csak ő. ez természetesen nagyon jó volt nekem.


Ez a lángolás már nincsen így, ha veszekszünk, sem úgy alakul, a hibáimat is látja rendesen, és hát--- a szexuális szokások is változtak.... hogy mondjam? örül ő ha nekem is jó, de azért annak jobban örül, ha neki. :(


2013. jan. 25. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Lepd meg őt! Készítsd el a kedvenc ételét, borozgassatok, és próbáljátok megbeszélni a problémákat. Oszd meg vele az érzéseidet, hátha találtok rá megoldást!

Ja, és néha lepd meg őt, vegyél fel egy szexi fehérneműt, és úgy várd haza! Éreztesd vele, hogy vágysz rá, hogy szükséged van rá, és benne is ébreszd fel a régi érzéseket, vágyakat!

2013. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök természetes egy ennyi idős kapcsolatban. Nálunk is elmúlt már a nagy lángolás, de nagyon jó kapcsolatban élünk együtt. Nála kicsit hamarabb múlt el, nálam kicsit később, de a közte lévő időszakot én nagyon nehezen viseltem. Többször szóvá is tettem, hogy én még mindig rózsaszínben látom a dolgokat, ő meg már nem. Aztán mindketten elfogadtuk így a helyzetet és azóta is nagyon jól megvagyunk együtt.
2013. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Itt ő megváltozott, te viszont nem. Neked kényelmes volt az, hogy ő vállalt magára minden hibát, hiszen még nem látta a te hibáidat. Ma már ahogy írtad, meglátja a hibáidat és eszerint is változott a kapcsolatotok.

Voltaképpen ami az elején volt, az volt az illúzió és ez a valóság. Ebből a valóságból kell építkezni. Ha valaki hibázik, az vállalja is a felelősséget, és legyen a dolog megbeszélve. A szexben annyira nem látok hibát, egyszerűen csak a helyzet normális egyensúlyba állt. Legyen az örömszerzés kölcsönös.

2013. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tipikus eset.Menjetek párterápiára.Az meg természetes dolog,hogy látja a hibáid,a vak szerelem nem örök.
2013. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez egy teljesen természetes változás,folyamat.A fellángolás elmúlik,ez mindig így van.A kapcsolat első ideje a nagy szerelem,aztán összeköltözés,később kisbaba stb. Ahogy egyre többet vagytok együtt,egyre jobban összecsiszolódtok,de jobban meglátjátok egymás hibáit,és egy légtérben ebből gyakran akad vita.Ahol baba is van végképp nem egyszerű.Azt is tegyük hozzá,hogy néha nem árt hogy felnyissák az ember szemét hibák terén,amit gyakran csak veszekedés alkalmával vágunk egymás fejéhez,ebből csak okulunk.A rózsaszín köd elmúlik,és az élet hétköznapi bonyodalmaival nem egyszerű megbirkózni.


A kapcsolatban a harmóniát mindenképp meg kell tartani,néha ketten lenni nem árt,de azt ne várd,hogy minden olyan legyen,mint a kapcsolatotok elején.


Mikor 7 éve megismerkedtünk,minden hawaii volt,semmi nem érdekelt.3,5 éve élünk együtt,fél éves a kislányunk,és sokszor van,hogy apróságokon vitázunk össze.Tegnap pl, milyen pépet egyen a gyerek.Szerintem most banános,szerinte gyümölcsös.Egy ilyen egyszerű,abszolút lényegtelen kérdésből csináltunk nagy vitát,a végére természetesen már a nem a kislány pépje volt a téma.Ma reggel jót nevettünk ezen.

2013. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, félreértés ne essék, tudom hogy ez egy természetes dolog, nyilván, akivel együtt élsz, képtelenség hibátlannak látni, örök életedben nem lehetsz vakon szerelmes, stb, stb.

És nincs is nagy problémánk.


Inkább azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a kapcsolat első pár évében- ami nem rövid időszak, kialakult egy erőviszony, ami abszolút megváltozott. Illetve, hogy egy kicsit önző lett (apukájára hasonlítva), és előtte pont az önzetlenségét szerettem benne oly nagyon többek között.

Néha nosztalgiával gondolok a régi időkre... :(

2013. jan. 25. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvastam valami idevágót a neten.Házassági krízishelyzeteknek nézz utána.Ebben volt szó arról,hogy az évek során mindenki változik és ebből gondok akadnak,mert természetesen nem egyforma irányba változik a két ember,de ezeket ki lehet küszöbölni.Biztos megtalálod,nagyon hasznos pszicho. cikkek vannak erről.
2013. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy házasságnak több szakasza van, az a legjobb ha a 2 társ egyszerre halad, ez nem mindig sikerül, van hogy egyikük hamarabb lép és a másiklemarad, persze ez konfliktust okoz. Változott az életetek, van egy pici babátok, az lenne a legjobb ha elmondanád a férjednek, hogy látod a helyzetet.

Hidd el a rózsaszínű felhőt vissza lehet hozni, de nem lesz reális, el kell fogadni a hibáinkat és el kell fogadtatni.

Jó lesz az, hiszen már 9 éve úgy ismeritek egymást, mint a rossz pénzt! Sok sikert!

2013. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!