Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illik részvétet...

Buzgómócsing kérdése:

Szerintetek illik részvétet nyilvánítani a facebook-on?

Figyelt kérdés
A minap egy kedves ismerősöm Édesapja elhunyt. Nagyon megdöbbentett a hír, de az még inkább, hogy az emberek sorra az üzenőfalán nyilvánították ki őszinte együttérzésüket. Én megértem, hogy modern világot élünk, na de ennyire?:( Szerintem ezt inkább személyesen kellene. Ti hogy vélekedtek erről?
2013. febr. 14. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább személyesen vagy egy megfelelő képeslappal.
2013. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan rég az én egyik régi ismerősöm édesanyja hunyt el. Több 100 km-re lakunk egymástól, már a telefonszámát sem tudom. Ha tudtam volna, hogy elhunyt az anyukája, hazajöttem volna a temetésére, mert régen (értem azt tizen pár éve) tényleg nagyon jóban voltunk. Már csak a temetés után írt ki ő is és a testvére is egy köszönő üzenetet azoknak, akik részt vettek az édesanyjuk végső búcsúján.

Akkor én is facebookon írtam ÜZENETET ennek az ismerősömnek, bár holmi "őszinte részvétemnél" azért jóval tartalmasabbra sikerült.

Az üzenőfalra kiirogatást én is képmutatásnak tartom, annál is inkább, mert elindul egy lánc és már sokkal inkább csak odaveti minden ismerős, minthogy őszinte mondanivalója legyen.

Viszont úgy gondolom bizonyos esetekben/helyzetekben elfogadható facebook üzenet vagy egy e-mail is. A semminél mindenképpen több.

2013. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam,hogy Facebook-on nyilvánítanak részvétet.Nem annyira személyes,DE:szerintem ilyenkor nagyon idegesítő,ha hívogatják az embert-persze,kinek mi.-Személyesen én speciel nem örülnék,ha ilyenkor zaklatnának.Persze nem a jó barátokról,vagy családtagokról beszélek.És nekem jól esne Facebook-on is,de képeslapban még inkább:)
2013. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szerintem alapból tök "gáz" hogy manapság a facebook-on kell kiirni, hogy valaki meghalt....aki számított vagy számít az meg fogja tudni ha egy szerette elment vagy ismerőse! soha nem értettem, de ez csak az én véleményem. most ott sajnáltania magát az embernek...távol áll tőlem. 24L
2013. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az üzenőfal nagyon gáz. Ha egyébként az ismerőssel facebook-on tartom a kapcsolatot, és ott szoktam neki privát, személyes üzenetet, levelet írni, akkor ez körülbelül ugyanaz, mint hogyha levélben nyilvánítanék. De csakis privát üzenetben!
2013. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Eleinte én is így gondolkodtam erről a kérdésről, de miután édesanyám hirtelen elhunyt és nagyon hamar történtek az események, lehetetlen volt mindenkit leértesíteni. Úgy döntöttünk, hogy fb. profilján és a sajátomon is értesítem/jük azon személyeket akik szeretnék utolsó útjára kísérni. Persze, egymást érték a hozzászólások, amelyek szerintem legtöbb esetben szívből jöttek. De amugyis érzed, és szerintem sok olyan is van ki hiába jelenik meg személyesen és nyújtja kezét részvéttel de annak legapróbb jelét sem látod szemében. Szóval ez szerintem nagyon is személy függő....és nem amiatt teszed, hogy sajnáltasd magad, hanem megadd X személynek a lehetőséget, hogy búcsút vegyen akár személyesen, akár gondolatban a szeretett személytől, vagy akár csak egy kicsit is magába nézzen. Ez mindnekinek a beállítottságától és nyitottságától függ! Sok minden átértékelődik és átalakul mikor mi magunk vagyunk abban a helyzetben!
2018. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!