Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Zenon kérdése:

Mi a véleményetek az alábbi szövegről, azaz arról, amit felvet? Mennyiben tartjátok valósnak? (érvek-ellenérvek)

Figyelt kérdés

Mamám pont azt a ,,tömeg embert” szimbolizálja, amit lenézek. Persze nem nyíltan, hanem magamban, belül. Pont olyan típus, aki bedől a tévéműsorok hazugságainak, aki elhiszi, hogy a talkshow emberei mindig őszintén beszélnek, akit lehet etetni az idióta celeb műsorokkal, aki olvas valami életmód tippet, buta tanácsot egy női pletyka lapban, és fenntartás nélkül elhiszi, hogy úgy van, csak mert azt írták, hogy ,,híres amerikai tudósok kimutatták”. Aki jókat kacag a butító veszekedős, ál reality műsorokon, aki egy soha véget nem érő giccses ömlengést tart kikapcsolódásnak ( engem a primitív, ezerszer eljátszott szappanoperák dialógusai kifejezetten idegesítenek), mint a latin sorozatok. Egyik ismerősöm azt mondta egyszer: ,,Az idősek a koruknál fogva okosabbnak és bölcsebbnek tartják magukat, pedig segg hülyék.” Szerintem ez részben helytálló tézis. Aki fiatalon hülye volt, később sem lesz okosabb. A bölcsesség pedig nem kor függvénye.

Szóval az ,,adjuk meg a tiszteletet az időseknek” nálam nem él, mert azt mindenkinek ki kell érdemelni. Apám is folyton ezt harsogta: ,,Az apád vagyok! Tisztelned kell!” Az ég szerelmére, miért?! Dehogyis! Azért mert megcsinált, még nem jelent semmit. Ez nem előjog. Csak az érdemel tiszteletet embertársaitól, aki tiszteletre méltó, csak az érdemel szeretetet, aki szeretetre méltó! Ez az igazság! Szóval a beszűkült és elbutított média-gondolkodás annyira szembetűnő a megnyilvánulásainál, hogy rémes. Folyton kigúnyol és okoskodik, ha van ellenvetésem, akkor ugyanazokat a primitív és idegesítő ellenérveket hozza elő, mintha az egész gondolatvilága egy felvett lemez lenne, ami mindig visszaugrik a kezdőponthoz. Az öregasszonyok, akik nagy szatyrokkal tolakodnak, furakodnak gátlástalanul és pökhendien, hogy legyen ülőhelyük a buszon, ugyan mivel különbek az ilyen fiataloknál? Ugyan…



2013. febr. 15. 15:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
addig amíg te is csak az érem egyik oldalát vizsgálod te sem érdemelsz semmi tiszteletet. részben igazad van, de általánosítasz, és ezzel lesülyedsz az általad annyira megvetett emberek közé.
2013. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
előbb juss el oda, hogy a másik embert olyannak fogadd el amilyen, és ne akard megváltoztatni
2013. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Én fordítva gondolom. Minden ember tiszteletet érdemel. Nem az ész alapján osztom a tiszteletet. Az más kérdés, hogy nem barátkozom olyanokkal, akikkel nem azonos az életfelfogásunk, értékrendünk, akár rokon, akár idegen. De a tisztelet, hogy nem beszélek úgy másokról, hogy "segg hülye", nálam kortól függetlenül áll. Más a véleménye. Más világban él, más értékrenddel és mást tart szórakoztatónak. De ettől még nem kell szidni. A probléma az, hogy aki ezt a szöveget leírta azt gondolja, (és ezáltal valahol ő is a saját hülyeségének rabja), hogy az a helyes a világlátás terén, amit ő lát. Aki képtelen elfogadni mások másságát, egyáltalán nem különb. Csak egy másik csoport elbutult tagja. Utálkozni, vagdalkozni, szidni a másikat? Csak azért, mert nem azt gondolja, amit te? Ráadásul ilyen piti apró dolgokban, mint tv sorozatok és talkshow-k? Ez az ember rosszindulatú, szűklátókörű, egoista és nagyon sokra tartja magát, szerintem a semmire.

Aki igazán értelmes tudja, hogy minden ember más, más egyéniséggel, személyiséggel, és ezt el is tudja fogadni indulatok nélkül. Amíg erre nem képes, csak egy a sok közül, akit saját maga is szid.


Megjegyezném, mielőtt a szinteden azt gondolod, hogy én a nagymamáddal értek egyet, hogy még tv-nk sincs. De elfogadom a nagymamám, aki szintén nézi és beszéli ezeket, mert látom, hogy neki ez jó érzés, elmeséli ki-mit mondott, hogy reagált, és kész. Mert vagyok azon a szinten, ahol te még nem, hogy tudom, hogy én nem leszek kevesebb attól, hogy meghallgatok valamit, ami engem ugyan nem érdekel, de a másiknak fontos.


N28

2013. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
56%

hmm


majd te is ugyan olyan leszel öregen mint akiket ma lenézel :-)

és mit fogsz szólni hozzá ha az unokád pont ugyan úgy lenéz majd téged mint te most a nagymamádat ?????

2013. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
61%
Már öreg,épül le,ezért nem kéne így elítélni.Biztos sok baja volt már az életben és nem mindenki bírja jól a strapát,van olyan is,aki egyszerűen bekattan.Az egyik mamám ugyanilyen,sőt,ő nyugtatókon él és azt sem tudja,hol van.A legfőbb témája az,hogy mi akciós az Osánban,csak ezekről tud beszélni,meg a celebekről,mint Schobert Norbi és társai.Megtört,begolyózott,ennyi.Viszont nem mindenki ilyen,a másik nagymamám ennek a szöges ellentéte,ő még 79 évesen sem épült le.Csak halála előtt 1 hónappal került rossz állapotba,de addig az elméje teljesen ép volt.
2013. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

A tisztelettel kapcsolatban egyetértek, az amúgysem fakad parancsszóra, de ezzel nincs is baj.

Vannak olyanok, amit leírtál, én sajnálom őket. nyilván vannak másfélék is. Nem igazán derült ki számomra, mit akarsz mondani, több dolgot érintettél. Van öreg, aki nem tiszteletre méltó, van, aki igen, ugyanez áll a fiatalokra is... Nem nagy felfedezés, ha engem kérdezel.

2013. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Szokták mondani hogy unalmas lenne a világ ha mindenki egyforma lenne.

A bölcsesség ott kezdődik hogy elfogadjuk a másikat olyannak, amilyen.

Én sem nézek tévéműsorokat, nem olvasok sztárhíreket, nem érdekelnek az "evilági hülyeségek". Tulajdonképpen a 90-es évek utáni együtteseket nem is ismerem.

Mégis megférek embertársaimmal :)

Egyedül anyósom tud felidegesíteni mert hiába tudja ezt rólam, minden egyes alkalommal megkérdezi hogy láttam-e a barátok köztöt, a megaszart, a voice-ot (vagy mi a frászt), és hogy miért nem nézem.

Pedig nem olyan öreg hogy szenilis legyen :)

2013. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy én még nem találkoztam pökhendi, tolakodó vénasszonnyal?
2013. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hidegen hagy, hogy az édesanyád milyen műsorokat néz, vagy nem néz.

Teljesem fel vagyok háborodva azon, amilyen stílusban beszélsz a szüleidről. Nem kívánom, hogy majd az esetleges gyereked is ilyen módon gondolkodjon rólad mert másképpen gondolkodsz, mint Ő. Tiszteletlen műveletlen és bunkó módon beszélsz arról aki a világra hozott. Szerintem a primitív kifejezés inkább rád illik, minden egyes betűd után, amit itt leírtál.

2013. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
66%

Bírom ilyenkor a válaszolókat.


A kérdező érveket, ellenérveket kért, tehát vitatkozni szeretett volna. Értelmes eszmecserét folytatni emberekkel.


Aztán meg mindenki jön a "minden ember más, el kell fogadni őket" dumával, amivel teljesen egyet is értek, de attól még lehet róluk beszélni, nem?

2013. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!